کود بادمجان

کود بادمجان

آخرین مقالات

 

چه کودی برای بادمجان مناسب است؟

بادمجان در خاک غنی از کمپوست و حاصلخیز و نور کافی رشد خوبی دارد، تغذیه بادمجان در مراحل رشد و باردهی آنها ، سلامت کلی گیاه را بهبود می بخشد.گیاهان سالم میوه های بیشتری تولید می کنند. علاوه بر این ، هنگام رشد برخی از انواع بادمجان کود ممکن است تلخی ناشی از تنش گیاه را کاهش دهد.

بادمجان به کودنیتروژن زیادی نیاز دارد

بادمجان به کود نیتروژن زیادی نیاز دارد، فسفر و پتاسیم برای تعادل و اصلاح خاک بادمجان  مورد نیاز است، نیتروژن باعث  رشد سبز و ساختن کلروفیل می شود. فسفر برای تشکیل ریشه های جدید ،تولید گل ، میوه و بذر  مفید است. پتاسیم به مقاومت ساقه ، مقاومت در برابر بیماری و رشد بادمجان  کمک می کند.

کود متعادل سه بیست در بادمجان به تولید میوه کمک می کند

تغذیه دوره ای بادمجان در طول رشد نیز به تنظیم و تولید میوه کمک می کند، کود متعادل سه بیست  اغلب برای بادمجان توصیه می شود. تغذیه بیش از حد ازت درطول رشد می تواند به گیاهان بزرگ و برگدار منجر شود. کود سه بیست می توان را در خاک به کار برد یا به عنوان مالچ استفاده کرد.کودهای پودری ، دانه ای را می توان به عنوان بین ردیفهای  خاک در پایه بادمجان استفاده کرد.

"کود بادمجان

در مورد کود مایع بیشتر بدانیم 

کود دهی بادمجان برای رشد بهینه و بازدهی میوه

کاشت بادمجان در منزل برای تولید میوه ارگانیک بادمجان است،  در  گیاهان  با تامین مواد مغذی مناسب، رشد سالم  در طول فصل رشد تقویت می شود. از کودهای مایع و ارگانیک می توان  برای تغذیه با شاخ و برگ استفاده  گیاه کنید. کودهای مایع را صبح زود هنگامی که  هوا خنک است می توان بکار برد.

چرا بادمجان ها به کود نیاز دارند؟

بادمجان برای رشد بهتر و تولید ساقه های قوی نیاز به کوددهی مناسب دارد. کود دهی در بادمجان  باعث بهبود سلامت کلی گیاه  از ریشه و ساقه گرفته تا برگ، گل و میوه می شود.  تغذیه بادمجان ها در مراحل رشد و باردهی آنها برای کاهش  تنش محیطی در گیاه و عملکرد ضعیف بسیار مهم است.

زمان کوددهی بادمجان

سه بار برای کود دهی بادمجان در طول فصل رشدمورد نیاز است.  ابتدا بادمجان را  قبل از کاشت کوددهی کنید،   سپس پس از تشکیل گل و شروع  میوه دهی  و مرحله آخرپس از برداشت  برای تولید مداوم بادمجان، آنها  را کوددهی  کنید.

کود بادمجان

در مورد کود آهن بیشتر بدانیم 

کود گیاهی بادمجان  با کودهای ارگانیک

بادمجان  وگوجه فرنگی  هر دو نیازهای رشد مشابهی دارند. در ابتدای رشد بستر کاشت را با کود ارگانیک و مایع  کوددهی کنید. در زمان کاشت که خاک فاقد مواد مغذی است می توانید کود ارگانیک را در نزدیکی گیاهان بادمجان استفاده کنید.

انواع کودهای ارگانیک برای بادمجان

بسیاری از انواع مواد آلی  به عنوان کود برای بادمجان مناسب هستند. کود حیوانی  کهنه مانند کود گاوی و کود مرغی یکی از بهترین کودها برای بادمجان است که  در زمان کاشت برای غنی سازی خاک استفاده می شود. کودهای مرغی را  به صورت پلت  شده در اطراف پایه گیاه بپاشید و به خوبی آبیاری کنید، یا قبل از آبیاری چند قاشق چایخوری با سه لیتر آب مخلوط و سپس در گیاهان استفاده کنید.

کود دهی  بادمجان با نمک اپسوم

نمک اپسوم یک نمک معدنی  که دارای سولفات و منیزیم است، این ترکیب به جوانه زدن بذر بادمجان کمک می کند و رشد بوته ای و تولید گل را تقویت می کند. نمک اپسوم به صورت  محلول پاشی  هر دو هفته‌ای مناسب است. این ترکیب  باعث جذب مواد مغذی بیشتر از طریق سیستم ریشه می شود. هنگام آبیاری گیاهان می توان ، یک قاشق چایخوری نمک اپسوم را به سه لیتر  آب اضافه کنیدو همراه آب آبیاری مصرف شود.  نمک اپسوم علاوه بر افزودن مواد مغذی به خاک و بهبود تشکیل میوه، از بروز آفات و بیماریها  جلوگیری می کند.

 تهیه کود پوست موز برای بادمجان

پوست موز یک کود طبیعی بادمجان است که برای تقویت گیاهان شما و در عین حال جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی عالی است. آنها حاوی کلسیم، منیزیم، گوگرد و فسفر هستند و برای تغذیه بادمجان به راحتی قابل استفاده هستند.

کوددهی طبیعی بادمجان

کود دهی بادمجان ها به صورت طبیعی برای جلوگیری از پوسیدگی انتهایی شکوفه ها مفید است . گیاهان از طریق ریشه کلسیم را جذب می کنند . کمبود کلسیم در خاک  باعث از بین  رفتن میوه دهی می شود.

آیا علف های هرز بهترین کود برای گیاهان بادمجان هستند؟

علف های هرز گیاه آزار دهنده برای هر کشاورزی هستند، بیشتر گیاهان از رشد در نزدیکی علف های هرز لذت نمی برند و برخی از محصولات زراعی برای  رقابت مواد مغذی در خاک با علفهای هرز رقابت می کنند. برخی از  علف های هرز سرشار از نیتروژن هستند و رشد گیاهان شما را تقویت می کنند.

کشاورزان عزیز برای مشاوره درباره نحوه کوددهی بادمجان و دیگر محصولات خود می توانید با کارشناسان ایرانکود در تماس باشید. کودهای مایع و ارگانیک شوک علاوه بر جذب سریع ، طبیعی نیز هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک