کود تقویتی درخت هلو

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از اسید هیومیک شوک مایع است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

میوه هلو روی شاخه های سال قبل رشد می کند. انواع مختلفی با توجه به نیازهای اقلیمی آنها ، به ویژه میزان واحدهای سرد متفاوت است. در آب و هوای گرمسیری ، هلو رشد نمی کند ، مگر اینکه در یک منطقه کوهستانی مرتفع قرار داشته باشد و حتی در این صورت ، برداشت نیز ضعیف باشد. دلیل آن این است که درجه حرارت بالا در زمستان باعث ریختن گل و میوه می شود. هلو به یخبندان بهاری حساس است و تابستان خشک را ترجیح می دهد.

کود تقویتی درخت هلو

در کشورهایی که بارندگی در تابستان دارد ، هلو از بیماری ها و قارچ ها رنج می برد. هلو تعداد زیادی میوه کوچک دارد و بنابراین لازم است که آنها را با دست یا با کمک مواد شیمیایی نازک کنید. مهم است که اطمینان حاصل کنید که مقدار میوه حاصل از درخت متناسب با اندازه آن است. در آب و هوای گرمسیری ، هلو دو بار شکوفا می شود و دو برداشت می کند اما از کیفیت پایین تری برخوردار است.
هلو در خاکهای متنوع رشد می کند. مانند سایر میوه های برگریز ، در ابتدای فصل بهار از رطوبت بیش از حد رنج می برد و بنابراین یک خاک خوب تخلیه شده ترجیح داده می شود. این ماده به pH بالاتر از 8.4 و همچنین به شوری حساس است ، اگرچه ریشه های حساس کمتری وجود دارند. کاشت هلو در خاک کم عمق امکان پذیر است زیرا سیستم ریشه نیز کم عمق است.هلو مقاوم به خشکی است و حتی بدون آبیاری نیز می تواند رشد کند .
برای به دست آوردن یک محصول اقتصادی با میوه با کیفیت خوب ، مرسوم است که با مقادیر 500-700 میلی متر آب آبیاری کنید. در یک باغچه جوان ، آبیاری همانند سیب ، بادام و سایر میوه های برگریز است.در یک باغچه بالغ ، توصیه های مختلفی برای هلو زودرس و دیررس وجود دارد. این درخت در ماه های آبان و آذر با توجه به انواع مختلف خفته می شود. گلدهی در بهمن و اسفند آغاز می شود.
شکوفه ها فراوان هستند و تقریباً 10 روز به طول می انجامند. زمان گلدهی تا رسیدن میوه به تنوع و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. در آب و هوای سرد ، این زمان طولانی تر خواهد بود ، اما کیفیت ، رنگ و طعم میوه بهبود می یابد. 2/3 از حجم نهایی واحد میوه در آخرین مرحله توسعه انباشته می شود و به همین دلیل نسبت به کمبود آب در این دوره بسیار حساس است.

کود تقویتی درخت هلو

درختان هلومانند بسیاری از درختان میوه نیز وقتی در آفتاب كامل و در زمین حاصلخیز و زهكشی خوبی انجام می شود بهترین عملکرد را دارد. برای رسیدن خاک به سطح باروری مناسب برای رشد سالم ، هلو آبدار ، کود و سایر اصلاحات باید در مواقع مناسب اضافه شود. استفاده از کود تقویتی درخت هلو برای این درخت بسیار مهم و مفید است.
نیازهای باروری باید با تجزیه و تحلیل بصری ، تجزیه و تحلیل خاک و تجزیه و تحلیل شاخ و برگ مشخص شود. درختانی که سالانه 12 تا 18 اینچ رشد ترمینال دارند ، در خاکهای سنگین به کود کمتری نیاز دارند. نمونه های شاخ و برگ برای تجزیه و تحلیل باید از اواخر تیر تا اواخر شهریور جمع آوری شود.

کاشت درخت هلو

استفاده از کود مناسب تغذیه درخت هلو نقش بسزایی در تولید میوه‌ای بازارپسند و مرغوب خواهد داشت. شما با کودهای مناسب می‌توانید عملکرد درخت خود را برای بار آوری، کیفیت و کمیت محصول مناسب افزایش دهید.

با رعایت یک برنامه غذایی مناسب می‌توانید جزء باغداران و کشاورزانی باشد که هر ساله نسبت به دیگران دو تا سه برابر بیشتر سود می‌کنند. باغداران باید بدانند که تغذیه درختان در فصل پاییز و زمستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های درخت میوه در زمان خواب درخت، استفاده از کودهای مناسب برای افزایش عملکرد گیاه در فصل آتی میوه دهی آن است. چنانچه در مورد تغذیه مناسب درخت هلو، نوع کود مناسب و خرید کود سوالاتی دارید پیشنهاد ما این است که تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کاشت درخت هلو

درخت هلو را بهتر بشناسیم

درخت هلو که شاخه‌های زیادی داشته و تقریباً به بلندای ۵ متر می رسد، درختی بسیار زیبا با شکوفه‌های دیدنی است. هلو از کشور چین آمده و به دیگر نقاط جهان رفته‌است. این میوه در گذشته به صورت داروی گیاهی استفاده می‌شده‌است.

 برگهای هلو به شکل بیضی دراز و با کناره‌های اره مانند هستند. شکوفه‌های این درخت قرمز، صورتی و سفید بوده، که بسیار زیبا هستند. میوه هلو به شکل گرد و به رنگ سرخ و طلایی است، روی آن پوشیده از کرک است. هسته هلو سخت و مغز آن تلخ است.

جلبک دریایی برای درخت هلو

زمان عالی برای کود دهی درخت هلو

برای به بار نشستن بهتر درخت، علاوه بر کود مناسب نیاز است که در زمان مناسب به درخت کود دهید. در زمان خواب درختان باید از کودهای استفاده کنید که راندمان و عملکرد درخت هلو را در سال آینده بیشتر کند.

کاشت درخت هلو

اصلاح خاک قبل از کاشت درخت هلو

 باید قبل از کاشت درخت آماده سازی خاک را انجام دهید. ابتدا با آزمایش خاک و آنالیز آن می‌توانید به درصد وجود ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها در خاک پی ببرید.

درست است که نباید قبل از کاشت درخت زمین را کوددهی کنید، اما می‌توانید با کود کمپوست، زغال سنگ، خزه، آهن یا گوگرد خاک را قوی کرده، زهکشی خاک را بالا برده رطوبت و ph خاک را اصلاح کنید. خاک درختان هلو باید به خوبی تخلیه شده و ph آن در حدود شش و نیم باشد.

کود پتاس بالا مناسب هلو

 آبیاری درخت هلو

از عوامل اصلی که باعث درشتی میوه‌ها خواهد شد آبیاری صحیح است. میزان آبیاری درختان هلو زودرس نسبت به ارقام دیررس آن کمتر است. آبیاری بیش از حد خاک را از ریزمغذی‌ها و درشت مغذی‌ها فقیر کرده و در نتیجه نیاز به کوددهی را بیشتر می‌کند.

 اگر می‌خواهید سایز میوه‌ها افزایش داشته‌باشد در زمان فندقی شدن میوه آبیاری آن را به طور درست انجام دهید. باید توجه کنید که فاصله بین آبیاری‌ها به عوامل چون: بافت خاک، سن درخت، شرایط آب، هوایی فصل رشد هلو و میزان بارندگی بستگی دارد.

معمولا قبل از تورم جوانه‌ها در اسفند ماه اولین آبیاری هلو انجام خواهد شد، البته اگر بارندگی در محیط کشت طوری باشد که تا عمق ۴۰ سانتی متری زمین مرطوب باشد، دیگر نیاز به آبیاری اولیه نیست. در زمانی که هوا گرم بوده یعنی در تابستان شما باید درخت را طوری آبیاری کنید که تا یک متری عمق خاک مرطوب باشد تا درخت هلو دچار تنش بی‌آبی نشود.

  توجه کنید در طی ماه‌های مانند تیر و خرداد هلو به آب زیادی احتیاج دارد معمولاً آبیاری هلو بین ۲ تا ۳ روز انجام خواهد شد.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلو

 شناخت انواع کود درخت هلو

کود اوره

کود‌های شیمیایی معمولا به طور عمده نیتروژن، فسفر و پتاسیم دارند، و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. هدف اصلی آن جبران کمبود‌های موجود در خاک است. معمولاً عنصر اصلی کودهای اوره که باعث رشد گیاه خواهد شد نیتروژن است. معمولاً کود اوره با ۴۶ درصد نترو ژن، به عنوان یک منبع غنی شناخته می‌شود.

کود شوک ده ایکس

مواد مغذی

از دیگر مواد مغذی مورد نیاز درخت هلو می‌توانیم به: منیزیم کلسیم، پتاسیم، گوگرد شاره کنیم. این مواد مغذی کلانی است که درخت هلو به آن احتیاج دارد.

چنانچه درخت این مواد را در خود نداشته‌باشد، برگ‌ها مایل به قرمز رنگ پریده، کوچک و باریک بوده و لکه‌های گرد روی آن‌ها ظاهر می‌شوند.

از جمله ریز مغذی‌های دیگری که درخت هلو به آن احتیاج دارد مولیبدن است که باعث می‌شود نیتروژن موجود در خاک  تثبیت شود. همچنین کلر و نور خورشید باعث ایجاد فتوسنتز در گیاه خواهند شد.

 عناصر روی و مس نیز باعث عدم ایجاد لکه‌های رنگی و اشکال مختلف برگ می‌شود. شما می‌توانید برای تزریق ریز مغذی‌ها از کمپوست‌های خشک شده نیز استفاده کنید.

بررسی نوع کودها

کود‌ها معمولاً به سه دسته: ساده، مرکب و مخلوط تقسیم بندی می‌شوند. کود‌های ساده معمولاً یک ماده غذایی مقوی برای گیاه دارند، مانند: نیتروژن، فسفر یا پتاسیم.

 کودهای مرکب معمولاً دو یا سه ماده مغذی مورد نیاز گیاهان را در خود دارند. ازین کودهای دانه‌ای می‌توانیم به نیترات فسفات و آمونیوم فسفات اشاره کرد.

 اما کودهای مخلوط شامل کودهای ساده و مرکب هستند که طیف وسیعی از ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها را در خود دارند.

از انواع کودهای کامل که می‌تواند تمامی ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌های مورد نیاز گیاه شما را به آن تزریق کند کود کامل شوک ۱۰ ایکس آمریکایی است. این کود شیمیایی دارای انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی بوده و برای کوددهی به درخت هلو بسیار کاربردی است. این کود دارایی فلزاتی چون: سدیم: پتاسیم: منگنز بوده و باعث از بین بردن آفات و حشرات خواهد شد. همچنین استفاده از کود شوک ۱۰ ایکس آمریکایی می‌تواند میزان باردهی محصول شما را چندین برابر افزایش دهد. خاک را اصلاح کند و فتوسنتز در گیاه را بالا برد. یکی از بهترین گزینه ها برای کوددهی درخت هلو کود کامل شوک ۱۰ ایکس است.

قیمت کود k60

سخن پایانی

درخت هلو نیز مانند بسیاری از درختان برای رشد نیاز به: آفتاب، خاک حاصلخیز با زهکشی مناسب و در کنار آن برای باروری بهتر جهت تولید میوه‌های مرغوب و بازارپسند، احتیاج به کود مناسب و کامل دارد.

اگر شما باغدار محترم بهترین کود را برای درخت هلو تهیه کنید، می‌توانید نسبت به سایر رقبای خود در سال بین ۲ تا ۳ برابر محصول بیشتری تولید کنید.

همانطور که اشاره کردیم درخت هلو به طیف وسیعی از ریزمغذی‌ها و درشت مغذی‌ها محتاج است. شما با تهیه کود کامل شوک ۱۰ ایکس آمریکایی از سایت آل کود هم می‌توانید بهترین کود را برای درخت خود انتخاب کرده و هم از ۵ درصد تخفیف برخوردار شوید.

 کارشناسان آل کود در خدمت شما هستند تا به سوالاتتان در مورد نحوه کوددهی و تهیه کود به شما کمک کنند‌.

منبع

خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *