پلت مرغی برای مرکبات

پلت مرغی برای مرکبات

آخرین مقالات

پلت مرغی  برای مرکبات

بخش بزرگی از صنعت کشاورزی در کشور  به پرورش انواع مرکبات اختصاص دارد. در واقع مرکبات جزء محصولات کشاورزی هستند، که علاوه بر بازار پر رونقی که در داخل کشور دارند، به مناطق دیگر دنیا نیز صادر می‌شود. پلت مرغی به دلیل ترکیبات آلی بر عملکرد مرکبات تاثیر بسزایی دارد. در ادامه مقاله در مورد تاثیرات پلت مرغی بیان خواهد شد.

پلت مرغی منبع آلی نیتروژن برای مرکبات است.

 

کود پلت مرغی به دلیل منبع آلی و ارگانیگ  نیتروژن برای مرکبات به شمار می آید، چون بیشتر مورد نیاز گیاهان از منبع ارگانیک تامین می شود. اگرچه خاک به خودی خود دارای مقدار زیادی  از نیتروژن است، اما این میزان  برای پرورش مرکبات کافی نیست. به همین خاطر استفاده از کودهای حاوی نیتروژن  مانند پلت های مرغی برای باغ‌های مرکبات ضروری می باشد. .

پلت مرغی روی مرکبات اثرگذاری متداول دارد. 

پلت مرغی از  کودهای ارگانیک است  که اثرات خود را به طور آهسته  بر روی خاک و گیاه می‌گذارد. در نتیجه کارایی و ماندگاری طولانی تر نسبت به سایر  کودها دارد. همچنین ارزان بودن این نوع کودهامزیت اقتصادی خوبی برای محصولات کشاورزی دارد.

 

مزایای پلت مرغی برای مرکبات

در مورد کودهای مرغی بیشتر بدانیم 

 

تولید مرکبات با کیفیت از مزایای مصرف پلت مرغی می باشد. 

مراحل  تولید پلت مرغی شامل حذف انواع باکتری، سم، مواد شیمیایی و عوامل بیمار‌ی‌زا می باشد،  در نتیجه پرورش مرکبات در بستری از خاک حاوی مواد مغذی  صورت می گیرد .همچنین پلت مرغی به علت وجود نیتروژن باعث تولید مرکبات آبدار با عمر ماندگاری بالا می‌شود.

 کمیت تولید مرکبات با مصرف پلت مرغی افزایش می یابد. 

اضافه کردن پلت مرغی در خاک بستر درخت مرکبات، به معنای تامین  گیاه از نظر مواد مغذی نیتروژن، فسفر، پتاسیم  است که این مواد مغذی  باعث می‌شود  گیاه به سرعت رشد کند و تمام شرایط لازم برای محصول‌دهی را داشته باشد. در نتیجه میزان مرکبات بیشتری   در مدت معین از خاک حاوی پلت مرغی تولید می شوند.

بهترین زمان استفاده از پلت مرغی در مرکبات فصل رشد آن است.

بهترین زمان  استفاده از پلت مرغی در باغ‌های مرکبات، فصل رویش است. در واقع زمانی که در زمان جوانه زنی درختان نیاز شدیدی به مواد مغذی به خصوص نیتروژن پیدا می‌کنند.  پلت مرغی ضمن تامین  نیاز مواد مغذی به فرآیند جوانه زنی گیاه کمک کرده و کمیت و کیفیت آن را افزایش می دهد.

خرداد، مهر و اسفند بهترین زمان  برای استفاده  پلت مرغی در  مرکبات است.

مصرف پلت مرغی در هوای سرد به مرکبات آسیب می رساند.

  از  پلت مرغی در هوای  سرد سال برای پرورش درخت مرکبات استفاده نکنید،  چرا که احتمال آسیب رسیدن به گیاه در این زمان زیاد است. همچنین مصرف  پلت مرغی بر روی تنه یا شاخ و برگ درخت ممکن است موجب سوختن و از بین رفتن  گیاه شود. بنابراین بهتر است این کود طبیعی را  در سطح خاک ریخته تا به مرور زمان و با کمک آب جذب ریشه گیاه شود.

با توجه به اینکه ایرانکود بیش از پانزده سال است که در زمینه صادرات و واردات کودهای طبیعی و آلی به خصوص متخصص در زمینه  کودهای پلت مرغی می باشد، بنابراین پرورش دهندگان مرکبات ضمن استفاده از این کود می توانیم از کودهای مخصوص مرکبات شوک نیز با مشاوره کارشناسان مربوطه ایرانکود استفاده کنید.

 

 

 

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک