کاشت زنجبیل در گلخانه

کاشت زنجبیل در گلخانه

آخرین مقالات

باور کنید یا نه، زنجبیل نه تنها یک افزودنی فوق العاده برای آشپزخانه و وعده های غذایی شما است، بلکه پرورش آن در خانه نیز بسیار آسان است. در اینجا به شما گفته می‌شود که چگونه ریشه زنجبیل خریداری شده در فروشگاه خود را به یک منبع قوی و خانگی در گلخانه خود تبدیل کنید. تنها کافیست به منظور آشنایی بیشتر با کاشت زنجبیل در گلخانه ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

موارد قابل توجه در بررسی کاشت زنجبیل در گلخانه

  • نحوه انتخاب زنجبیل مناسب

در بررسی کاشت زنجبیل در گلخانه ریشه زنجبیل در واقع یک ریشه نیست، بلکه یک ریزوم است. ریزوم‌ها قسمت‎های لوله ای شکل گیاه هستند که در امتداد ریشه می‎خزند و شاخه‌های جدید و ریشه‌های جدید را ایجاد می‎کنند تا رشد گیاه را حفظ کنند. در این موارد علف به طور مشابه رشد می‌کند. بنابراین وقتی در فروشگاهی هستید که بهترین نمونه زنجبیل را انتخاب می‌کنید، به یاد داشته باشید که به ریشه نگاه نمی‌کنید، بلکه به ریزوم ها نگاه می‌کنید.

یافتن ریزوم کامل زنجبیل برای اطمینان از موفقیت در هنگام رشد آن برای تولید حیاتی این گیاه است. نمونه ای را جستجو کنید که خشک یا خیس نباشد. اینها احتمالاً مرده هستند و منجر به گیاه نمی‌شوند. شما همچنین می‎خواهید به دنبال نشانه‌هایی از نقاط رشد باشید. اینها می‌توانند مانند شاخ های کوچک روی زنجبیل به نظر برسند و ثابت کنند که زنجبیل آماده رشد است.

هر تعداد از این ریزوم‌های زنجبیل ایده آل را که می‎خواهید جمع آوری کنید، را بررسی کنید وسپس اقدام به عمل نمایید. پیشنهاد می‌شود با سه یا چهار ریزوم شروع کنید تا مطمئن شوید که حداقل با یکی از آنها موفق خواهید شد.

  • بررسی عملکرد

در بررسی کاشت زنجبیل در گلخانه اغلب، زنجبیل خریداری شده در فروشگاه به عنوان یک ماده بازدارنده رشد عمل می‎کند تا خطر جوانه زدن آن کاهش یابد. بدیهی است که این امر می‎تواند رشد را برای باغبان خانگی سخت تر کند، اما خیساندن ریزوم در آب در طول شب می‎تواند به حذف این عامل کمک کند و به گیاه اجازه رشد دهد. در حالی که تئوری‌های زیادی در مورد چگونگی ریشه یابی بهترین گیاه زنجبیل وجود دارد، حقیقت این است که بسیاری از آنها عملکرد مناسبی را در حین رشد دارند و این شما هستید که باید یکی را انتخاب کنید که می‎خواهید امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:‌ فواید اسید هیومیک برای گردو

با کاشت زنجبیل در گلخانه نکته ای که بسیار مهم است این است که ابتدا روش تکثیر در آب وجود دارد که در آن زنجبیل را در آب رها می‎کنید تا ریشه‎هایی به طول 1 تا 2 اینچ را ببینید و سپس آن را در گلدان قرار دهید یا در زمین بکارید. شما همچنین می‎توانید حوله کاغذی مرطوب و یک کیسه پلاستیکی به بسته بندی و مهر و موم ریزوم در یک محیط گرم و مرطوب استفاده کنید. صبر کنید تا ریشه‌ها ظاهر شوند و سپس آن را در زمین یا گلدان بکارید.

یا بعد از اینکه ریزوم یک شبه خیس شد، آن را مستقیماً در زمین یا گلدان بکارید و منتظر بمانید تا ببینید چه اتفاقی می‌افتد.  همه این روش‎ها کارایی خود را ثابت کرده اند. تصمیم بگیرید که دوست دارید کدامیک را امتحان کنید، یا به اندازه کافی زنجبیل مصرف کنید تا هر سه را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما موفق تر است.

کاشت زنجبیل در گلخانه

چگونگی کاشت زنجبیل در گلخانه

مهم نیست که از چه روشی برای رسیدن به ریشه‌های سالم زنجبیل و کاشت زنجبیل در گلخانه استفاده می‌کنید، زنجبیل شما در نهایت به خاک می‎رسد. استفاده از خاک غنی از مواد مغذی که رطوبت را در خود نگه می‎دارد و غرقاب نمی‌شود، بسیار مهم است. در صورت کاشت زنجبیل در زمین، خاک را با کود اصلاح کنید. در صورت کاشت در گلدان، خاک گلدان را با کود کند رهش مخلوط کنید تا به گیاه زنجبیل غذای فراوانی بدهد. زنجبیل به فضای زیادی نیاز ندارد.

این بدان معنا نیست که ریزوم باید در یک گلدان کوچک قرار داده شود، اما نیازی به دادن یک گلدان کامل 14 اینچی به یک گیاه نیست. گلدانی با اندازه آن می‎تواند تا چهار ریزوم متوسط ​​را به راحتی در خود جای دهد. حتما ریزوم‏ها را طوری قرار دهید که ریشه‌ها به سمت پایین و شاخه‌های بچه به سمت بالا باشند. در ابتدا، تشخیص این موضوع ممکن است سخت باشد، بنابراین برای مطالعه گیاه وقت بگذارید.

  • مراقبت

در کاشت زنجبیل در گلخانه مراقبت از گیاه زنجبیل به معنای مرطوب نگه داشتن خاک است، اما این عمل به معنای غرقاب کردن نیست. مانند بسیاری از گیاهان، زنجبیل نمی‌خواهد برای مدت طولانی در آب بماند. با این حال، این گیاه گرمسیری است و در تمام طول سال به رطوبت زیادی دسترسی دارد. اگر در آب و هوای خشک زندگی می‌کنید، این ممکن است به این معنی باشد که باید گیاه را بیشتر آبیاری کنید و آن را بیشتر بررسی کنید.

اگر آب و هوای شما خیلی خشک است، ممکن است بخواهید زنجبیل را در داخل خانه پرورش دهید، جایی که می‎توان سطح آبیاری و رطوبت را کنترل کرد. رشد زنجبیل یک سفر بسیار مفید است. بیایید بگوییم که برای باغبان‌های صبورتر عالی است و اگر اینطور نیستید، زنجبیل به شما کمک می‎کند تا صبر لازم را داشته باشید. در نهایت زنجبیل به گیاهی زیبا تبدیل می‌شود که نه تنها ریشه‌های خوراکی دارد، بلکه معطرترین برگ‌های خوراکی آن نیز قابل استفاده می‌باشد.

بیشتر بخوانید: کاشت زعفران در گلخانه

سخن پایانی

در کاشت زنجبیل در گلخانه بهتر است با خرید زنجبیل ریشه تازه شروع کنید. این کار بهتر است از یک مرکز باغ یا فروشگاهی که در آن به طور خاص برای رشد فروخته می‎شود انجام شود. بهتر است از زنجبیل ارگانیک استفاده کنید، اگرچه تهیه آن دشوار است. با این حال، هنگامی که آن را رشد دادید، می‌توانید از بخشی از برداشت خود برای کاشت دوباره استفاده کنید.

بعد از کاشت سپس می‌توانید آنها را در گلدان‌هایی با سوراخ های زهکشی خوب در پایین بکارید. گلدان‎ها را تا دو سوم با کمپوست چند منظوره جدید پر کنید. به گلدان‌های پر شده ضربه بزنید و آن را کمی محکم کنید. تکه‌های ریشه زنجبیل جوانه زده خود را روی کمپوست قرار دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن