کود برای درشتی پیاز

کود برای درشتی پیاز

آخرین مقالات

علاوه بر تکنیک های مناسب باروری و آبیاری ، انتخاب تنوع پیاز عامل مهمی در رشد پیازهای بزرگ است. تعداد و اندازه برگ ها در بلوغ پیش بینی می کند که پیازها چقدر بزرگ خواهند بود. برگ های بیشتر به معنای پیاز بزرگ تر است. در این مقاله کود برای درشتی پیاز را با هم بررسی می کنیم.

قبل از کاشت پیاز

قبل از کاشت پیوند پیاز یا مجموعه ها ، خاک را با ۲ سانتی متر کمپوست اصلاح کنید ، که باعث بهبود بافت خاک می شود و برخی از مواد مغذی آهسته را فراهم می کند. 1/2 فنجان کود متعادل را در هر ۵ متر به عمق ۳ متر ردیف اضافه کنید. در صورت کاشت بذر پیاز ، از کود فوق العاده سوپر فسفات به جای کود متعادل استفاده کنید. سوپر فسفات به عنوان کود استارت عمل می کند و ریشه های قوی و اولیه را تشویق می کند.

فصل رشد پیاز

پیازها برای تشکیل لامپ های بزرگ به یک منبع ثابت نیتروژن نیاز دارند. اگر خاک شما قلیایی است ، از سولفات آمونیوم استفاده کنید زیرا این کود pH را کمی پایین می آورد. نیترات آمونیوم برای باغهای دارای خاک اسیدی به خوبی کار می کند.

نکات کوددهی پیاز

کود را بعد از نیمه تابستان استفاده نکنید. کاربردهای دیررس کود ، رشد جدید و نرم را تشویق می کند و پیازها نیز حفظ نمی شوند. علاوه بر کود كافی ، پیازها برای رشد و بزرگ شدن به خاک مرطوب به طور مساوی احتیاج دارند.

کود کامل  10Xshock برای پیاز

کود برای درشتی پیاز

برای انتخاب کود مناسب برای پیاز ، ترکیبی را انتخاب کنید که از نظر نیتروژن زیاد باشد. با رشد پیاز ، آنها تمام نیتروژن را از خاک بیرون می کشند و آن را به عنوان مغذی استفاده می کنند. طبق مطالعات ، اگر از غلظت کود بهینه نیتروژن استفاده می کنید ، گیاهان شما پیاز بیشتر و بزرگتر را به همراه خواهند داشت.

انواع کود برای درشتی پیاز

به طور سنتی سه نوع کود مختلف وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. می توانید از مایع ، خشک یا سنبله استفاده کنید. مایع به دلیل جذب سریع آن محبوب است. اما همچنین می تواند کمی گرانتر باشد. کودهای خشک و دانه ای با بودجه مناسب و متداول هستند. اخیراً ، سنبله ها محبوب شده اند ، که یک روش تغذیه مداوم برای قرار دادن سنبله های کود در خاک شما است که به مرور زمان بارور می شوند.

چقدر کود برای پیاز مناسب است؟

اگر فقط از کود نیتروژن مانند نیترات آمونیوم استفاده می کنید ، باید یک برنامه منظم را دنبال کنید. برای داشتن بهترین و درشت ترین پیاز ، یک فنجان از آن را روی یک ردیف پیاز به اندازه ۱۰ متر پخش کنید. شما باید هر 2 تا 3 هفته کود نیتروژن را پخش کنید.

برای کود پتاسیم و فسفر (بدون هیچ گونه نیتروژن) ، بهترین غلظت برای خرید نسبت 0-10-10 NPK است. به این ترتیب ، شما می توانید به همان اندازه که دوست دارید نیتروژن اضافه کنید بدون اینکه نگران مسمومیت گیاه باشید.

چرا پیاز به نیتروژن نیاز دارد؟

کود مبتنی بر نیتروژن اندازه برگ پیاز را افزایش می دهد و در نتیجه فلس های پیاز را افزایش می دهد و آن را بزرگتر و سنگین تر می کند. برای بازاری که از وزن به عنوان عامل هزینه استفاده می کند، پیازهای بزرگتر ممکن است درآمد کسب و کار پیاز شما را افزایش دهد. با این حال، کود نیتروژن به تنهایی منجر به عملکرد مطلوب نخواهد شد. به همین دلیل است که شما همچنین باید کودی بخرید که فرمول شیمیایی آن شامل گوگرد و فسفر نیز باشد.

تاثیر کود ۱۰xشوک بر پیاز

آیا پیاز به کودهای حاوی پتاسیم نیاز دارد؟

پتاسیم به ویژه زمانی مفید است که در خاک هایی که سطوح بسیار بالایی از نیتروژن دارند استفاده شود. این به این دلیل است که به کاهش خطر پوسیدگی پیاز در هنگام نگهداری کمک می کند. هنگام کاشت پیاز، باید مراقب میزان کلرید خاک باشید. مقدار بیش از حد آن می تواند عملکرد را کاهش دهد و در طول ذخیره سازی، ممکن است متوجه شوید که وزن پیازها کاهش یافته است.

کود برای درشتی پیاز

آیا پیاز به کودهای مبتنی بر گوگرد نیاز دارد؟

این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما مهمترین آنها میزان گوگرد در خاک شما است. اگر زمین شما دارای غلظت بالایی از گوگرد باشد، می تواند برای پیاز شما مضر باشد. بنابراین، شما به کودی نیاز خواهید داشت که حاوی گوگرد نباشد. اگر خاک حاوی غلظت کم یا صفر گوگرد باشد، باید آن را به خاک اضافه کنید زیرا به پیاز کمک می کند تا میزان نیتروژن دریافتی خود را افزایش دهد که منجر به افزایش عملکرد می شود.

هیومیک اسید چیست؟

برنامه کود دهی به پیاز

نیاز به کود پیاز از لحظه حفر سوراخ شروع می شود. در طول زمان کاشت، مطمئن شوید که فسفر را حداقل ۲ سانتی متر زیر بذر قرار دهید {این تصمیم باید در نتیجه آزمایش خاک باشد}. دلیل این کار ، این است که فسفر به عنوان یک تقویت کننده برای جوانه زدن دانه ها عمل می کند.

سپس بذرها را با نیتروژن تقویت کنید تا زمانی که جوانه ظاهر شود. فراموش نکنید که آنها را در طول دوره رشد مرطوب نگه دارید. پیازها با نزدیک شدن به مرحله بلوغ به آب بیشتری نیاز دارند.

کلام پایانی

پس از اینکه کود برای درشتی پیاز را شناسایی کردید، اکنون زمان آن رسیده که یک راهنمای مناسب و کاربردی برای کود پیاز تهیه کنید. اول از همه، باید بدانید که اندازه فلس های پیاز به اندازه برگهای سبز در طول بلوغ بستگی دارد. هرچه برگ بزرگتر باشد حلقه بزرگتر خواهد بود. بنابراین برای رشد گیاه و برگ های آن نیاز به برنامه منظم کود دهی خواهید داشت.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن