درخت سپستان یکی از درختان موجود در مناطق گرمسیری است که دارای گل‌های خوشه‌ای بسیار خوشبو و به رنگ سفید است. میوه این درخت مانند خوشه انگور به شکل بیضی است و رنگ آن مانند رنگ آلو زرد است. میوه درخت سپستان مزایا و خواص فراوانی را دارد و طرف‌داران زیادی را نیز در کشور دارد، از این‌رو کشاورزان و باغداران به‌دنبال پیدا کردن راهی برای افزایش تولید میوه و همین‌طور افزایش کیفیت میوه‌های تولیدی توسط این درخت هستند. یکی از مناسب‌ترین موادی که به‌خوبی قادر است که تمامی مواد ضروری و لازم و همین‌طور مواد مغذی مورد نیاز این درخت برای رشد بیشتر  را تامین کند، کودهای شیمیایی و حیوانی است. برای باغداران ضروری است که برای پرورش و رشد درخت سه ‌پستان بهترین کود درخت سه پستان را بشناسند و با استفاده از آن بتواند کمبودهای غذائی این درخت را نیز جبران کنند تا میوه‌های فراوان و با کیفیت را بتوانند از این درخت به دست بیاورند.

شناخت درخت سه پستان

معمولاً درخت سپستان در ارتفاعات گوناگون به‌صورت خودرو رشد می‌کند و می‌روید. ‌این‌گونه از درخت سپستان که بومی کشور چین است، به‌خوبی در خاک‌های رسی، لومی، عمیق و همین‌طور شنی رشد می‌کند و شما می‌توانید این گیاه را در فصل‌های بهار یا پاییز بکارید و برای پرورش و تقویت آن از انواع کودهای ضروری و لازم که برای رشد این گیاه مورد نیاز هستند، استفاده نمایید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی کودهای ضروری که جهت پرورش درخت سپستان ضروری هستند را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین کود را برای این درخت خریداری نمایید.

کود شوک 10X برای درخت سه پستان

کشاورزان معمولاً کود شوک 10 Xرا به‌عنوان مناسب‌ترین کود درخت سه پستان می‌شناسند که با استفاده از این کود برای درخت سه پستان می‌توانند بهترین نتایج را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست بیاورند. کود شوک 10X غنی از عناصر ضروری و مورد نیاز گیاه برای رشد و پرورش است که از جمله این عناصر می‌توان به آهن، روی، بور، پتاسیم، نیتروژن، فسفر و بسیاری از عناصر مفید دیگر اشاره کرد و در صورتی‌ که کشاورزان به‌صورت منظم در زمان‌های مناسب از این کود استفاده کنند، می‌توانند موجب رشد چندین برابری درخت سپستان شوند. کود شوک 10Xغلظت بسیار زیادی را دارد و شما باید این کود را پیش‌ از استفاده با آب مخلوط کنید تا بتوانید محلولی رقیق را به دست بیاورید.

کشاورزان با استفاده از این کود می‌توانند مقاومت درختان سه پستان را در برابر بیماری و تنش‌های محیطی به‌شدت افزایش بدهند و با مصرف درست آن بتوانند محصولاتی بیشتر و باکیفیت‌تر را تولید کنند. این کود باعث افزایش ظرفیت نگهداری آب به وسیله ریشه درخت و خاک می‌شود و موجب کاهش نیاز باغداران به مصرف آب می‌شود.

کشاورزان با استفاده درست و اصولی از کود شوک 10X برای درخت سه پستان می‌تواند از رشد علف‌های هرز در اطراف درخت جلوگیری کنند و آن‌ها را به‌طور کامل از بین ببرند و شما با استفاده کردن از این کود می‌توانید در کمترین زمان شوری خاک موجود در زمین‌های کشاورزی مورد استفاده خود را از بین ببرید یا مقداری این شوری را کاهش بدهید. بنا بر موارد گفته‌ شده و برای حصول بهترین نتیجه با استفاده از این کود برای درخت سپستان کشاورزان باید درختان سه پستان را با استفاده از این کود تغذیه نمایند تا این گیاهان از نظر مواد مغذی و عناصر ضروری فقیر نشوند و بتوانند میوه‌هایی بسیار با کیفیت را نیز تولید کنند.

کود اسید هیومیک برای درخت سه پستان

کود اسید هیومیک یکی دیگر از انواع کودهای مغذی و تقویت‌ کننده برای درخت سپستان است که ساختاری کاملاً طبیعی و ارگانیک را دارد و در صورتی‌ که به‌صورت صحیح مورد استفاده قرار می‌گیرد، علاوه‌ بر این‌که هیچ‌گونه صدمه و آسیبی را به درخت سه پستان نمی‌رساند، موجب تقویت و رشد بیشتر گیاه می‌شود. کود اسید هیومیک تاثیر مستقیمی را بر روی کیفیت و سلامت درختان می‌گذارد و خاک زمین کشاورزی مورد استفاده گیاه را بسیار حاصلخیز و غنی از مواد ضروری و لازم برای رشد و پرورش گیاه می‌کند. کود درخت سپستان قادر است که تمامی آفات و بیماری‌های گیاهی را از بین ببرد و اجازه کاهش رشد ریشه را نیز به درخت نمی‌دهد.

کود اسید هیومیک در سه نوع مایع، گرانول و پودری در بازار موجود و قابل استفاده است که شما می‌توانید از این کود به روش‌های چال کود، محلول پاشی، آبیاری و همین‌طور پخش سطحی استفاده نمایید تا بتوانید موجب افزایش و شادابی درختان سه پستان و همین‌طور افزایش کیفیت میوه‌های آن‌ها شوید.

آیا کود جلبک دریایی برای درخت سه پستان مفید و سودمند است؟

کود جلبک دریایی یکی از کودهای مغذی و بسیار مفید برای درخت سه‌ پستان است که شما می‌توانید برای تغذیه و تقویت رشد درختان خود به‌راحتی از آن استفاده نمایید. کود جلبک دریایی که به شکل‌های مایع و پودری در بازار موجود است، به روش‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کشاورزان در صورتی‌که از کود جلبک دریایی به‌صورت اصولی استفاده کنند، می‌تواند موجب افزایش چندین برابری رشد درخت سه پستان شوند و کیفیت این محصولات را نیز افزایش بدهند.

 کود جلبک دریایی با داشتن مواد مغذی مورد نیاز برای تقویت درخت سپستان از ریزش، زرد شدن  و همین‌طور خشکی برگ‌های درخت سه پستان جلوگیری می‌کند و اجازه صدمه رساندن حشرات و آفات را نیز به محصولات کشاورزی تولید شده نمی‌دهد. شما باید جهت استفاده از کود جلبک دریایی برای درخت سه پستان آن را در دوره‌ی رشد درخت مورد استفاده قرار بدهید، چون باعث افزایش مرغوبیت و کیفیت محصولات تولیدی حتی بعد از برداشت می‌شود.

بیشتر بخوانید: روش استفاده از کود سه بیست مایع

بهترین زمان برای استفاده از کود درخت سه پستان

کشاورزان باید بعد از انتخاب کود درخت سپستان آن را در زمان‌های درست و مناسبی استفاده کنند تا بهترین نتیجه ممکن را بتوانند از آن به دست بیاورند و درختانی شاداب را ایجاد کنند. برای کشاورزان بسیار بهتر است که فرایند کوددهی برای درخت سه پستان را به زمان‌های کوتاهی محدود نکنند و این فرایند را به‌صورت مرتب انجام داده و تکرار کنند تا بتوانند موجب افزایش شادابی و نشاط درختان سه پستان و همین‌طور موجب افزایش تولید میوه و کیفیت محصولات تولیدی شوند.

بهترین زمان برای تغذیه و استفاده از کود درخت سه پستان در هنگام رشد شکوفه‌های درخت سپستان است، چون در این زمان ضروری است که املاح و مواد مغذی موجود به مقدار کافی در اختیار درخت قرار بگیرد تا گل‌های درخت دچار فرایند ریزش نشوند و میوه‌ها بتوانند بسیار بهتر رشد کنند.

معمولاً میوه‌های درخت سپستان در فصل تابستان به‌طور کامل می‌رسند و شما می‌توانید میوه‌های آن را در اواخر خرداد یا اوایل تیر به‌طور کامل برداشت کنید و بعد از انجام این کار می‌توانید که کار کوددهی را به‌طور کامل انجام بدهید و درختان خود را نیز برای باردهی و ایجاد محصول در سال بعد آماده‌تر کنید.

شما در فصل پائیز با استفاده کردن از کود شوک 10X و تقویت و افزایش رشد درختان سه پستان مقاومت درختان سه پستان را در برابر سرما و یخ‌زدگی افزایش بدهید. کوددهی درختان سه پستان در این مواقع بسیار عالی است و موجب افزایش جوانه زنی درخت سپستان می‌شود و همین‌طور از خشک شدن ریشه درخت نیز به مقدار زیادی جلوگیری می‌کند.

یک پاسخ

  1. سلام بعد از کاشت بذر درخت سه پستان و سبز و رشد کردن آن بعد از چند سال ثمرمی دهد با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *