کاشت گوجه گیلاسی در گلدان

کاشت گوجه گیلاسی در گلدان

آخرین مقالات

پرورش گوجه گیلاسی در گلدان نه تنها امکان پذیر است، بلکه یکی از بهترین راه ها برای پرورش این گیاه است.  این ویژگی همراه با عشق آنها به خاک گرم، تمایل به مراقبت مداوم و شکل پرپشت، آنها را برای باغبانی و پرورش در ظروف تبدیل به گزینه ای عالی می کند. خوشبختانه، با چند نکته ساده، حتی باغبان های تازه کار نیز می توانند با کمی دقت و مراقب های لازم حتی در فضاهای محدود، برداشت فراوانی از این گوجه فرنگی های شیرین به دست آورد. با ما همراه باشید تا به کاشت گوجه گیلاسی در گلدان در این مقاله بپردازیم.

چرا باید گوجه فرنگی گیلاسی را در گلدان بکارید (حتی اگر باغ دارید!)

به علاوه، زهکشی عالی و خاک محدود در ظروف، تنظیم نسبت مواد مغذی را بسیار آسان تر از باغ های داخل زمین می کند. به طور کلی، گوجه فرنگی گیلاسی برای زندگی در گلدان ساخته شده است. اما اگر می‌خواهید محصول خود را به حداکثر برسانید و تلاش خود را به حداقل برسانید، باید به خواندن نکات گام به گام برای پرورش گوجه‌فرنگی گیلاسی در پاسیو یا عرشه خود ادامه دهید.

کاشت گوجه گیلاسی در گلدان

نکاتی که باید در پرورش گوجه گیلاسی در گلدان رعایت کنید.

  • نوع گیاه خود را درست و مناسب انتخاب کنید

بهترین گوجه ‌فرنگی گیلاسی برای رشد در گلدان، گونه‌های بوته‌ای مانند باکسترز بوش گیلاس و گونه‌هایی هستند که به دلیل رشد عالی در ظروف مانند Patio Princess به بالکن گیلاس نام‌گذاری شده‌اند.

اکثر فروشگاه های لوازم باغ، گیلاس های ارگانیک را می فروشند، اگر حوصله شروع کاشت و پرورش گیاهان را از دانه نداشته باشید، می توانید آن ها را خریداری کنید. توجه داشته باشید که این فروشگاه ها دارای تنوع زیاد در انتخاب دانه ها نمی باشند.

  • برای گرفتن نتیجه ی مطلوب صبر کنید

اکثر گوجه فرنگی های گیلاسی حدود 10 هفته طول می کشد تا رشد کنند و شروع به تولید میوه کنند. گیاه خود را بیش از حد هرس نکنید، اما شاخه های برگ جدید را در مناطق ضخیم بچینید تا جریان هوا بهتر شود و به تامین کربن دی اکسید مورد نیاز گیاه کمک کند.

  • خود را برای زمان هایی که هوا سرد است، آماده کنید

 اگر می خواهید به جمع آوری میوه در فصول مختلف ادامه دهید، می توانید گیاه خود را در طول دوره های سرماخوردگی به داخل خانه بیاورید. در غیر این صورت، تمام میوه های سبز را قبل از یخ زدگی جمع کنید و آنها را در جعبه ای قرار دهید که هر ردیف را از هم جدا می کند. آنها طی چند هفته بعد از قرار گرفتن در این جعبه به رسیدن و بالغ شدن ادامه خواهند داد و شما می توانید محصولات خود را برداشت کنید.

کاشت گوجه گیلاسی در گلدان

از چه نوع گلدانی برای کاشت گوجه گیلاسی استفاده کنیم؟

پرورش و کاشت گوجه گیلاسی در گلدان می تواند جایگزینی سرگرم کننده و آسان برای روش های سنتی باغبانی باشد. می توانید از گلدانی به قطر 8 اینچ برای انواع گیاهان کوچکتر در پاسیو استفاده کنید. با این حال، برای نوع گیاه بزرگ “بوته” و “معین”، به گلدانی با عرض و عمق حداقل 10 تا 12 اینچ نیاز دارید.

گلدان های تراکوتا برای پرورش گوجه فرنگی بسیار عالی هستند و می توان آنها را در سبک ها، شکل ها و رنگ های بسیاری در مراکز باغ پیدا کرد. گلدان های تراکوتا سریعتر خشک می شوند، اما می توانید سال به سال از آنها استفاده کنید. توجه کنید که هر ظرف با اندازه مناسب با زهکشی کافی این کار را انجام می دهد.

شما می توانید همه چیز را از کلم پیچ، هویج، پیاز، کدو تنبل، زغال اخته، کاهو، توت فرنگی و غیره در ظرف کشت کنید، به شرطی که ظروف با اندازه مناسب در جای مناسب داشته باشید!

گوجه گیلاسی چقدر آفتاب نیاز دارد؟

گوجه گیلاسی به آفتاب کامل نیاز دارد. آنها می توانند کمی سایه بعد از ظهر را تحمل کنند اما در شرایط آفتاب کامل و زیاد بهترین عملکرد را خواهند داشت.

چقدر طول می کشد تا گوجه گیلاسی رشد کند؟

زمان رشد بسته به رقم متفاوت است، اما بیشتر گوجه‌فرنگی‌های گیلاسی می‌توانند چند هفته پس از پیوند رشد کنند.

اگر انواع بوته‌های بزرگ‌ گوجه گیلاسی را بکارید، در این هنگام گیاهان سنگین‌تر می‌توانند در طول فصل رشد از بین بروند، بنابراین مطمئن شوید که ارتفاع گیاه شما در بلوغ چقدر خواهد بود.

گیاهان خود را با کودهای محلول در آب، مانند فرمول رشد گوجه فرنگی Pro-Mix یا مواد مغذی طراحی شده برای باغبانی و پرورش گیاهان در ظروف، کود دهید. کود باید در طول فصل رشد هر چهار تا پنج هفته یکبار مصرف شود. همچنین بهتر است که ، چند بار در فصل از چند مشت کرم ریخته گری در اطراف گیاهان استفاده کنید. به نظر می رسد گیاهان آن را دوست دارند و به رشد آنها کمک خواهد کرد.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که برای سفت شدن گیاهان خود، آنها را به مدت حدود یک ساعت در بیرون با دمای 60 درجه یا بیشتر قرار دهید.

کاشت گوجه گیلاسی در گلدان

از چه نوع خاکی استفاده کنم؟

بهتر است از Promix برای تمام نیازهای رشد خود استفاده کنید. شما باید هر روز در اوج تابستان به گوجه فرنگی های گیلاسی کشت شده در ظرف خود آب دهید، اما بیشتر اوقات زمانی که هوا گرم و خشک این کار را انجام دهید. یکی از معایب پرورش گیلاس. چرخه مزمن خاک خشک استخوان و آب غول پیکر است که می تواند منجر به پوسیدگی انتهای شکوفه شود. بنابراین سعی کنید سطح رطوبت آب را ثابت نگه دارید. پرورش گوجه فرنگی گیلاسی در گلدان به آب زیادی نیاز دارد. برنامه ریزی کنید که در طول هوای گرم یا زمانی که گیاهان به طور فعال میوه می دهند یا گل می دهند (در این مدت، آنها به حدود یک گالن آب در روز نیاز دارند) هفته ای یک اینچ و بیشتر به آنها آب بدهید.

مشکلات رایجی که ممکن است با آن مواجه شوید

  بلایت زودرس : زرد شدن برگ ها با لکه های بولسی قهوه ای نشان دهنده یک گیاه آلوده به قارچ است. شاخه های آلوده را قطع کنید و قبل از اینکه عفونت بیش از حد گسترش یابد آنها را به سطل زباله بیندازید. بلایت در خاک هنگام فصل زمستان وجود دارد، پس حتما گلدان های خود را در پایان فصل دور بریزید و سال آینده دوباره شروع کنید.

در آخر امیدواریم خواندن مقاله کاشت گوجه گیلاسی در گلدان برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به راحتی آن را پرورش دهید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن