نحوه استفاده از کود کامل

نحوه استفاده از کود کامل

آخرین مقالات

همانطور که می دانید، گیاهان برای رشد نیاز به خاک دارند. خاک، حیاتی ترین عنصری است که می تواند سبب رشد تمامی موجودات گردد و چرخه زندگی به راه افتد. در برخی از مناطق، به دلیل کشت بی رویه و استراحت ندادن به خاک، سبب شده تا تمامی مواد مغذی خاک آن جا از بین برود و دیگر تولید نشود. کود، یکی از بهترین روش های ابداع شده برای تقویت خاک و وارد نمودن مواد معدنی و آلی به آن است. کود ها به طور کل به دو دسته طبیعی و شیمیایی تقسیم بندی می شوند. کود های طبیعی، از بقایای جانداران و فضولات آن ها بدست می آید که در گذشته به دلیل عدم وجود کود های شیمیایی، از کود های طبیعی استفاده می نمودند. امروزه با گسترش علم و تکنولوژی، کود های شیمیایی وارد کشاورزی شده اند که می توانند در کمترین زمان ممکن، تمامی نیاز های خاک را بر آورده کنند. یکی از برترین کود های شیمیایی شناخته شده، کود آهن شوک است.برای آن که بتوانیم گیاه شاداب و سر حالی داشته باشیم، می بایست از کود کامل استفاده نماییم تا بتوانیم شادابی را به گیاه خود هدیه دهیم. در ادامه به نحوه استفاده از کود کامل پرداخته ایم.

کود کامل چیست؟

کود ها، موادی هستند که دارای املاح معدنی و آلی می باشند که سبب می شوند تا خاک تقویت شود. البته فراموش نکنید که برخی از کود ها، فقط مکمل هستند و دارای مواد مغذی کاملی نمی باشند. کود های کامل، کود هایی هستند که دارای مواد معدنی و آلی کاملی هستند و می توان از آن ها برای هر نوع گیاهی استفاده نمود.

نحوه استفاده از کود کامل

طریقه استفاده از کود کامل

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، گیاهان برای شادابی و رشد بیشتر نیاز به مواد مغذی کاملی دارند. برای آن که بتوان مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را تکمیل نمود، باید از کود های کامل استفاد نمود. استفاده صحیح از کود ها سبب می شود تا افراد بتوانند مواد مغذی آلی و معدنی را به بهترین شکل ممکن وارد خاک نمایند و در نتیجه گیاه آن ها رشد بهتری داشته باشند. علاوه بر آن، دانستن نحوه استفاده از کود کامل سبب می شود تا گیاهان شما در سال های آینده باردهی بسیار بیشتری داشته باشند و در نتیجه بتوانید گیاهان بهتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: هرس درخت آلو

زمان استفاده از کود کامل

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، دانستن نحوه استفاده از کود کامل سبب می شود تا شما بتوانید گیاهان خود را به صورت بهتری تقویت نمایید. اما پس از آن که از نحوه استفاده از کود کامل آگاهی کامل را کسب کردید، می بایست زمان استفاده از آن را بدانید. بسیاری از گیاهان وجود دارند که  می بایست آن ها را طبق زمان مقرری کود دهی نمود. به عنوان مثال، گیاه های کوچک و ظریف آپارتمانی اگر مرتب کود دهی شوند، موجب می شود تا آن ها سریعا خشک شوند. به همین دلیل زمان استفاده از کود کامل گیاهان می بایست مشخص باشد.

برای آن که درختان بالغ و تنومند خود را کوددهی نمایید، می بایست هر سه ماه یک بار از کود کامل استفاده نمایید. این امر سبب می شود تا مواد مغذی وجود همیشگی در خاک داشته باشند و علاوه بر آن، درختان شما بار دهی خوبی داشته باشند.

نحوه استفاده از کود کامل

نحوه استفاده از کود کامل برای گیاهان آپارتمانی

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، اگر زمان کود دهی و نحوه آن را برای گیاهان آپارتمانی بلد نباشید ممکن است گیاه زیبای شما سریعا دچار آسیب بشود و از بین برود. به همین دلیل، می بایست برای پرورش گیاهان آپارتمانی، از نحوه استفاده از کود کامل برای آن ها به طور کامل آگاهی داشته باشید.

برای کود دهی به گیاهان آپارتمانی، می بایست در ابتدای بهار هر سال مقدار بسیار کمی از کود های کامل پای آن بریزید تا مواد مغذی وارد گیاه شما شوند. لازم به ذکر است که اگر از نحوه استفاده از کود های کامل را برای گیاهان آپارتمانی خود اطلاع نداشته باشید، ممکن است که کود ها را زود به زود یا بیش از حد مجاز پای گیاه بریزید و این امر سبب افزایش پی اچ قلیایی یا اسیدی خاک می شود و ممکن است گیاه زیبای شما دیگر نتواند درون آن خاک رشد خوبی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: خاک کوکوپیت

داشتن اطلاع کافی از نحوه استفاده از کود کامل برای گیاهان، سبب می شود تا شما بتوانید گیاهان خود را به خوبی رشد و پرورش دهید.علاوه بر آن، این امر سبب می شود تا گیاهان در باغ یا باغچه شما رشد بسیار زیاد تری با استفاده از کود کامل داشته باشند و میزان باردهی آن ها افزایش یابد. پیشنهاد می شود برای آن که بتوانید گیاهان بسیار زیبا و شادابی داشته باشید، می بایست از نحوه استفاده از کود کامل اطلاعات لازم را کسب نمایید و آن را به اندازه کافی پای گیاهان خود بریزید تا بتوانید میزان رشد گیاهان زیبای خود را افزایش دهید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن