میکروکمپلکس

میکروکمپلکس

آخرین مقالات

کودهای میکروکمپلکس در گیاهان چه فوایدی دارند 

کودهای میکرو کمپلکس ترکیبات  پیچیده برای گیاهان آکواریومی  که از ریز عناصر های  متعادل به شکل ترکیبات کلاتی  مبتنی بر اسید کربوکسیلیک  می باشند. ترکیبات  کودهای میکروکمپلکس  به گونه ای می باشد که مانند مواد مغذی دیگر ترکیبات عناصر را مشخص می کند و برای گیاهان موجود در آبهای گرمسیری نیز موثر هستند.

ترکیبات  کودهای  میکرو کمپلکس

پتاسیم – 6.9 گرم در لیتر

منیزیم – 4.7 گرم در لیتر

آهن – 4 گرم در لیتر

منگنز – 0.52 گرم در لیتر

مس – 0.025 گرم در لیتر مولیبدن – 0.03 گرم در لیتر

بور – 0.065 گرم در لیتر

روی – 0.075 گرم در لیتر

کبالت – 0.035 گرم در لیتر

نیکل – 0.002 گرم در لیتر

وانادیم – 0.002 گرم در لیتر

 

در مورد کودهای آهن بیشتر بدانیم 

 

فواید کودهای  میکرو کمپلکس

ترکیبات کودهای میکرو کمپلکس شامل  ویتامین‌های گروه‌های В، РР و С  که باعث  تسریع رشد ریشه‌ها، فتوسنتز و رشد عمومی گیاهان کمک می‌کند. ترکیبات این کودها  به سرعت  می تواند علائم سوء تغذیه در گیاهان را برطرف می کند . آهن، بور، منگنز رنگ قرمز و قرمز قهوه ای را تشدید می کند و باعث بهبود تعریف برگ می شود. منیزیم به شکل گیری رنگ سبز اشباع شده برگ ها کمک می کند.

نحوه کاربرد کودهای میکرو کمپلکس در گیاهان گرمسیر

برای رشد پایدار گیاهان، توصیه می شود روزانه 1 میلی لیتر کود میکروکمپلکس  به ازای هر 100 لیتر آب برایمحصولات   اضافه شود. همچنین می توان  هفته ای یک بار  از این کود  برای گیاهان گرمسیری استفاده کرد. برای گیاهان آکواریوم با تراکم  رشدی بالا و همچنین در آکواریوم های مجهز به روشنایی اضافی و به ویژه آکواریوم هایی که مجهز به سیستم غنی سازی CO2 هستند، می توان دوز هفتگی را به 20 میلی لیتر در هر 100 لیتر آب افزایش داد. در مواردی که در  گیاه علائم کلروز ظاهر می شود مقدار دوز مصرفی را  افزایش  دهید.

میکروکمپلکس ها ترکیبات مولکول های آلی هستند

میکروکمپلکس ها  یک ترکیب مایع از ریز مغذی ها و مولکول های آلی است که از هیدرولیز پروتئین طبیعی به دست می آید، همچنین  ترکیب منحصربه‌فرد ریز عناصر و اسیدهای آمینه  می باشد به طور طبیعی از مولکول‌های آلی و پروتئین‌ها ساخته می‌شوند و  به جلوگیری از کمبود ریز مغذی‌ها کمک می‌کند و به طور همزمان متابولیسم گیاه را تحریک می‌کند. کودهای میکروکمپلکس ها  یک محصول چند منظوره است که شامل محتوای نیتروژن آلی، محرک زیستی (اسیدهای آمینه آزاد  باعث بهبود سریع در صورت استرس) و تصحیح کننده کمبود (مخلوط متعادل ریز مغذی ها) می شود.

کودهای میکروکمپلکس ها فعالیت رویشی گیاهان را افزایش می دهند

کودهای میکروکمپلکس ها  برای خاک و محلول پاشی مناسب هستند. به عنوان یک محلول پاشی برای کوددهی گیاهان و تحریک رشد آنها  استفاده  می شوند. اثر محرک زیستی آن عمدتاً به اندازه کوچکی مولکول  اسیدهای آمینه موجود در محصول اهمیت دارد. اسیدهای آمینه به سرعت توسط برگ ها و بافت های گیاه جذب می شوند و در آنجا برای تولید پروتئین ها و قند، آنزیم ها و تنظیم کننده های رشد گیاه، افزایش فعالیت رویشی، مقاومت در برابر استرس و کیفیت محصولات کشاورزی استفاده می شوند.

در مورد کودهای هیومیک اسید بیشتر بدانیم 

میکروکمپلکس ها فعالیت فتوسنتز گیاهان را افزایش می دهند

میکروکمپلکس عناصر میکرو  را با فراهمی زیستی بالا فراهم می کند. هر زمان که گیاه تحت یک دوره تنش  یا کمبود ریزمغذی ها قرار گرفت، میکروکمپلکس روی همه انواع محصولات کاربرد دارند. استفاده از محلول پاشی روی درختان میوه را در طول دوره‌های حیاتی رشد محصول (جوانه زنی، تشکیل میوه و رشد میوه) برای افزایش فعالیت فتوسنتز گیاه و تشکیل میوه و کاهش ریزش میوه  بسیار موثر می باشد.

کودهای میکروکمپلکس محلول در آب می باشند

میکروکمپلکس فاقد کلرید و نیترات است. این محصول در  دستگاه های سمپاشی سازگار هستند که معمولا  همگن و محلول در آب می باشند، اما امکان مسدود کردن فیلترها و نازل های سیستم آبیاری را دارند.

نحوه استفاده از کودهای  میکرو کمپلکس در گیاهان مختلف

کودهای میکروکمپلکس به دو صورت در زمان کاشت و استفاده خاکی کاربرد دارند .  در همه محصولات در زمان بروز شرایط تنش  زا و در مواقع بحرانی مانند جوانه زدن محصول، تشکیل میوه، رشد میوه و غیره 2-3 لیتر در هکتار 2-3 لیتر در هکتار مصرف می شود. در درختان میوه، باغ زیتون و انگور از قبل از گل دهی تا بزرگ شدن میوه از کودهای میکروکمپلکس هر10-15 روز 2-3 لیتر در هکتار قابل مصرف می باشد.

در محصولات نباتی و صنعتی از زمان میوه دهی  تا رسیدن  محصول هر 7-10 روز  6-9 لیتر در هکتارباید محلول پاشی شود،   در محصولات گلخانه ای از میوه دهی تا بزرگ شدن میوه (محصولات سبزی) یا در کل چرخه زراعی (سبزیجات برگ دار و گیاهان گلدار)  هر 10-15 روز 100-200 میلی لیتر مصرف می شود.

کشاورزان و تولید کنندگان عزیز سفارش خود را می توانید از طریق شماره درج شده در بالای صفحه ایرانکود انجام دهید و قبل سفارش با کارشناسان  و متخصصان خبره ما مشاوره رایگان محصولات خودرا داشته باشید. قابل ذکر است که محصولات شوک کاملا ارگانیک و برای محیط زیست بی خطر می باشند و به آسانی در گیاهان قابل جذب هستند.

 

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک