کود جلبک دریایی بمب

آخرین مقالات

کود جلبک دریایی بمب

کود جلبک دریایی بمب با رفع کمبود مواد مغذی نقش مهمی در افزایش عملکرد گیاهان و محصولات دارند. چه به صورت مایع و چه جامد، این کودها به سرعت در آب حل می شوند و مواد مغذی ضروری را برای گیاهان فراهم می کنند. همچنین  به عنوان یک تقویت کننده برای رشد گیاه عمل می کنند. این کود بدون شک یکی از بهترین کودهایی است که باغداران باید برای نیازهای باغبانی خود از آن استفاده کنند. در  این مقاله اثربخشی کود جلبک دریایی  بمب را  در محصولات مختلف بررسی خواهیم کرد.

فواید کود جلبک دریایی بمب

کود جلبک دریایی یک کود بسیار موثر و کارآمد است که در مقایسه با کودهای معمولی مزایای متعددی دارد.

سرشار از مواد مغذی ضروری است

باعث رشد متعادل می شود

افزایش قابل توجه عملکرد می شود  و گیاهان با مصرف آن به ندرت کمبود مواد مغذی را نشان می دهد.

در مورد کودهای جلبک دریایی بیشتر بدانیم

کود جلبک دریایی بمب ارگانیک و کامل برای گیاهان مختلف

کود جلبک دریایی بمب این یک کود ارگانیک و طبیعی برای انواع گیاهان می باشد.  برخلاف سایر کودها، این کود ی کامل و متعادل  و از تمام مواد مغذی (مانند فسفر، منیزیم، روی، نیتروژن، پتاسیم ) تشکیل شده است.

کود جلبک دریایی بمب مناسب برای محیط زیست می باشد

از آنجایی که کود جلبک دریایی از  گیاهان دریایی تهیه می شود، کاملا بی خطر است و در ساخت آن از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود، بنابراین برای همه انسان ها و حیوانات و گیاهان و محیط زیست بی خطر است. استفاده از این کود به محیط زیست آسیبی نمی رساند . بنابراین در  به تمام گیاهان خانگی نیز قابل مصرف است.

کود جلبک دریایی بمب و کیفیت خاک

کود جلبک دریایی بمب کیفیت خاک زراعی  را افزایش می دهد و به طور طبیعی باعث افزایش  حاصلخیزی خاک با مخلوط کردن آن در خاک می شود. این ماده آلی در خاک را افزایش می دهد و انواع میکروارگانیسم های خاک مفید  را فعال می کند .

مقدار مصرف کود جلبک دریایی بمب

کود مایع جلبک دریایی بمب  (همراه با کمپوست) را هر 20 روز یک بار به گیاهان زراعی خود بدهید. این کود در مدت زمان کوتاه قدرت و انرژی گیاه را تامین می کند. همچنین اسید آلژینیک موجود در آن کشش سطحی آب را کاهش می دهد به طوری که گیاه به راحتی مواد مغذی موجود در آن را جذب می کند.

نحوه مصرف کود جلبک دریایی بمب

بهتر است طبق دستور درج شده روی بسته های کود، کوددهی را انجام دهید. تقریبا می توانید 3 میلی لیتر از محلول کود را در یک لیتر آب رقیق کنید. قبل دادن آن به گیاهان محلول را به خوبی هم بزنید. در صورت نگهداری به مدت 8-10 روز در دمای معمولی نگهداری کنید.

در مورد کود آهن بیشتر بدانیم

اسپری کردن کود جلبک دریایی بمب برای روی  برگها

جهت اسپری کردن محلول روی برگها  1 میلی لیتر محلول را با 1 لیتر آب رقیق کنید، قبل از اسپری محلول جلبک دریایی روی برگها، ابتدا برگها را تمیز کنید تا هیچ اثری از گرد و غبار نباشد وگرنه کود دادن فایده ای نخواهد داشت. هر 10 روز یکبار آن را روی برگها اسپری کنید.

انواع کودهای جلبک دریایی بمب

کود دانه ای :

کود دانه ای جلبک دریایی بمب را در لایه بالایی خاک  در عمق 12-10 سانتی متری خاک اضافه کنید. پس از افزودن کود در خاک  روی آن را با خاک یا کوکوپیت بپوشانید و به خوبی آبیاری کنید.

کود مایع :

برای تهیه کود مایع جلبک دریایی بمب  برای خاک 1 قاشق غذاخوری  کود را را در 3 لیتر آب مخلوط کنید. برای تهیه محلول، کود  را حداقل به مدت 5 ساعت در آب خیس کنید. جهت استفاده در برای قلمه هایی جوان  همه محلول ا تهیه شده روی برگ اسپری کنید.

احتیاط  لازم هنگام استفاده از کود  جلبک دریایی بمب

1-آن را به درستی رقیق کنید

محلول  کود جلبک دریایی یا هر کود دیگری، همیشه قبل از دادن آن به گیاهان یا محصولات زراعی به درستی با آب رقیق کنید. کمبود مواد غذایی را این کود برطرف می کند، اما  مصرف بیش از حد کود باعث سوختگی گیاهان می شود.

2.فقط زمانی بدهید که خاک خشک شده کوددهی را انجام دهید.

زمانی که خاک خیس است نباید کود داده شود زیرا اگر خاک مرطوب باشد ریشه هیچ  نوع ماده معدنی را از آن جذب نمی کند. علاوه بر این، ریشه ها به دلیل آب اضافی دچار پوسیدگی می شوند.

3-درصورت مصرف در گیاهان گلدانی ته گلدان را سوراخ کنید.

در صورت مصرف  کود مایع جلبک دریایی در گیاهان گلدانی ته گلدان را سوراخ کنید تا آب اضافی خارج شود و کود ببه انتهای ریشه برسد و ریشه های پایینی نیز مواد مغذی  کافی دریافت کنند.

کود جلبک دریایی بمب غلظت بالای سدیم را افزایش می دهد.

کود جلبک دریایی بمب مقاومت گیاه را با استفاده جلبک دریایی بهبود می بخشد. زیرا مواد معدنی ضروری و عناصر کمیاب مانند فسفر، کلسیم، روی، سدیم، آهن، منیزیم و گوگرد در این کود موجود هستند. همچنین مقاومت گیاه را به ویژه در  تنش غیرزیستی مانند تنش خشکی یا غلظت بالای سدیم افزایش می دهد.

مزایای جلبک دریایی بمب در درختان میوه

جلبک دریایی بمب در درختان میوه  اثرات مثبت متعددی بر روی گیاه و خاک دارد که این اثرات شامل :

تقویت سلول های گیاهی

بهبود ساختار خاک و جذب آب

بهینه سازی فتوسنتز

تحریک رشد میوه ها

بهبود ساختار خاک  برای زندگی خاک در حال حاضر وجود دارد

اثر مثبت در زمان خشکسالی

افزایش مقدار pH خاک  در مدت زمان کوتاه

به دلیل بهبود دریافت مواد مغذی (به ویژه آهن و منگنز) احتمال کمبود مواد معدنی را کاهش می دهد.

در پایان

کشاورزان و باغداران محترم می توانید جهت اطلاعات بیشتر در مورد کود جلبک دریایی بمب با متخصصان و کارشناسان کودی ما در تماس باشید، لازم به ذکر است که این کود در بسته های 5، 10، 20 کیلویی عرضه می شود. این کودها ضمانت اصالت کالا دارند و کاملا طبیعی هستند و از مواد ارگانیک تشکیل شده اند. همچنین شما میتوانید جهت ارائه مشاوره رایگان با کارشناسان ایرانکود  ما در ارتباط باشید.

 

اشتراک گذاری
مزایای شوک ده ایکس در برابر فروت ست
آموزشی

کود مخصوص مجیک ماشروم

کود مخصوص مجیک ماشروم طریقه کشت قارچ جادویی و افزایش بینهایت شدید سیلوسایبین آن توسط کود مخصوص مجیک ماشروم شوک . مجیک ماشروم نوعی از

روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم
مطالب مهم

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن به شکل