کود درخت زرد آلو

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از اسید هیومیک شوک مایع است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

مردم هزاران سال در حال زراعت زردآلو بودند و این میوه ظریف و دلپذیر در مکانهایی مشابه محل تولید این گیاهان به بهترین وجه رشد می کند. کود درخت زرد آلو را مستقیم از کارخانه خرید کنید.

درختان زردآلو به منظور میوه دادن به میوه های معروف به ساعات می باشند ، به ساعات مشخصی بین 32 و 45 درجه فارنهایت (0- و 7.2 درجه سانتیگراد) نیاز دارند.

با این حال ، هر یک از انواع نیازهای خاص خود را برای ساعت های سرد دارند و برخی به تعداد بیشتری نیاز دارند و برخی دیگر نیز کمتر.

بهترین نوع خاک برای رشد زردآلو

زردآلو در خاک های عمیق و خوب زهکشی رشد می کند.

این درختان نیاز به آبیاری منظم و عمیق دارند ، بنابراین خاکهای سنگین به دلیل مشکلات زهکشی می توانند منجر به بیماری در سیستم ریشه شوند.

برای اطلاع از نوع خاک در منطقه خود ، برای اطلاعات بررسی خاک با دفتر گسترش کشاورزی در محل خود تماس بگیرید.

درختان زردآلو همچنین به نمک و بور موجود در خاک حساس هستند.

آزمایش آزمایشگاهی خاک می تواند غلظت این مواد شیمیایی را در خاک شما تعیین کند و برای اصلاح شوری خاک و مشکلات pH برای رشد زردآلو توصیه هایی را به شما ارائه دهد.

تغذیه درختان زردآلو:

چه زمانی و چگونه می توان یک درخت زردآلو را بارور کرد

زردآلوها سنگهای کمی آبدار هستند رشد درخت زردآلو در باغ حیاط خلوت شما دشوار نیست و می تواند برداشت سالانه فراوانی را برای شما فراهم کند.

مواردی وجود دارد که شما باید بدانید ، مانند اینکه چرا تغذیه درختان زردآلو مهم است و چگونه یا چه زمانی این کار را انجام دهید تا از سالم و تولید درخت سالم اطمینان حاصل کنید

اگر زردآلو بالغ شما از نظر سلامتی خوب است اما قدرت و کاهش میوه را کاهش می دهد ، زمان کوددهی است.

برای مثال در اوایل بهار (اواخر فوریه یا مارس) و پاییز (اواخر سپتامبر یا اکتبر) یک کود متعادل ، 16-16-16 بمالید. بیش از 2 پوند ازت واقعی در سال مصرف نکنید.

زردآلو در حال رشد و باروری

درختان زردآلو نسبت به هلو بیشتر حساس به سرمازدگی بهاری هستند و ممکن است از تابستانهای بسیار گرم رنج ببرند.

زردآلوها به آفتاب کامل و خاک خوب زهکشی شده نیاز دارند ، اما نیازی به گرده افشان ندارند. اکثر گونه ها خود گرده افشانی می کنند ، بنابراین می توانید با رشد فقط یک درخت به نتیجه برسید.

باروری زردآلو همیشه لازم نیست. اگر رشد کافی در درخت خود مشاهده می کنید ، ممکن است نیازی به تغذیه آن نباشد.

رشد خوب 10 تا 20 اینچ (25 تا 50 سانتی متر) بر روی رشد جدید برای درختان جوان و 8 تا 10 اینچ (20 تا 25 سانتی متر) برای درختان بالغ و بزرگتر هر ساله است.

زمان تغذیه درختان زردآلو چه موقعی می باشد

درخت زردآلو جوان خود را در سال یا دو سال اول خود بارور نکنید.

پس از آن ، هنگامی که درخت میوه به ثمر رساند ، پس  در فصل شکوفه بهار از کود نیتروژن یا کود مخصوص میوه های سنگی استفاده کنید. از استفاده از کود زردآلو دیرتر از ژوئیه خودداری کنید

چگونه می توان یک درخت زردآلو را بارور کرد

تعداد کمی از چیزهای موجود همان رضایت درختان میوه را به همراه دارد. یاد بگیرید که با پیروی از مراحل برنامه ریزی ساده قبل از کاشت ، از مشکلات آینده جلوگیری کنید.

کوددهی یک روش عالی برای پر کردن مواد مغذی موجود در خاک شما ، به ویژه ازت است.

نیتروژن رشد رویشی سبز را تشویق می کند ، دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید قبل از رسیدن درخت زردآلو خود به سالهای حاصل از میوه خود برسید.

همیشه خاک خود را قبل از استفاده از کود آزمایش کنید.

خاک های مختلف می توانند مقادیر مختلفی از عناصر بومی مورد نیاز برای حمایت از رشد و توسعه درخت زردآلو را داشته باشند.

اگر متوجه شدید خاک شما فاقد مواد مغذی لازم (ازت ، فسفات ، پتاس و …) است ، حتما کودی را انتخاب کنید که کمبود مواد مغذی خاک را تکمیل کند.

قبل از هرگونه تغییر ، از خاک خود مطلع شوید و اهمیت آزمایش خاک را دریابید.

در صورت نیاز به هر نوع تغذیه ، درختان میوه به احتمال زیاد به نیتروژن احتیاج دارند.

بارور کردن درخت زرد آلو با کود درخت زرد آلو

این معمولاً عامل محدود کننده مواد مغذی است. در خاک شنی ، زردآلو ممکن است کمبود روی و پتاسیم پیدا کند.

بد نیست که قبل از کود دهی خاک خود را آزمایش کنید. این به شما ایده بهتر می دهد از آنچه که در واقع خاک و درخت شما نیاز دارند.

برای تجزیه و تحلیل خاک با مشاورین  خود در مباحث کشاورزی تماس بگیرید.

اگر نیازی به تغذیه درختان ندارید ، تقریباً نیمی از یک فنجان کود مخصوص برای درختان جوان و یک تا دو لیوان برای درختان بالغ نیاز می باشد.

همچنین ، دستورالعمل برنامه مربوط به کود خاص مورد استفاده خود را بررسی کنید.

کود کود را در امتداد خط قطره ای بمالید و سریعاً آن را درون خاک آب دهید تا از هدر رفتن مواد مغذی جلوگیری شود. قطره قطره ای ، دایره ای پیرامون یک درخت است که در زیر شاخه ها قرار دارد.

اینجاست که باران به زمین فرو می رود و جایی که وقتی صحبت از کاشت درختان میوه می شود ، هرگز نمی توانیم به اندازه کافی اهمیت مرحله برنامه ریزی را تأکید کنیم.

این شامل انتخاب بهترین نقطه برای کاشت جدید خود در بالای زمین و زیر زمین است.

ما به شدت توصیه می کنیم قبل از حفاری با مشاورین در امور کشاورزی خود تماس بگیرید تا از خسارت به سازه های زیرزمینی جلوگیری کنید.

خیلی اوقات با مشکل مواجه می شویم زیرا ابتدا عمل می کنیم و بعداً فکر می کنیم.

به همین دلیل ، هنگام کاشت یک باغچه یا حتی چند درخت در حیاط پشتی ،

ایده خوبی است که گامی به عقب بردارید و تجسم کنید که چگونه تلاش های ما از 10 سال به بعد به نظر می رسد.

به یاد داشته باشید ، تفاوت زمانی بین یک باغ سبزیجات و درختان میوه تولیدی می تواند سالها باشد!

همچنین ارزش آن را دارد که صبر کنید ، بنابراین ، برای شروع درست کار ، اجازه دهید با در نظر گرفتن چند نکته اصلی قبل از کاشت ،

از مشکلات بعدی جلوگیری کنیم. درخت به بهترین وجه جذب مواد مغذی مورد استفاده می شود.

 

کود درخت زرد آلو

بهترین کود درخت زرد آلو

 

— کودهای شیمیایی – مصنوعی و ارگانیک (به طور طبیعی مشتق شده) – اصلاحات خاک با “تجزیه و تحلیل تضمینی” از مواد مغذی ، اصلاحات ارگانیک خاک مانند کمپوست و کود پوسیده وجود دارد.

آنها مانند کود استفاده می شوند ، اما از نظر فنی کود نیستند.

شما می توانید اصلاحات خاک ارگانیک خود را مانند کمپوست ، خارج از مواد خوراکی و یا ضایعات باغ انجام دهید ، یا حتی کمپوست ، کود و سایر مواد ارگانیک را از یک منبع محلی قابل اعتماد دریافت کنید.

در حالی که اینها به پشتیبانی مواد مغذی در خاک برای حمایت از درختان زردآلو کمک می کنند ، آنها “تحلیل تضمینی” نخواهند داشت.انها نیتروژن (N) ، فسفات (P) و پتاس (K) است.

— به طور کلی ، درختان زردآلو وقتی ریز مغذی هایی مانند نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) وجود دارند رشد می کنند.

نیتروژن به تشویق رشد رویشی (برگ و شاخه ها) کمک می کند. فسفر توسعه ریشه و شکوفه را تشویق می کند. پتاسیم / پتاس مسئولیت کارآیی مقاومت در برابر بیماری طبیعی درخت زردآلو و سیستم هایی که از سلامت عمومی آن پشتیبانی می کنند ، مانند سیستم ایمنی بدن است.

کود شیمیایی محلول در آب که بطور اختصاصی برای استفاده در درختان جوان زردآلو تهیه شده است ، مواد مغذی این درختان را در طی سال های اولیه خود در زمین پس از استقرار فراهم می کند.

مواظب باشید بیش از حد کود ندهید ، یا ممکن است درخت نامتعادل تولید کنید ، این می تواند بر تولید میوه تأثیر بگذارد و درخت را مستعد آفات و بیماری ها بگذارد.

مواد مغذی

نیتروژن ، فسفر / فسفات ، و پتاسیم / پتاسیم مواد مغذی بزرگ “درختان زردآلو” هستند که نیاز به رشد طبیعی دارند.

آنها در خاک سالم وجود دارند ، اما ممکن است در صورت کمبود خاک به آنها اضافه شود. نیتروژن ماده مغذی مورد استفاده در رشد درختان زردآلو است.

در سراسر خاک حرکت می کند ، با رشد طبیعی شسته می شود و باید با ترکیبات مصنوعی یا آلی جایگزین شود. منبع اصلی نیتروژن در تجزیه مواد آلی است.

علائم کمبود مغذی در درختان زردآلو شامل برگهای مایل به قرمز یا رنگ پریده ، برگهای باریک یا کوچک شده و لکه های مرده روی برگها است.

ریز مغذی ها

درختان زردآلو همچنین به عناصر ریز مغذی موجود در خاک نیز احتیاج دارند که این امر باعث می شود مواد مغذی موجود در دسترس این درخت باشد.

به عنوان مثال ، مولیبدن به رفع نیتروژن در خاک کمک می کند. مس و روی از ایجاد لکه های رنگی و ایجاد اشکال در برگ جلوگیری می کنند.

کلسیم یکی دیگر از ریز مغذی های اساسی است که درختان زردآلو رشد می کند و باعث بهبود کیفیت برگ و میوه می شود.

آسانترین راه برای اضافه کردن ریز مغذی ها افزودن کمپوست پیر یا یک کود خوب میوه ای متعادل است که می گوید ریز مغذی ها بخشی از این فرمول هستند.

خاک / تغذیه (کود درخت زرد آلو)

در زمان کاشت ، مقدار زیادی ماده آلی باید به طور عمیق درون سوراخ کاشت مخلوط شود تا زهکشی و تغذیه طبیعی بهبود یابد.

pH خاک باید خنثی باشد تا کمی اسیدی باشد – در حدود 6.5. خاکهای قلیایی و بسیار اسیدی باعث جذب ضعیف مواد مغذی و در نتیجه کلروز (زرد شدن برگ) می شوند.

نیازهای غذایی زردآلو بسیار زیاد نیست ، اما از کاربردهای سالانه روی سود می برد.

کود برای درختان زردآلو و کاربرد آن

زردآلوهای خانگی ، تازه از درخت ، یک درمان طبیعی تابستانی هستند.

رشد میوه خود تجربه خوبی است. با مراقبت مناسب ، زردآلوها به راحتی رشد می کنند. نکته اصلی در رشد درختان زردآلو سالم ، تغذیه مناسب خاک است که کودهای مناسب در آن نقش دارند.

از کود متعادل استفاده کنید. کودهای متعادل تقریباً همان مقادیر نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) دارند. نسبت N-P-K باید در حدود 10-10-10 باشد.

کودی را با ریز مغذی ها انتخاب کنید ، مطمئن شوید که حاوی روی است. روی نیز می تواند به صورت جداگانه در پاییز به عنوان گرانول یا اسپری شاخ و برگ استفاده شود.

با توجه به اینکه نیاز درختان زردآلو به کود زیاد نیست ، کودهای کودی را فقط در مواقعی که علائم سوء تغذیه مانند برگ زردی ، تولید میوه ضعیف یا کاهش قدرت نشان می دهند ، کود دهید. در اوایل بهار کود کود دهید. دوزهای کود با قطر تنه تعیین می شوند ، بنابراین دستورالعمل های برچسب را بخوانید.

کود 2 فوت دور از تنه بمالید و تا خط قطره ای بکشید. در پاییز سولفات روی را در خاک خراش دهید. همچنین می توانید از اسپری شاخ و برگ روی استفاده کنید.

گزینه های طبیعی آلی (کود درخت زرد آلو)

درختان زردآلو کاشته شده در خاک عمیق ، سرشار از کمپوست ، نیاز به کود کمی دارند. برای تهیه نیتروژن طبیعی ، هر چشمه خاک را به همراه کمپوست تهیه کنید. کمپوست با پوسته تخم مرغ یا پوسته شده کلسیم را اضافه می کند.

از وعده غذایی استخوان به عنوان یک منبع فسفر آهسته و آزاد استفاده کنید. هر چشمه مالچ را دوباره پر کنید ، که با تجزیه شدن مواد ارگانیک اضافه می شود.

کود با کیفیت زرد الو

مکانهایی که زردآلو بهترین رشد می کند (کود درخت زرد آلو)

زردآلو احتمالاً از ارمنستان سرچشمه گرفته است ، و همچنین در بخش هایی از چین نیز هزاران سال رشد کرده اند.

در حال حاضر ، بیشتر زردآلوهای تجاری در دره مرکزی کالیفرنیا رشد می کنند ، اگرچه استرالیا جنوبی نیز دارای تولید قابل توجهی است.

برای رونق و تولید میوه ، درختان زردآلو باید در مکانی کاشته شوند که دارای طولانی مدت هوای یخ زدگی یا اواخر یخبندان نباشد.

با این حال ، میوه توسعه نمی یابد ، مگر اینکه درختان حداقل تعداد سرماخوردگی ، معمولاً بین 500 تا 1000 دریافت کنند.

فرهنگ گیاه برای رشد و نمو (کود درخت زرد آلو)

درختان زردآلو در آفتاب کامل و در خاک مرطوب و به خوبی زهکشی شده بهتر رشد می کنند.

درختان زردآلو مقاوم ترین در بین میوه های سنگی هستند و فقط در دوره های طولانی خشکسالی نیاز به آبیاری دارند.

درختان را باید با فاصله کاشت  تا نور خورشید به همه شاخه ها برسد. مراقبت از آفات قارچ و حشرات به محض ظاهر شدن ، سلامت خوب از گیاه و برداشت فراوان را تضمین می کند.

منبع

اسید هیومیک

خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *