اگر تاکنون گیاه برگ بیدی را رشد نداده اید و با پرورش آن آشنا نیستید، ممکن است بخواهید آن را به مجموعه گیاهان خود اضافه کنید. این گیاه در خانواده گیاهان بنفش و نقره ای قرار دارد و متوجه خواهید شد که پرورش آن به همین سادگی است. این گیاه، دسته هایی از برگ های بنفش زیبا دارد، که نمایی چشم نواز به محیط شما می بخشد. در این راستا به منظور آشنایی بیشتر با این گیاه، می خواهیم بدانیم گیاه برگ بیدی چیست و روش نگهداری از گیاه برگ بیدی مراقبت از آن چگونه است؟

نکات موثر در نگه داری گیاه برگ بیدی

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه آن ساقه های بنفش اینقدر روشن باقی می مانند؟ خوب، بیشتر می توان آن را به میزان نور خورشید نسبت داد. برای نگهداری از گیاه برگ بیدی گیاهان برگ بیدی که در آفتاب کامل قرار می گیرند، به احتمال زیاد آن رنگ بنفش را حفظ می کنند. این گیاه، می تواند در سایه جزئی رشد کند، اما ساقه ها به رنگ سبزتری تغییر می کنند. شما می خواهید این گیاه را با دقت پرورش دهید، اما از آن جایی که ساقه های گوشتی آن شکننده است و ممکن است از بین برود، لذا بهتر است این گیاه را در جایی قرار دهید که بتواند رشد مناسبی داشته باشد. در تابستان این گیاه به راحتی شکوفا می شود و گل های کوچک 3 شاخه ای صورتی رنگی ایجاد می کند. گیاه خود را می توانید در طول سال در خانه نگه دارید. اما اگر آن را برای تابستان به خارج از خانه منتقل می کنید، در گرمترین قسمت روز آن را از آفتاب مستقیم دور نگه دارید. همچنین خاک را هر دو روز یکبار بررسی کنید تا خشک نشود.

بیشتر بخوانید: گیاه زاموفیلیا چیست؟

بررسی رشد گیاه برگ بیدی

در حقیقت، این گونه گیاهان، نیازی به یک برنامه آبیاری که به طور مداوم اجرا شود، ندارند. دانستن اینکه چقدر به Tradescantia pallida یا گیاه برگ بیدی خود اهمیت می دهید، ممکن است به نوع مراقبت و رسیدگی شما بستگی داشته باشد.
نور: نور روشن برای حفظ رنگ بنفش تیره در گیاه برگ بیدی لازم است. مقداری آفتاب مستقیم خوب است، اما گیاه خود را از آفتاب شدید تابستان، بهتر است کمی دور قرار دهید. فضاهای طولانی بین برگها نشان می دهد که Tradescantia pallida به نور خورشید بیشتر نیاز دارد.
آب: در زمستان که رشد کندتر است، آبیاری کمتری برای گیاه برگ بیدی خود، داشته باشید. ساقه های پژمرده ممکن است نشانه پوسیدگی ریشه باشد.
دما: متوسط دمای اتاق گرم (65-80 درجه فارنهایت یا 18-27 درجه سانتیگراد) متناسب با رشد این گیاه در تمام طول سال است. این گیاه در زمستان با حداقل 50 درجه فارنهایت یا 10 درجه سانتیگراد، درجه حرارت متفاوتی را تحمل می کند.

بیشتر بخوانید: تاثیر اسید هیومیک بر گیاه آفتابگردان چگونه است؟

نتیجه گیری:

در حقیقت، گیاه برگ بیدی، دارای برگهای همیشه بنفش و برجسته ای است که در تمام طول سال رنگ زیبا و چشم نوازی را از خود به نمایش می گذارد. نحوه نگهداری از گیاه برگ بیدی بسیار مهم است، لذا اگر آگاهی و اطلاع چندانی در مورد نحوه مراقبت از آن را ندارید، بهتر است با کارشناسان و باغبانانی که در این حوزه فعالیت دارند، صحبت کنید تا بتوانند شما را راهنمایی کنند تا بتوانید از گیاه خود به خوبی مراقبت کنید.

جهت خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *