کامل ترین کود برای درخت سیب: حتما شما نیز در پرورش درخت سیب از مصرف کودهای متنوع برای درخت سیب خسته شده و آرزوی این را دارین ای کاش با استفاده از یک کود کامل برای درخت سیب، می‌توانستید حداکثر بهره وری این محصول پر فروش را با چشمان خود و با صرف وقت و هزینه کم مشاهده کنید. خبر خوش برای تمامی کشاورزان و باغداران عزیز این است که شرکت ایران کود اقدام به عرضه کود کامل 10X شوک برای درختان میوه از جمله سیب نموده است تا به تغذیه عالی این محصول بپردازد و از ریزش میوه و بی کیفیت شدن آن جلوگیری نماید.

با کود کامل 10 ایکس شوک دیگر نیازی به خریداری چندین کود متنوع نداشته و شاهد رشد و باردهی شگفت انگیز درختان سیب خواهید شد لذا برای کسب اطلاعات تکمیلی از نحوه اثر کاملترین کود برای درخت سیب و طرز استفاده این محصول بی نظیر، این مقاله خواندنی از سایت ایران کود را از دست ندهید.

کود درخت سیب

چرا باید درختان سیب را کوددهی کنیم؟

درخت سیب یکی از میوه های پر فروش در بازار که در طول چهار فصل مورد استفاده عموم مردم قرار میگیرد را به ثمر میرساند؛ این درخت همانند تمامی درختان بارده، برای رشد مطلوب، تولید سیب بازار پسند در اندازه و کیفیت عالی، به ماده تقویتی یا به عبارتی کود نیاز دارد که بدون آن، تنها قادر به ثمر دهی در کوتاه مدت خواهد بود؛ لذا باغدار بایستی به تغذیه درخت سیب اهمیت دو چندان دهد.

حال که از ضرورت کوددهی درخت سیب آگاه شدید، برای تقویت این درخت، ممکن است با گزینه های مختلف کوددهی روبرو شوید که هر یک ممکن است دارای اثربخشی و یا بدون تاثیر رضایت بخش برای درخت سیب باشند. لذا استفاده از کود صد در صد نتیجه بخش ۱۰ ایکس شوک، تحت عنوان کامل ترین کود برای درخت سیب، بزرگ ترین لطفی است که شما به باغ سیب خود خواهید نمود.

کود کامل

کود کامل 10X shock، تمامی احتیاجات کوددهی درخت سیب برای تغدیه، رشد ریشه، رویش برگ، حفظ شکوفه سر درختی، تبدیل مقادیر زیادی از شکوفه ها به میوه، درشتی میوه و افزایش خاصیت انبارداری را در اختیار دارد؛ این یعنی با کامل ترین کود برای درخت سیب، تمامی جوانب رشدی و باردهی تکمیل خواهد شد و بدون صرف وقت زیاد، با اطمینان خاطر در آخر فصل سیب های فوق العاده با کیفیت و با تناژ بالایی را برداشت خواهید نمود.

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک برای درخت سیب

مواد تشکیل دهنده کود کامل 10X شوک

برای مطالعه : علت میوه ندادن درخت سیب

نیاز تغذیه ای درخت سیب

خرید کود باردهی درخت سیب

بدون شک رساندن مواد تغذیه ای موردنیاز درختان سیب، از عوامل بسیار مهم در افزایش کمی و کیفی محصول موردنظر می باشد که به سبب آن بتوانید به بهترین وجه، پاسخگوی درخواست تغذیه ای بخش های مختلف درخت خود باشید. سیب در دسته میوه های دانه دار می باشد که تامین مقادیر کافی مواد مغذی در کنار آبیاری صحیح در اولویت قرار دارد. اگر کشاورز باهوشی باشید، با استفاده از کامل ترین کود برای درخت سیب، با یک تیر چند نشان عالی و هدفمند خواهید زد از جمله:

فواید کود کامل 10 ایکس شوک

نکته: در صورت بالا بودن بیش از حد میزان نمک و آهک خاک، استفاده از اسید هیومیک شوک در مقادیر توصیه شده توسط کارشناسان ایران کود ضروری است.

کامل ترین کامل باغداری

سخن آخر

برای سفارش کامل ترین کود برای درخت سیب، با کارشناسان ایران کود در ارتباط باشید.

درخت سیب نیز مانند سایر درخت‌ها به طیف وسیعی از عناصر و مواد مغذی به طور متوسط نیازمند است. همچنین این درخت به کلسیم و پتاسیم زیادی برای باردهی بهتر احتیاج دارد. چنانچه می‌خواهید باردهی سیب خود را افزایش داده و محصولی مرغوب و بازارپسند داشته‌باشید، باید به کودهی با برنامه صحیح و در زمان مناسب برای درخت سیب اهمیت ویژه‌ای قائل شوید.

شما با کود دهی مناسب می‌توانید تناژ برداشت میوه خود را تا چند برابر افزایش دهید که این امر نیازمند برنامه صحیح کودی می‌باشد. اگر به دنبال شناخت مناسب ‌ترین کود برای درخت سیب هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از سایت آل دنبال نمایید.

زمان مناسب کود دهی درخت سیب

زمان مناسب برای کوددهی به رشد گیاه بستگی دارد و توجه داشته‌باشید که کوددهی درخت سیب قبل از باز شدن شکوفه‌ها امری ضروری است. زیرا در این زمان درخت رشد سالانه خود را آغاز کرده، در نتیجه به طیف وسیعی از مواد غذایی احتیاج دارد.

همچنین شما می‌توانید در اواخر پاییز که برگ درختان در حال ریختن است نیز از کود مناسب استفاده کنید، تا گیاه بتواند انرژی لازم برای خواب زمستان را داشته‌باشد.

عناصر مورد نیاز درخت سیب

همانطور که در بالا اشاره کردیم درخت سیب به طیف وسیعی از مواد غذایی محتاج است در اینجا به بررسی چند مورد از این عناصر می‌پردازیم.

عنصر بور

از عناصری که کمبود آن در درخت سیب بسیار شایع است، می‌توان به عنصر بور اشاره کرد‌. کمبود این عنصر باعث خشک شدن برگهای درخت شده و روی سیب نقطه‌های قهوه‌ای پدید می آید.

عنصر کلسیم

اگر درخت دچار کمبود کلسیم باشد، سیب نرم بوده و به راحتی له می‌شود. شما می‌توانید از آهک برای پیشگیری از این کمبود اقدام نمایید. چنانچه درخت شما کمبود کلسیم داشته‌باشد، میوه‌ها سریع تر رشد کرده و زودتر می‌رسند، در نتیجه در هنگام انبارداری نرم شده و زود از بین می‌رود. همچنین می‌تواند در برخی از میوه‌ها ناهنجاری‌هایی مانند: تلخی و لکه‌های چوب پنبه‌ای ایجاد کند.

عنصر پتاسیم

یکی از عناصر بسیار مهم در باردهی بهتر درخت سیب پتاسیم است. پتاسیم درخت سیب شما را از تنش‌های محیطی مانند یخ زدگی و سرما مقاوم می‌کند. شما به همین دلیل باید از کود پتاسیم برای درخت سیب خود استفاده کنید. کود پتاسیم اثرات منفی کودهای ازته را نیز خنثی می‌کند.

پتاسیم باعث افزایش رشد میوه شده و بهبود رنگ در سیب را به دنبال دارد. همچنین پتاسیم بسیاری از آنزیم‌های مورد نیاز گیاه را فعال می‌کند. اگر پتاسیم درخت سیب کم باشد در حاشیه درخت‌ها سوختگی ایجاد شده، درخت نسبت به بیماری بسیار حساس خواهد شد. برگ‌ها به شکل قاشقی درآمده و در نهایت رشد درخت متوقف و کیفیت میوه نیز پایین می آید.

عنصر گوگرد

توجه به این نکته ضروری است که ph مناسب برای درخت سیب باید ۵/۶ است. اگر خاک شما قلیایی باشد می‌توانید با اضافه کردن گوگرد آن را اصلاح کنید. گوگرد در تغذیه و رشد درخت سیب تاثیر داشته و در مقاوم شدن درخت در برابر آفات باکتریایی و قارچی می‌تواند کاربرد بالایی داشته‌باشد. درخت سیبی که دچار کمبود گوگرد شود مانع فتوسنتز و تشکیل پروتئین در آن خواهد شد‌. برگهای جوان به رنگ زرد درآمده و رشد درخت سیب کاهش پیدا می‌کند.

کود آهن

از عناصر مورد نیاز آهن که جزو ریزمغذی‌های بوده ولی مورد نیاز درخت سیب است عنصر آهن است‌. این عنصر در فتوسنتز و تنفس درخت نقش بسیار مهمی دارد، چنانچه برگ درخت سیب شما زرد بوده و حاشیه قهوه‌ای سوخته در برگ‌ها ظاهر شده و مقدار میوه کم و رنگ پریده باشد، همچنین طعم میوه نیز مناسب نباشد به کمبود آهن در آن شک کنید.

کود شوک ۱۰ایکس آمریکایی

این کود می‌تواند حاصلخیزی خاک را افزایش داده و بستر مناسبی را برای گیاه فراهم نماید. همچنین کود شوک ۱۰ایکس مقاومت گیاه شما را در برابر بیماری‌ها و آفات بیشتر می‌کند.

این کود تناژ محصول سیب شما را به طرز چشمگیری افزایش داده و به ریشه کمک می‌کند تا جذب عناصر را بهتر انجام دهد. به علت تعادلی که در این کود وجود دارد بافت و بستر خاک را نیز اصلاح می‌کند.

افزایش نگهداری آب در خاک و قدرت جوانه زنی را افزایش داده و عطر و طعم میوه و رنگ آن را نیز بهتر خواهد کرد. همچنین این کود عناصری که در خاک هستند را آزاد کرده و با افزایش فتوسنتز، ساخت پروتئین در گیاه را بالا می‌‌برد.

کود شوک ۱۰ ایکس با داشتن عناصری چون: پتاسیم، نیتروژن، فسفر، آمینو اسید، جلبک دریایی، اسید هیومیک، کلسیم، بور، آهن و فولیک اسید تمامی نیازهای درخت سیب شما را مرتفع کرده و میوه‌های خوش آب و رنگ و بازار پسند را به شما تحویل می‌دهد.

طریقه مصرف این کود نیز بسیار آسان بوده زیرا این کود مایع با انحلال پذیری بالایی که دارد به راحتی با آب ترکیب شده، می‌توانید از دو روش آبیاری و محلول پاشی از آن استفاده کنید.

همچنین به دلیل غلظت بالایی که دارد طیف وسیع تری از باغ شما را کوددهی می‌کند‌. در نتیجه بر هزینه‌های اقتصادی شما نیز تاثیر بسیاری دارد، زیرا این کود شما را از خرید سایر کود‌ها بی‌نیاز خواهد کرد.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی بهترین و مناسب ‌ترین کود درخت سیب پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که با استفاده از یک کود کامل می‌توانید تمام مواد مورد نیاز سیب را مرتفع نمایید. با خرید کود شوک ۱۰ایکس آمریکایی می‌توانید از خرید سایر کودها بی‌نیاز شده، باغی پربار داشته و میوه‌های عالی را وارد بازار کنید.

اما از دیگر نکاتی که می‌توانید در پرورش درخت سیب به آن اشاره کرد، زمان بندی مناسب برای کوددهی درخت سیب است. این نکته در به وجود آوردن میوه مرغوب و بازارپسند به شما کمک شایانی می‌کند.

با خرید کود شوک ۱۰ ایکس امریکایی می‌توانید با خرید یک کود تمامی درختان سیب خود را کوددهی کرده و در کنار آن با مشاوره با کارشناسان آل کود از برنامه کودی مناسب بهره مند شوید.

با تهیه این کود از سایت آل کود می‌توانید از ۵ درصد تخفیف نیز استفاده کنید. چنانچه در مورد تهیه کود شوک ۱۰ ایکس آمریکایی و جدول زمانبندی کوددهی درختان سیب خود، نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *