کود آمینو اسید بمب

آخرین مقالات

کود آمینو اسید بمب

آمینو اسید اجزای  ساختمانی پپتیدها و پروتئین ها هستند و همچنین در عملکردهای متابولیک گیاهان و سیستم دفاعی گیاهان نقش دارند. در گیاهان معمولا  اسیدهای آمینه L به صورت  آزاد و به عنوان اجزای تشکیل دهنده پپتیدها، پروتئین ها و اسیدهای نوکلئیک یافت می شوند. در خاک، آمینو اسید از اشکال متصل و غیر متصل عمدتاً اسیدهای آمینه L تشکیل شده است. با این حال، اسیدهای آمینه D در خاک در دیواره سلولی برخی از میکروب ها، به عنوان محصولات تخریب میکروب ها و زیست توده گیاهی یافت می شوند.

کودهای آمینو اسید بمب و میکروارگانیسم های خاک

میکروارگانیسم های  مفید خاک  از کودهای آمینو اسید  هم برای ذخیره  نیتروژن و هم برای ذخیره  کربن استفاده می کنند، همچنین این کود در تامین نیتروژن گیاهان نیز نقش دارد.  گیاهان هم توانایی زیادی  برای بدست آوردن نیتروژن آلی در سیستم های زراعی دارند.

علائم کمبود کود آمینو اسید بمب در گیاهان

کمبود آمینو اسید در گیاهان  اگر منبع نیتروژن تامین باشد، مشکلی ایجاد نمی کند. م اکثر گیاهان می توانند تمام اسیدهای آمینه ضروری را سنتز کنند. با این حال، کمبود اسید آمینه از نظر ارزش غذایی محصولات برای مصرف انسان و دام مهم است. سطح  کمبود آمینو اسید در گیاهان ممکن است با مکمل های غذایی مانند آهن برای تولید لیزین و مس، منگنز و مولیبد برای حمایت از تولید هیستیدین و لیزین بهبود یابد.

کودهای آمینو اسید بمب گیاهان را در برابر استرس محیطی مقاوم می کند.

عوامل استرس زای محیطی مانند دمای شدید، آفات و بیماریهای  طبیعی می توانند بر متابولیسم گیاه تأثیر منفی بگذارند و عملکرد و کیفیت محصول را کاهش دهند. با این حال، استفاده از کودهای آمینو اسید بمب   قبل، در حین و بعد ازگیاهان در برابر تنش محیطی جلوگیری می کند.

در مورد کود مرغی بیشتر بدانیم

کودهای آمینو اسید بمب  می توانند کیفیت محصول را بهبود بخشند.

کودهای آمینو اسید بمب  کیفیت محصول به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. همچنین این کودها می توانند محتوای پروتئین دانه غلات  را افزایش دهند، کیفیت گل های گیاهان  را زیاد و طعم سبزیجات را افزایش دهند. علاوه بر این، کودهای آمینو اسید  می‌توانند دوره گل‌دهی  را کاهش دهند .

کودهای آمینو اسید بمب محتوای کلروفیل را 25 درصد افزایش می دهد.

استفاده از کودهای آمینو اسید بمب  می تواند محتوای کلروفیل در گیاهان را تا 25 درصد افزایش دهد که این امر  منجر به بهبود قابل توجهی در نرخ فتوسنتز و در نهایت عملکرد بالاتر محصول می شود.

کودهای آمینو اسید بمب رسیدگی محصول را افزایش می دهند.

کودهای آمینو اسید بمب نقش مهمی در افزایش عملکرد متابولیک محصولات دارند که منجر به بهبود فرآیندهای فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی می شود. این کودها همچنین در ضخیم شدن ساقه ها و برگ ها نقش مهمی دارندو سطح برگ را افزایش دهند . در نتیجه باعث افزایش تشکیل و تجمع ماده خشک می شوند و رسیدگی محصول زودتر از موعد رخ می دهد.

کود آمینو اسید بمب به تشکیل میوه کمک می کنند

کودهای آمینو اسید بمب در باروری دانه گرده هستند و برای گرده افشانی موفق و تشکیل میوه ضروری هستند. آنها جوانه زنی گرده را بهبود می بخشند و تشکیل میوه را افزایش می دهند . علاوه بر این، اسیدهای آمینه باعث  رسیدن میوه ها می شوند و طعم و رنگ میوه  را افزایش می دهد. کودهای آمینو اسیدی می توانند تا 20 درصد باعث افزایش تشکیل میوه و بهبود کیفیت میوه می شوند.

کودهای آمینو اسید بمب جذب آب در گیاهان را افزایش می دهند.

کودهای آمینو اسید بمب  رشد و تقسیم سلول های مریستم ریشه را تحریک می کنند و در نتیجه باعث استقرار سریعتر ریشه و افزایش رشد ریشه ثانویه و طول ریشه  می شود. بنابراین یک سیستم ریشه قوی تر و توسعه یافته تر به وجود می آید و گیاهان آب و مواد مغذی را به طور موثرتری جذب کنند.

در مورد کود فسفیت پتاسیم بیشتر بدانیم

کودهای آمینو اسید بمب باعث آلودگی محیط زیستی نمی شوند.

کودهای اسید آمینه دارای مزیت منحصر به فرد روی زمین زراعی  و بدون آلودگی هستند. هنگامی که روی خاک اعمال می شوند، هیچ  اثری از خود باقی نمی گذارند و می توانند خواص فیزیکی و شیمیایی از جمله بر حفظ آب، حاصلخیزی و نفوذپذیری هوا موثر هستند.  بعلاوه این کودها  می توانند به عنوان تهویه کننده خاک عمل کنند و ساختار و بافت خاک را بهبود ببخشند.  این عمل نه تنها  برای رشد و عملکرد محصول مفید است، بلکه تأثیر مثبتی بر محیط زیست محیطی دارد. استفاده از کودهای اسید آمینه می تواند به کشاورزی پایدار و سازگار با محیط زیست کمک کند.

فواید کودهای آمینو اسید بمب

1-آمینو اسیدها می توانند فتوسنتز گیاهان را تقویت کنند.

گلیسین موجود در اسید آمینه می تواند محتوای کلروفیل گیاه را افزایش دهد، جذب و استفاده از دی اکسید کربن توسط محصولات را افزایش دهد.

2-اثر کوددهی  سریع

اسیدهای آمینه موجود در کودهای آمینه اسیدی می توانند مستقیماً توسط اندام های مختلف گیاهان جذب شوند.

3 -اثر سینرژیک بر کود پتاس

کود آمینو اسید بمب  بر روی کودهای پتاسیم اثر سینرژیک دارد . گروه های عاملی اسیدی آمینو اسید  می توانند یون های پتاسیم را جذب و ذخیره کنند، همچنین از اتلاف آب در خاک شنی و خاک شسته شده جلوگیری کنند و مانع  از تثبیت پتاسیم در خاک رسی می شوند.

4- اثر هم افزایی روی کود فسفاته

قبل مصرف کود آمینو اسید فسفر به صورت عمودی در خاک به فاصله 3 تا 4 سانتی متر قرار می گیرد. پس از افزودن کود آمینو اسید بمب، قرارگیری کود فسفر در فاصله  6 تا 8 سانتی متر افزایش می یابد. جذب فسفر توسط ریشه های گیاهی را افزایش می دهد و کارایی کود فسفاته را بهبود می بخشد.

در پایان

کودهای آمینو اسید فواید بی شماری برای کشاورزی و گیاهان دارند، از جمله بهبود کیفیت محصول، رشد قوی تر ریشه، افزایش استفاده از مواد مغذی، افزایش عملکرد و خواص بهتر خاک. علاوه بر این، آنها متابولیسم فیزیولوژیکی گیاه و فعالیت آنزیمی را تقویت می کنند. شما کشاورز و باغدار محترم چنانچه قصد خرید این کودها را دارید می توانید با متخصصان کشاورزی ما همراه باشید. کودهای برند بمب  ضمانت اصالت کالا دارند و با اطمینان می توانید برای انواع محصولات زراعی و باغی خود استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری
مزایای شوک ده ایکس در برابر فروت ست
آموزشی

کود مخصوص مجیک ماشروم

کود مخصوص مجیک ماشروم طریقه کشت قارچ جادویی و افزایش بینهایت شدید سیلوسایبین آن توسط کود مخصوص مجیک ماشروم شوک . مجیک ماشروم نوعی از

روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم
مطالب مهم

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن به شکل