انگور یک میوه کاملاً خوشمزه است که می ‎توانید آن را بر اساس اصولی که در رابطه با کاشت آن آورده شده است، به درستی بکارید و از میوه‎ های لذیذ آن، نهایت لذت را ببرید. در حقیقت، مراقبت از آنها اصلا سخت نیست، اما باید بدانید که آبیاری منظم و استفاده از کود مناسب در رشد و پرروش آن تاثیرگذار است، در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با این ترکیب، می‎ خواهیم بدانیم کاشت انگور در گلدان چگونه است و به چه منظور انجام می‎گیرد؟

 

نکات قابل توجه در بررسی کاشت انگور در گلدان

یک گلدان یا ظرف بزرگ و بسیار محکم انتخاب کنید که بتواند از انگور در حال رشد ،حمایت کند. شما همیشه می‎ توانید با یک گلدان کوچک‎تر شروع کنید و بعد از بزرگ شدن گیاه، آن را پیوند بزنید. لذا سعی کنید کاشت انگور در گلدان بزرگ تر را درنظر بگیرید تا آسیبی به ریشه های آن وارد نگردد.

انواع مختلفی از انگور وجود دارد که می ‎توانید خریداری کنید، اما بهترین گزینه این است که به بازار محلی خود بروید و بپرسید که کدام نوع انگور، در منطقه شما بهتر رشد می ‎کند. برخی از انواع انگور، هوای خشک و گرم را ترجیح می‎ دهند، در حالی که برخی دیگر آب و هوای سردتر و مرطوب تر را دوست دارند. برای دستیابی به بهترین نتایج در رابطه با کاشت انگور در گلدان، سعی کنید یک نوع انگور متناسب با شرایط آب و هوایی خود انتخاب و پرورش دهید.

انگور را در بهار یا تابستان بکارید تا احتمال یخبندان وجود نداشته باشد. اگر در منطقه گرمسیری زندگی می ‎کنید، در زمستان انگور بکارید. مکانی را برای کاشت انگور در گلدان انتخاب کنید که گرم و آفتابی باشد، جایی که گیاه شما حداقل 6 ساعت در روز، نور خورشید را دریافت کند. هنگام کاشت انگور در گلدان، نرده چوبی و عمودی ساخته شده از چوب یا پلاستیک را انتخاب کنید. از خاک سبک غنی از مواد آلی و زهکشی مناسب استفاده کنید. به طور منظم و عمیق، آن‎ها را آبیاری کنید و خاک را مرطوب نگه دارید، اما هرگز بیش از حد آبیاری نکنید. گیاه را در منطقه مرطوب و بادی قرار ندهید. مطمئن شوید که گیاه انگور، گلدانی مناسب دارای گردش هوای کافی برای جلوگیری از بیماری های قارچی را دارا است.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت هسته گیلاس را بیاموزید

به منظور کاشت انگور در گلدان، به طور منظم و عمیق آن ها را آبیاری کنید. با کودهای قدیمی یا کمپوست آن‎ها را کوددهی کنید. در سال اول با کودهای عمومی در بهار و تابستان، انگور را کود دهید. از سال بعد، گیاه را با کودی که ازت کمی دارد، اما پتاسیم و فسفر زیادی دارد، کود دهید. برای رشد انگور، افراد نیاز به حمایت و آموزش فراوان دارند. تکیه گاه عمودی که از چوب یا پلاستیک ساخته شده است، را انتخاب کنید. انگور را روی یک تخته بلند، سبک وزن و عمودی قرار دهید تا به درستی رشد کنند. بنابراین اکنون که می‎ دانید چگونه انگور را در گلدان پرورش دهید، وقت آن است که آستین‎ ها را بالا زده و به کاشت آن بپردازید تا از میوه‎ های خوشمزه آن بهره مند شوید.

کاشت انگور در گلدان

نحوه پرورش انگور در ظروف و گلدان

برای کاشت انگور در گلدان ابتدا باید دانه انگور خود را انتخاب کنید. می‌ توانید از هسته درون انگور استفاده کنید. 24 ساعت آن را در آب خیس کنید و سپس درون خاک و در یخچال قرار دهید. تا زمانی که دانه‌ها آماده کاشت باشد. پرورش انگور در ظروف مناسب، یک ظرف بزرگ و بادوام را انتخاب کنید که بتواند از گیاهان شما مراقبت کند. سعی کنید با یک گلدان کوچک شروع کنید و سپس گیاه را در یک گلدان بزرگ قرار دهید. بهترین گزینه به منظور کاشت انگور در گلدان این است که به مرکز گل و گیاهان بروید و گونه ای بخواهید که بتواند در گلدان ها و آب و هوای شما به خوبی رشد کند. انواع مختلفی از انگور وجود دارد که می ‎توانید از بین آنها، نمونه خود را انتخاب کنید. انتخاب نوع مقاوم انگور در برابر بیماری و اینکه بتواند در منطقه خود به خوبی رشد کند، مهم ترین چیز است. با این حال، شما می‎توانید تقریباً هر گونه را در یک ظرف پرورش دهید.

مکانی آفتابی و گرم و خشک را انتخاب کنید. اگر گیاهان شما دچار لکه شدند، نیازمند رسیدگی بیشتری هستند. انگور برای رشد خود، نیاز به آموزش و پشتیبانی دارد. هنگامی که انگور در گلدان کاشته می‎ شود، بهتر است یک قاب چوبی با وزن بسیار سبک از چوب یا پلاستیک انتخاب کنید. همچنین بسیاری از تکنیک‎ های دیگر برای آموزش انگور وجود دارد که افراد می ‎توانند از کارشناسان متخصص در این حوزه یا از باغبانان گل و گیاه، کمک بگیرند. هنگام کاشت انگور در گلدان از خاک سنگین باغ استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای انگور

نتیجه گیری:

انگور یک میوه گرم و لذیذ است، اما بهترین نکته در مورد کاشت انگور در گلدان این است که می‎ توان آن را در مناطق گرمسیری پرورش داد. هر دو کشور گرمسیری هند و برزیل از بزرگترین تولید کنندگان انگور در جهان هستند. سایر کشورهای گرمسیری مانند یمن، تایلند، پرو و ​​تانزانیا نیز انگور تولید می‎ کنند، اما به میزان کمتری این فعالیت را انجام می‎ دهند. این بدان معناست که اگر در آب و هوای گرمسیری زندگی می‎ کنید، می‎توانید انگور را پرورش دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با همکاران ما در ایرانکود تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *