اکثر باغداران هفت تا 10 هفته قبل از تاریخ کاشت پیشنهادی، فلفل سبز را از طریق دانه‎های آن‎ها در خانه می‎کارند یا به دلیل دمای لازم برای رشد این گیاهان نرم، پیوند فلفل سبز را در بهار خریداری می ‎کنند. بهترین دما برای رشد فلفل در روز بیش از 80 درجه فارنهایت و در شب کمتر از 60 درجه فارنهایت نیست. باید منتظر بمانید تا خاک در بهار گرم شود تا دیگر فرصتی برای یخ زدگی برای کاشت فلفل در خارج وجود نداشته باشد. در اینجا به منظور شناخت بیشتر در مورد نحوه کاشت فلفل سبز بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید شناخت درست تری در مورد نحوه کاشت این محصول پیدا کنید.

بررسی عوامل موثر در کاشت فلفل سبز

  • بررسی نیازهای خاک و نور

ایجاد محیط مناسب برای رشد گیاهان فلفل سبز و شروع به تولید میوه از محل کاشت آنان، آغاز می ‎شود. گیاهان فلفل، خاکی با زهکشی خوب و نسبتاً غنی با pH  6 تا 6.8 ترجیح می‎دهند. در صورت امکان، خاک خود را آزمایش کرده و بسته به نتایج پیش رو آن ها را مطابق با دستورات کاشت فلفل سبز تغییر دهید. اصلاح خاک با 3 اینچ ماده آلی یک روش معمول برای غنی سازی خاک بدون آزمایش است. فلفل سبز بیش از شش ساعت به نور کامل آفتاب نیاز دارد، لذا سعی کنید محیطی مناسب برای رشد این محصول را مهیا کنید.

  • کاشت فلفل سبز

جهت کاشت فلفل سبز فقط گیاهان فلفل سبز سالم با سه یا چند مجموعه برگ را خریداری کنید. به محض کاشت، بهتر است محصول را آبیاری کرده تا به سرعت رشد کند. منتظر یک روز ابری و خنک باشید تا پیوندها را در باغ سبزیجات قرار دهید. فلفل پیوندی را حداقل 18 اینچ از یکدیگر و در ردیف‎ هایی با فاصله حداقل 24 اینچ از یکدیگر فاصله دهید. آنها را در عمق یکسان بکارید و خاک را اشباع کنید تا هرگونه حباب هوا خارج شود.

  • نگهداری و برداشت

برای اطمینان از رشد و نمو ایده آل این دسته از محصولات، گیاهان را به درستی نگهداری کنید. یک لایه مالچ را در اطراف فلفل‎ ها قرار دهید تا رطوبت خاک حفظ شود و علف های هرز دفع شود یا علف‎های هرز به صورت دستی حذف شوند. گیاهان فلفل سبز را برای حفظ رطوبت به میزان لازم آبیاری کنید. در حالی که گیاهان در حال رشد هستند، کود گیاهی را طبق دستورالعمل استفاده کنید.

وقتی میوه ها به اندازه دلخواه رسیدند، فلفل سبز را برداشت کنید. برای جلوگیری از آسیب، فلفل‎ها را با چاقوی تیز یا هرس، از گیاهان جدا کنید. زمان زیادی طول می‎کشد تا نهال‎ های فلفل به اندازه کافی بزرگ شوند تا میوه های بالغ تولید کنند و به فصل رشد نسبتاً طولانی نیاز دارند. همچنین جوانه زنی آنها کمی کند است (برخی از انواع آنها، تا یک ماه طول می‎کشد تا رشد کنند). بنابراین، اگر در آب و هوای گرم زندگی کنید، توصیه می‎شود، بذرهای فلفل را به جای کاشت مستقیم، در داخل خانه بکارید.

بیشتر بخوانید: کاشت هندوانه در تابستان

نحوه کاشت بذر فلفل به صورت مرحله به مرحله

برای پرورش و کاشت فلفل سبز از دانه نیازی به خرید یک تن تجهیزات گران قیمت ندارید، اما به چند وسایل مورد نیاز، احتیاج خواهید داشت. حتی ممکن است برخی از این وسایل را در خانه قرار دهید که عبارتنداز:

لوازم مورد نیاز:

  • نهال مسطح
  • خاک
  • دانه
  • اب
  • دستکش لاتکس (در صورت کاشت بذر)

زمان کاشت فلفل

فلفل‌ ها گرما را دوست دارند، آنها را حدود 8 تا 10 هفته قبل از آخرین تاریخ سرمازدگی مورد انتظار، شروع به کاشت کنید یا خرید نهال را از گلخانه شروع کنید. فلفل سبز نیز حدود دو تا سه ماه طول می‎کشد تا بالغ شود، بنابراین کاشت آنها از بذر به آنها کمک می‎ کند عملکرد بهتری داشته باشند. هنگامی که دمای هوا حداقل 60 درجه فارنهایت در شب است، می‎ توانید فلفل‌ ‎های خود را در باغ بکارید. می ‎توانید خاک را با پوشاندن پلاستیک سیاه به مدت یک هفته قبل از کاشت فلفل سبز، گرم کنید. هنگامی که آن ها را می‎کارید، آنها را عمیق تر از آنچه در گلدان بود، بکارید. فلفل‎ ها دوست ندارند در عمق کاشته شوند. آنها را بین 18 تا 24 اینچ از یکدیگر فاصله دهید. سعی کنید فلفل خود را نزدیک گوجه فرنگی خود بکارید. گوجه فرنگی برای محافظت از فلفل‎ ها به دفع سوسک ‎ها و میکروب ‎های خاک کمک می‎کند. همچنین می‎توان فلفل را در کنار خیار، هویج، بادمجان و پیاز کاشت. اگر با سوسک‎ ها مشکل دارید، گیاه شمعدانی یا گل اطلسی را در نزدیکی فلفل سبز خود بکارید.

نتیجه گیری:

در حقیقت به منظور کاشت فلفل سبز، سعی کنید محیط مناسبی که نزدیکی بیشتری به آفتاب دارد را انتخاب کنید، این امر در بهبود رشد ریشه تاثیرگذار است. از کاشت سایر محصولات در کنار فلفل سبز غافل نشوید، به عنوان مثال، ریحان در نزدیکی فلفل به خوبی رشد می ‎کند و حشرات را دور نگه می‎دارد. از کاشت کلم بروکلی، کلم یا خردل در نزدیکی فلفل خودداری کنید. همچنین باید از کاشتن فلفل در کنار رازیانه یا لوبیا سبز خودداری کنید، چرا که این محصولات به فلفل آسیب می‎رسانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با همکاران ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
تاثیر کود ۱۰xشوک بر گرمک
آموزشی

تاثیر کود ۱۰xشوک بر گرمک

گرمک یکی از میوه های تابستانی است که طرفداران بی شماری دارد. بنابراین کشاورزان برای تغذیه گرما و به دست آوردن محصول با کیفیت از

تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر
آموزشی

تاثیر کود ۱۰xشوک بر موسیر

موسیر یکی از گیاهانی است که خواص زیادی مانند پیاز و سیر دارد. کشاورزان از کود کامل شوک 10 برابر برای تغذیه موسیر و افزایش

تاثیر کود ۱۰xشوک بر پیاز
آموزشی

تاثیر کود ۱۰xشوک بر پیاز

پیاز یکی از گیاهانی است که وجود آن برای تهیه انواع غذا در سراسر جهان ضروری است و در تمام فصول سال از آن استفاده

تاثیر کود ۱۰xشوک بر کدو
آموزشی

تاثیر کود ۱۰xشوک بر کدو

یکی از محصولات پرطرفدار و خوشمزه ای که بسیاری از مردم آن را پرورش می دهند کدو حلوایی است. معمولا کدو تنبل انواع مختلفی دارد