نحوه مصرف گوگرد پودری برای انگور

نحوه مصرف گوگرد پودری برای انگور

آخرین مقالات

نحوه مصرف گوگرد پودری برای انگور

باغداران از کود گوگرد فقط برای دفع آفات و بیماری‌های قارچی مصرف می کنند. گوگرد یک ماده غذایی بسیار مغذی است که می‌تواند به رشد مطلوب درختان کمک زیادی کند. بنابر این بهتر است در کاشت درخت انگور  حتما از این کود مغذی استفاده کنید.در صورت وسعت زیاد باغ انگور گوگرد را به صورت سمپاش استفاده کنید.

نحوه مصرف گوگرد پودری برای درختان انگور

بعد جوانه‌ زنی و رشد برگها بر روی ساقه درختان انگور  می‌توانید از گوگرد پودری برای  تمام قسمت‌های درختان مصرف کنید.  علاوه‌ بر این  از گوگرد پودری  می توان به‌ صورت محلول نیز استفاده کرد.  برای این کار باید ابتدا پودر گوگرد را با مقدار مناسبی آب مخلوط نمایید تا یک مایع با غلظت کافی و مناسب به دست آید. سپس محلول  با استفاده از سم‌پاش به قسمت‌های مختلف درخت اسپری نمایید. همچنین می‌توانید محلول به‌ وجود آمده را به‌ صورت مستقیم پای درخت بریزید تا جذب ریشه گیاه شود.

در مورد کودهای آهن بیشتر بدانیم 

بهترین زمان مصرف گوگرد پودری برای انگور

بهتر است گوگرد پودری را  در 3 مرحله اصلی برای درختان انگور استفاده کنید. مرحله اول زمانی که جوانه‌های درخت تازه شکوفه زده اند  و بر روی هر شاخه نیز حدود 4 الی 10 برگ جوان رشد کرده باشد. مرحله بعدی زمان گلدهی و سبز شدن انگورها می باشد.  آخرین مرحله کوددهی زمان بزرگ شده میوه های انگور است.

نحوه مصرف گوگرد پودری برای انگور

مزایای استفاده کردن از کود گوگرد پودری برای انگور

-گوگرد باعث تحریک آنزیم‌های پروتئینی در انگور می‌شود و  افزایش عملکرد درخت که این امر موجب می‌شود درخت انگور باردهی عالی‌تری داشته باشد.

– افزایش  کیفیت محصولات تولید شده و جلوگیری از آسیب عوامل بیماری زا

  • استفاده گوگرد پودری همراه آب آبیاری ، محلول پاشی و سمپاشی
  • نابودی  آفات، بیماری‌ها، قارچ‌ها و ناخالصی‌های موجود در خاک
  • کود گوگرد پودری به بهترین شکل ممکن PH خاک را تنظیم می‌کند و شوری خاک را هم برطرف می‌نماید. به همین علت اگر خاک زمین‌تان شور است، حتما از این کود استفاده نمایید تا شوری خاک از بین برود.
  • کود گوگرد، عناصر مهم مانند منیزیم، آهن، روی، روی، فسفر و… را برای انگور فراهم می‌کند.
  • کاهش  سمیت خاک  و  افزایش فعالیت باکتری‌های مفید در خاک

سخن پایانی

گوگرد در صنعت کشاورزی و باغداری اهمیت بسیار زیادی دارد و کمک می‌کند گیاه دچار کمبود تغذیه نشود. بنابر این اگر خواستید از این کود عالی برای رشد بهتر درختان‌تان بهره بگیرید، بهتر است پیش از هر چیزی با نحوه مصرف گوگرد پودری برای انگور آشنا شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر  با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک