کامل ترین کود برای درخت پسته

کامل ترین کود برای درخت پسته

آخرین مقالات

کامل ترین کود برای درخت پسته

کوددهی درختان پسته باید در مقادیر مناسب  انجام شود،  چون  کوددهی ضعیف منجر به کمبود تولید، اندازه کوچک  مغز آجیل و میوه دهی کم آن می شود. درختان  در خاک های فقیر و زمانی که مواد مغذی از خاک پس از دوره های طولانی از خاک تحخلیه می شوند از بین می رود، از این رو باید از کودهایی استفاده کنید که ضمن افزایش عملکرد ماندگاری زیادی داشته باشند. در این مقاله این کودها را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین زمان برای کود دهی درختان پسته

یک برنامه منظم کوددهی باید برای درخت پسته با انجام آزمایش خاک امکان پذیر است. بهترین زمان برای کود دهی درخت پسته اوایل بهاز است، زمانی که  به بیشترین مواد مغذی نیاز دارند.

کامل ترین کود برای درخت پسته

در مورد کودهای هیومیک اسید بیشتر بدانیم 

 برخی از کامل ترین کودها  برای درخت پسته 

 نیتروژن:

نیتروژن ماده مغذی لازم برای رشد مناسب ساقه و عملکرد آن می باشد. نقش اصلی نیتروژن در پسته تولید پروتئین گیاهی است. نیتروژن در تمام فصول رشد درخت پسته برای کاهش رنگ پریدگی برگ های مسن استفاده می شود.

  پتاسیم:

پتاسیم کافی به پر شدن مغز پسته، افزایش درصد شکافته شدن پسته و بهبود کیفیت این آجیل کمک می کند.  کمبود پتاسیم  منجر پوک شدن مغز پسته می شود.  از ابتدای فصل تا اواسط فصل باروری از این کودها استفاده می شود. علائم کمبود پتاسیم شامل رنگ پریدگی برگ ها، لبه های کوچک برگ و برگ های خاکستری است.

منیزیم:

کود منیزیم  در اواسط فصل برای اصلاح خاک استفاده می شود.

  بور:

از بور در اوایل بهار برای جوانه زنی استفاده می شود.

 

روش مناسب کوددهی درختان پسته

  درختان پسته به مقدار زیادی کود پسته نیاز دارند و کود حیوانی به تنهایی نمی تواند نیازهای تغذیه ای درختان پسته را برای کشت افزایش دهد.کود دامی در پاییز به درختان داده می شود و کود بعدی  در دو نوبت یکی در اسفند و دیگری در خرداد در خاک مخلوط شود. در اواخر بهار کوددهی  کیفیت و کمیت میوه افزایش می دهد.

 

سخن نهایی

به طور کلی پسته  به کودهای نیتروژن بیشتر نیاز دارد. مصرف نیتروژن در پسته  باید به حدی باشد  که نیاز درخت به آن را در طول فصل رشد تامین کند.  عدمکوددهی مناسب باعث از بین رفتن و کوچک شدن مغز پسته می شود. از طرفی گیاه در برابر بیماری ها و آفاتی مانند پسیل پسته ضعیف شده و به مرور زمان تولید آن به صفر می رسد.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک