کود آرمافرت 5-10-30 یکی از انواع کودهای کامل می باشد. میزان نیتروژن موجود در این کود نسبت به مقادیر دیگر آن بسیار زیاد است. بنابراین با استفاده از این نوع کود، رشد رویشی و سبزی گیاه افزایش می یابد. در این مقاله سعی کردیم شما را با armafert 5-10-30 آشنا کنیم.

 آرما فرت 5-10-30 چیست؟ 

کود آرمافرت 5-10-30 یکی از انواع کودهای کامل می باشد. این کود حاوی سه عنصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. این نوع کود همچنین حاوی ریزمغذی هایی مانند آهن، روی، بور، منگنز و مولیبدن است.

این کود به رفع نیازهای غذایی گیاهان در حال رشد کمک می کند. عناصر ریز مغذی این کود به صورت کلات بوده و از رسوب عناصر در خاک جلوگیری می کند. آرمافرت به صورت پودر بوده و در آب قابل حل است. این کود فاقد کلر، سدیم و عناصر سنگین می باشد.

کود آرمافرت 5-10-30 

خواص عناصر در آرمافرت 5-10-30

خواص عناصر این کود عبارتند از:

نیتروژن اولین عنصری است که نقش مهمی در رشد رویشی گیاه و شاخ و برگ آن دارد. همچنین در تولید بذر گیاه و افزایش عملکرد میوه بسیار موثر است. این عنصر به سرعت بخشیدن به فتوسنتز و بهبود کیفیت محصول کمک می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت زرد آلو

مهمترین عامل در فتوسنتز عنصر فسفر است. با وجود این عنصر، انرژی خورشیدی بهتر به انرژی شیمیایی تبدیل می شود. عنصر فسفر گیاهان را در برابر آفات و بیماری ها مقاوم می کند، ریشه زایی را بهبود می بخشد و گلدهی گیاهان را افزایش می دهد.

عنصر پتاسیم کیفیت محصول را افزایش می دهد و میوه ها و سبزیجات را خوش طعم تر می کند. با وجود این عنصر، گیاهان در برابر بیماری مقاوم هستند. گیاهان داخل خانه بیشتر شکوفا می شوند و میوه ها بزرگتر می شوند.

ویژگی armafert 5-10-30

ویژگی های این کود عبارتند از:

کود آرمافرت 5-10-30 

زمان مصرف آرمفرت 5-10-30

در این زمان ها می توانید از armafert 5-10-30 استفاده کنید:

نحوه استفاده از armafert 5-10-30

Armafert 5-10-30 را می توان به سه روش برای گیاهان و درختان تجویز کرد.

در این روش ابتدا کود را با مقدار مناسبی آب مخلوط کرده و سپس به مناطق سایه دار گیاهان و درختان می دهند. به طوری که عناصر موجود در آن جذب خاک و ریشه گیاهان می شود.

در روش محلول پاشی یک قسمت آرمافرت را با آب رقیق کرده و با استفاده از تانکر یا سمپاش روی قسمت های مختلف گیاه اسپری می کنند. لازم به توضیح است که محلول به طور مستقیم روی گیاهان گلدار پخش نمی شود. برای بهترین اثر محلول پاشی، صبح زود یا عصر به گیاه بدهید.

در این روش بخشی از کود به صورت پودر روی زمین پخش می شود. سپس با دست یا دستگاه کود دهی با خاک مخلوط می کنند و آبیاری می کنند. این روش را می توان قبل از کاشت گیاه استفاده کرد.

کود آرمافرت 5-10-30 

 مقدار آرم فرت 5-10-30

میزان مصرف آرمافرت 5-10-30 برای گیاهان و درختان مختلف متفاوت است و عبارت است از:

بیشتر بخوانید: کاشت درخت شلیل

نکاتی در مورد armafert 5-10-30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *