گردوها با مغز سفید دارای معروفیت بالا هستند. مردم در هنگام خرید گردو جذب گردوهایی می شوند که پر مغز و سفید باشند. برای آن که درختان گردو در عین پر بار بودن بتوانند گردوهای مرغوب و عالی را نصیب شما کنند لازم است تا تغذیه آن‌‌‌ها با کود عالی و مناسب را در نظر بگیرید. درختان گردو مثل سایر درختان به مراقبت فراوان از سمت کشاورز یا باغدار نیاز دارند. چون هر چقدر که مواد تغذیه ای به اندازه کافی به گردوها برسد می توانید درشتی و کیفیتی عالی از درختان را مد نظر داشته باشید. به علت این که سفید شدن مغزهای گردو با کوددهی این محصولات به طور مستقیم وابسته است لازم است تا در این مقاله توضیحاتی درباره کود برای سفید شدن مغز گردو ارائه دهیم:

عوامل مهم در سفید شدن مغز گردوها

امکان دارد شما به عنوان یک کشاورز تمام سعی و تلاش خود را برای سفید شدن و پر مغز شدن گردوها انجام داده باشید. اما در نهایت گردوهایی که پرورش داده اید زیاد مرغوب و بازار پسند نباشند. این مورد می تواند به علت نژاد و رقم گردوها باشد که بسیار عالی نبوده است. بنابراین به علت این که نژاد گردوها خوب نبوده علی رغم تلاش‌‌‌های فراوان شما نتوانسته اید که بهترین گردو را برداشت نمایید. لازم است تا در زمان خرید نهال گردو از فروشنده در مورد نژاد و رقم گردو بپرسید و قدرت محصول دهی آن را بررسی نمایید.

کود برای سفید شدن مغز گردو

 در نظر داشته باشید که سلامت گردوها با کیفیت آن‌‌‌ها ارتباط مستقیمی دارد. چون نفوذ باکتری‌‌‌ها  و قارچ‌‌‌ها می تواند به کشاورز خسارات فراوانی وارد نماید. بنابراین لازم است تا به اصول پیشگیری دقت نمایید. ولی چه نوع بیماری بر پر مغز شدن و سفید شدن گردوها اثر بد می گذارد؟

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای انگور

 وجود بیماری بلایت برای گردوها مناسب نیست و سبب می شود تا مغزهای گردو پوسیده و سیاه شوند. از نشانه‌‌‌های این بیماری به وجود آمدن لک‌‌‌های مشکی و در پی آن گسترش سیاهی در همه پوست‌‌‌های گردو است. چنانچه این بیماری در موقع مناسب تشخیص داده نشود و درمان درستی برای آن صورت نگیرد سبب می شود تا محصولات با افت شدید مواجه شوند و در نتیجه چروکیدگی و سیاهی مغز گردوها را در پی خواهد داشت.

 برای سفید شدن مغز گردوها لازم است تا به طور کامل از درختان مراقبت به عمل اورید و بتوانید بیماری بلایت را کنترل کنید. در فصل پاییز لازم است تا برگ‌‌‌های درختان گردو را در حال ریختن هستند با کود فسفیت پتاسیم سم پاشی نمایید. این کار سبب می شود تا گردوهای شما از سلامت کامل برخوردار شوند و این بیماری نتواند بلای جان آن‌‌‌ها شود.

 همچنین می توانید در زمان مناسب این درخت را با فسفیت پتاسیم در طول چند مرحله سم پاشی کنید. در هنگام تورم جوانه‌‌‌ها، برگ‌‌‌های اولیه ظاهر می شود و بعد از سپری شدن 10 روز بعد از این مرحله با جلوگیری و درمان تاثیر گذار بیماری بلایت باکتریایی دیگر نمی تواند پیشرفت کند.

کود برای سفید شدن مغز گردو

 استفاده از کودهای مغذی و مفید از عوامل مهم و تاثیرگذار بر مزه و خواص گردو است. لازم است تا از کودهایی که سبب بهبود بازدهی گردوها می شوند استفاده نمایید. بنابراین با فراهم کردن عنصرهای مورد نیاز درختان می توانند با قدرت زیادتری میوه دهی کنند و فرآیند رشد و پر شدن مغزها تکمیل می شود.

 اصلا نباید اجازه بدهید تا درختان گردو هیچ نوع کمبودی را احساس نمایند. بنابراین لازم است تا با انجام آزمایش‌‌‌های خاک در زمان درست بر اطلاعات خود در زمینه هر نوع کمبود مواد غذایی در درختان گردو بیفزایید. علت تشکیل نشدن مغزهای کامل و مشکی شدن آن‌‌‌ها به کمبود مواد آلی و مفید در خاک بر می گردد. بنابراین لازم است تا کشاورزان در این امر هرگز کوتاهی نکنند و کودهای مقوی را برای این درختان آماده کنند. سپس بر اساس اصول و استاندارد به این درختان کود بدهند.

کود برای سفید شدن مغز گردو

درختان گردو نیاز بالایی به کود مناسب و مغذی دارند. هر چقدر خاکی که درختان گردو در آن کاشته می شوند حاصلخیزتر و غنی تر باشد درختان گردو می توانند باروری بسیار بهتر و بیشتری از خود نشان بدهند و کیفیت محصولات تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. در نتیجه وجود بستری که غنی از مواد مغذی و مفید باشد می تواند منجر به سفیدی مغز گردوها شود و خواص بازار پسندی گردوها را بالا ببرد.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک پودری چیست؟

 چنانچه خاک درختان گردو از عنصرهای معدنی و میکروارگانیسم‌‌‌های مفید عاری باشد ریشه گیاه در فضای نادرستی قرار می گیرد. بنابراین نمی تواند به خوبی رشد و پرورش یابد. همچنین عنصرهای غذایی به اندام های شاخه‌‌‌ها و برگ‌‌‌ها نمی رسد و در پایان با گردوهای ریز که دارای مغزهای سیاه و چروک خورده هستند روبرو می شوید.

 بنابراین اسید هیومیک شوک کود برای سفید شدن مغز گردو است که می تواند اثرات شگفتی از خود بر جای گذارد. این کود ارگانیک با کیفیت عالی و با قیمت مناسب در بازار موجود است و تاثیرات بد کودهای شیمیایی را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *