کود بنت قنسول

کود بنت قنسول

آخرین مقالات

یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی که شرایط نگهداری بسیار ساده‌ای دارد، بنت قنسول است. این گیاه محبوب هم مانند دیگر گیاهان برای رشد، ادامه حیات و گل‌دهی به تغذیه مناسب احتیاج دارد و شما باید از کودی برای آن بهره بگیرید که بتواند تمام نیازهای موجود را تامین نماید. دقت داشته باشید کود بنت قنسول را با احتیاط کافی انتخاب کنید و سراغ کودهای شیمیایی مضر نروید تا رشد گیاه دچار مشکل نشود.

در حال حاضر کودهای طبیعی و شیمیایی بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید با کمک آن‌ها گیاه خود را به‌ راحتی تغذیه کنید اما توجه داشته باشید که تمام این کودها برای بنت قنسول مناسب نیستند و ممکن است باعث از بین رفتن ریشه، گل و برگ‌ها شود. کود شوک 10X یکی از مغذی‌ ترین و کامل‌ ترین کودهایی است که می‌توانید با بهره‌گیری از آن شاهد نتایج فوق‌ العاده شگفت‌ انگیزی باشید.

این کود آمریکایی سرشار از املاح و مواد مغذی نظیر آهن، پتاسیم، منیزیم، عصاره جلبک دریایی، فسفر، بور، کلسیم، هیومیک اسید، اسید فولیک و نیتروژن است و اگر به صورت اصولی مورد استفاده قرار بگیرد، هیچ گونه ضرری برای بنت قنسول نخواهد داشت. از این رو بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما بمانید و به مطالب مهمی که ذکر می‌شود، توجه کافی داشته باشید.

کود شوک 10X برای بنت قنسول

کود 10 ایکس شوک با خواص فوق‌ العاده‌ای که دارد، می‌تواند شادابی بنت قنسول را چند برابر کند و جلوی پژمردگی یا از بین رفتن آن را بگیرد. این کود بی‌نظیر به‌ صورت مایع تولید می‌شود و شما می‌توانید آن را به‌ صورت آبیاری یا محلول پاشی استفاده کنید. توجه داشته باشید کود بنت قنسول غلظت بسیار بالایی دارد، به‌ همین‌ علت پیش‌ از مصرف باید حتما آن را با کمک آب تصفیه‌ شده رقیق نمایید.

کود بنت قنسول

بعد از این‌ که کود موردنظر را رقیق و یکدست کردید، می‌توانید آن را به شکل مستقیم پای گل بریزید تا از طریق ریشه جذب شود یا این که با کمک سم‌ پاش کود را به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری نمایید تا مواد مورد نیاز خیلی سریع جذب برگ‌ها شوند.

کوددهی بنت قنسول بهتر است از خرداد ماه تا آبان‌ به صورت برنامه ریزی شده انجام شود تا شادابی و انرژی گیاه کاهش نیابد و همچنین گل‌دهی آن به تأخیر نیافتد. توجه داشته باشید زمانی‌ که گیاه شروع به گل‌دهی می‌کند، باید مقدار کوددهی را تا حدودی کاهش دهید و این کار را به خرداد تا آبان سال بعد موکول نمایید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای خربزه

به‌ هیچ‌ عنوان اجازه ندهید گیاه‌تان دچار کمبود نیتروژن، پتاسیم و کلسیم شوند زیرا در چنین شرایطی برگ گیاه شروع به ریزش می‌کند و همچنین ممکن است کنار آن‌ها دچار سوختگی شود.

مزایای کود شوک 10 ایکس برای بنت قنسول

 • کود بنت قنسول تمام باکتری‌های مضری که در خاک گلدان فعالیت می‌کنند را از بین می‌برد و اجازه نمی‌دهد آن‌ها باعث پوسیدگی ریشه شوند.
 • این کود بی‌نظیر ظرفیت ذخیره‌ سازی آب در ریشه گیاه و خاک را چندین برابر می‌کند و به‌ همین‌ علت شما می‌توانید در میزان مصرف آب به شکل قابل‌ توجهی صرفه‌ جویی نمایید.
 • کود 10 ایکس شوک می‌تواند به‌ راحتی تمام بیماری‌ها و آفات موجود را از بین ببرد و اجازه ندهد آن‌ها به سلامت گیاه آسیبی برسانند.
 • این کود بی‌نظیر فعالیت باکتری‌های مفید را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند حاصلخیزی خاک چند برابر شود.
 • با مصرف کود 10X می‌توانید شوری خاک را خیلی راحت اصلاح کنید و خاکی غنی داشته باشید‌.
 • این کود کامل گل‌دهی گیاه بنت قنسول را افزایش می‌دهد و جلوی پژمردگی آن‌ها را می‌گیرد.
 • کود شوک ده ایکس حجم ریشه گیاه را گسترش می‌دهد و کمک می‌کند مواد غذایی مورد نیاز، راحت‌تر به قسمت‌های مختلف بنت قنسول برسد.

کود بنت قنسول

شرایط مناسب برای رشد بنت قنسول

 • آب

علاوه‌بر مصرف به موقع کود بنت قنسول ، شما باید کار آبیاری را هم به‌ صورت صحیح و به‌ موقع انجام دهید زیرا این گیاه اگر در برابر کم‌آبی قرار بگیرد، از بین می‌رود. آبیاری گیاه بنت قنسول بهتر است در هفته 2 الی 3 بار انجام شود. البته آبیاری گیاه به دمای محیط موردنظر نیز بستگی دارد و شما باید هر زمانی‌ که متوجه شدید سطح خاک گلدان‌تان خشک‌ شده، به میزان کافی گیاه خود را سیراب کنید.

 • نور

گیاه بنت قنسول به نور زیادی احتیاج دارد و به‌ همین‌ علت شما باید گلدان آن را در فضایی روشن قرار دهید اما دقت داشته باشید که نور خورشید به‌ صورت مستقیم به آن‌ جا نتابد زیرا ممکن است برگ‌ها دچار سوختگی شوند. نور کم نیز باعث می‌شود برگ‌ها دچار زردی و تغییر رنگ شوند و گل‌ها نیز شروع به ریزش کنند به‌ همین‌ علت سعی کنید نسبت به این موضوع بی‌توجه نباشید.

 • خاک

خاک مناسب برای بنت قنسول، خاکی است که از زهکشی مناسبی برخوردار باشد و در ساختار آن نیز ترکیبی از کوکوپیت یا خاک برگ وجود داشته باشد. به‌ همین‌ علت سعی کند قبل‌ از کاشت گیاه، حتما از کود بنت قنسول بهره بگیرید و خاک مورد نظرتان را به خوبی اصلاح کنید. دقت داشته باشید خاک‌های سنگین اصلا برای گیاه بنت قنسول مناسب نیستند زیرا ریشه گیاه در چنین خاک‌هایی نمی‌تواند به خوبی رشد کند و دچار ضعف و پوسیدگی می‌شود.

کود بنت قنسول

 • دما

توجه داشته باشید بهترین و مطلوب ترین دما برای این گیاه، دمای بین 15 الی 24 درجه سانتی‌ گراد است و اگر گلدان‌تان را در دماهای پایین‌تر یا بالاتر از این میزان قرار دهید، اصلا گل‌دهی صورت نمی‌گیرد و گیاه‌تان نیز شادابی خود را از دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید: کود مخصوص نخل اریکا

سخن پایانی

اگر می‌خواهید گیاهانی شاداب و زیبا داشته باشید، حتما کود بنت قنسول را با دقت کافی انتخاب کنید و سراغ هر نوع کودی نروید. برای خرید کود شوک 10 ایکس با بالاترین کیفیت ممکن نیز، بهتر است به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید. در غیر این صورت امکان دارد گیاه بنت قنسول واکنش منفی از خود بروز دهد.

همچنین اگر تخصص یا مهارت کافی برای انجام کوددهی بنت قنسول با استفاده از کود شوک 10 ایکس را ندارید، توصیه می‌کنیم از کارشناسان کشاورزی یا افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا نتیجه عالی به دست آورید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن