کود جلبک دریایی برای پیله آ

کود جلبک دریایی برای پیله آ

آخرین مقالات

گیاه پیله آ، در دسته‌ی گیاهان زینتی قرار گرفته و دارای برگ های کوچک و چشمگیری است. علت محبوبیت آن بیشتر به دلیل زیبایی برگ هایش است و نه گل هایش. این گیاه، مناسب تراریوم بوده و نگهداری از آن نیز کار دشواری نیست. این گیاه در طول دوران مراقبت خود، نیاز به کوددهی مناسبی نیز دارد و حتما برای رشد گیاه خود به دنبال کود مناسبی خواهید گشت؛ منشا اصلی این گیاه به مرکز ویتنام باز می‌گردد و همچنین تا 30 متر می‌تواند ارتفاع داشته باشد.پیله آ به گیاه آلومینیومی نیز معروف بوده و این نام بر گرفته از رنگ برگ های این گیاه است. برگ های این گیاه عموما سبز تیره بوده و در فواصل بین رگبرگ های آن نیز، خطوط و لکه های نقره ای وجود دارد؛ همچنین گل های این گیاه سفید و کوچک است و در طول فصل تابستان، بر روی شاخه ها دیده می‌شوند. پیله آ برای حفظ سلامت و شادابی خود، علاوه بر شرایط مناسب برای نگه داری از آن، به تقویت کننده های قوی و موثر نیز نیاز دارد. یکی از بهترین کودهای ارگانیک مناسب برای این گیاه، کود جلبک دریایی برای پیله آ است که در ادامه به خصوصیات و معرفی این کود می‌پردازیم.

دلیل استفاده از کود جلبک دریایی برای پیله آ

اکثر افراد تصور می‌کنند که این گیاه تنها نیازمند به آب،خاک و نور می‌باشد و در این صورت گیاه به خوبی رشد خواهد کرد؛ اما باید در جریان باشید که گیاه تا مدتی از عناصر آلی خاک برای تغذیه استفاده می‌کند و اگر مجددا مواد مغذی خاک تامین نشود، گیاه ضعیف شده و با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

کود جلبک دریایی برای پیله آ

لذا باید بدانید که یکی از نکات مراقبتی گیاه زینتی پیله آ، این است که در هنگام بروز نشانه های ضعف گیاه و خشکی، آن را ابتدا با کودهای تغذیه مناسب پیله آ تقویت نمایید.

توجه داشته باشید که برای انتخاب کود مناسب گیاه خود، گزینه های زیادی روبروی شما قرار خواهند گرفت که یکی از مناسب ترین کود ها برای پیله آ بدون شک، کود جلبک دریایی است.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

در ادامه ی مقاله با عملکرد شگفت انگیز این کود آشنا خواهید شد.

نگهداری از گیاه پیله آ

بدون شک زمانی که از این گیاه نگهداری کنید، علاقه ندارید تا در روند رشد گیاه مشکلی ایجاد شود؛ اما ممکن است گاهی تغییراتی در گیاه خود مشاهده کنید که شما را نگران وضعیت آن کند، در این مواقع سعی کنید از نکات کاربردی ای که در ادامه خواهیم گفت استفاده کنید و بدانید که چه مشکلاتی می‌تواند سلامت گیاه شما را تهدید کند.

-اگر تغییر رنگ را در برگ های چشمگیر گیاه پیله آ مشاهده نمودید، به احتمال زیاد گیاه در محیط سردی قرار گرفته است؛ زیرا سرد شدن هوا منجر به تغییر رنگ برگ های این گیاه خواهد شد.

کود جلبک دریایی برای پیله آ

-در صورتی که گیاه پیله آ دارای کود مناسبی مانند کود جلبک دریایی می‌باشد،اما همچنان دارای رشد علفی است، گیاهاتان به احتمال زیاد از کمبود نور رنج می‌برد و در مکانی تاریک قرار گرفته است. گیاه را در معرض تابش غیر مستقیم نور خورشید قرار دهید، زیرا اگر نور به پیله آ نتابد ساقه ها و برگ های گیاه نیز مانند گذشته رشد نخواهند کرد و سلامتی سابق خود را از دست می‌دهند و در نهایت منجر به دراز شدن بیش از حد شاخه ها و فاصله افتادن میان برگ های گیاه می‌شود.

-اگر برگ های گیاه پیله آ به اصطلاح افتاده و دچار خمیدگی شده باشد، باید بدانید که گیاه شما از تشنگی و کمبود آب رنج برده و باید سعی کنید تا از روش آبیاری گیاه خود مطلع شوید و در جهت درمان تشنگی آن اقداماتی را انجام دهید.

-هنگامی که رشد برگ های جدید گیاهتان تقریبا متوقف شده و ریز مانده اند، نشانه از کمبود عناصر در گیاه می‌باشد؛لذا در این موقعیت باید سعی کنید از کود جلبک دریایی برای رفع مشکل گیاهتان استفاده کنید.

کود جلبک دریایی برای پیله آ

نحوه آبیاری گیاه پیله آ

بهترین زمان برای آبیاری گیاه پیله آ، زمانی است که سطح رویه خاک کاملا خشک شده باشد. بنابراین از آبیاری بیش از حد گیاه در زمان مرطوب بودن سطح خاک بپرهیزید. لازم به ذکر است که در فصل زمستان گیاه را کمتر آبیاری کرده و به خاطر داشته باشید که آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه گیاه و از بین رفتن برگ های آب خواهد شد.

هرس پیله آ

عموما این گیاه به هرس نیاز ندارد، اما برای جلوگیری از بلند شدن بیش از حد ساقه های گیاه می‌توان آن ها را سرزنی نموده تا رشد ساقه های نزدیک و جانبی تحریک شود. همچنین با گذشت زمان برگ های قسمت پایینی ساقه های مسن تر خواهند ریخت و در این صورت می‌توان برای جلوگیری از ظاهر ناخوشایند گیاه، این ساقه ها را جدا نمود و به عنوان قلمه برای تکثیر آن استفاده کرد.

روش های تکثیر گیاه پیله آ

تاکنون دانستید که گیاه پیله آ زیبایی چشم گیری دارد و بسیاری از افراد مایلند از این گیاه در مکان های مختلفی نیز داشته باشند.

همانند دیگر گیاهان، پیله آ را میتوان با کمک قلمه زنی و پاجوش کردن تکثیر نمود.

بیشتر بخوانید: ترکیب هیومیک اسید با سایر کودها

مزایا و فواید استفاده از کود جلبک دریایی پیله آ

باید بدانید که شما تنها با استفاده از این کود که دارای موادی تقویتی است، گیاه خود را تقویت کرده و شاهد برگ های بزرگ نقره ای و سبز پیله خواهید بود. همچنین این کود دارای هورمون های تحریک کننده ی رشد گیاه بوده و با استفاده از آن، در مدت کمی با رشد گیاه خود مواجه خواهید شد. کود جلبک دریایی به علت استخراج شدن از منابع طبیعی هیچ گونه خطری برای گیاه شما نخواهد داشت.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن