درخت صنوبر راهی ایده آل برای ایجاد سایه در باغ یا فضای بیرونی شما است. اگر می‌خواهید حریم خصوصی یا پناهگاهی را به فضای بیرونی خود وارد کنید، کاشت درخت صنوبر یک گزینه مناسب است. این درخت‌ها، معمولا در هوای گرم و خاک مرطوب که رشد می‌کنند، باعث می‌شوند بسیار مقاوم شوند، لذا برای رشد و باروری بیشتر آن‌ها، کود درخت صنوبر بسته به نوع خاک آن‌ها تعیین می‌شود که افراد پس از انتخاب، از آن استفاده می‌کنند.

نکات موثر در رابطه با کود درخت صنوبر

بیشتر گونه‌های درخت صنوبر به راحتی توسط شاخ و برگ آنها مشخص می‌شوند. جالب توجه است که درخت صنوبر هر دو گل نر و ماده را ایجاد می‌کند، به این معنی که می‌تواند خود را گرده افشانی کند. این امر منجر به تولید گل‌های زرد و میوه‌های کوچک توسط گیاه می‌شود. مدت‌هاست که از درخت صنوبر برای ایجاد سایه در فضای بیرونی استفاده می‌شود. آن‌ها با داشتن بیش از 35 گونه مختلف و همچنین هیبریدهای متعدد، مطمئناً گیاهی متناسب با شرایط شما برای انتخاب هستند، لذا در این زمینه، انتخاب مناسب کود درخت صنوبر باید با دقت کامل صورت گیرد.

بیشتر بخوانید : کود ارگانیک

کود درخت صنوبر - Cottonwood

انواع مختلف درخت و کود درخت صنوبر

این گیاهان دارای رشد سریع در طولانی مدت هستند، عمر آنها در حدود 50 سال است. انتخاب مناسب کود برای درخت صنوبر و هم چنین مراقبت صحیح از آن‌ها، می‌تواند به افزایش طول عمر آنان کمک کند. در حالی که بیش از 35 گونه از این درخت شناخته شده است، لذا تعداد بسیار کمی از آنها معمولاً در محیط داخلی پرورش می‌یابند. از شایع‌ترین نمونه‌های آنها عبارتند از:

  • Populus Alba ، این نوع درخت صنوبر بومی اروپای جنوبی و مرکزی و آسیای جنوبی است. با یک پوست خاکستری کم رنگ مشخص شده است، اندازه برگ‌های این گیاه می‌تواند تا 20 سانتی متر برسد. این درخت پس از لقاح، گیاه توده ای پنبه مانند، تولید می‌کند.
  •   Populus Deltoides  این درخت با رسیدن به ارتفاع حدود 80 فوت و گسترش 60 فوت، یک نمونه بزرگ از درخت‌های صنوبر است. برگ‌های سبز تیره آن‌ها که به طرز مطلوبی در خشکی رشد می‌کنند، موجب شده در پاییز سایه دلپذیری را ایجاد ‌کنند.
  •  Populus Nigra Italica  گیاهی با رشد سریع، که تقریباً 6 فوت در سال رشد می‌کند. لومباردی ساختار شاخه ای غیرمعمولی دارد. شاخه‌ها به موازات تنه درخت، نزدیک زمین شروع می‌شوند و به سمت بالا رشد می‌کنند.
  • گل حنا Populus Balsamifera تا ارتفاع 100 فوت می‌رسد. گل حنا به شکلی استوانه‌ای جذاب بوده و  به راحتی قابل رشد است. در طول بهار، همزمان با باز شدن جوانه‌ها، رزینی که آنها را پوشش می‌دهد، بویی متمایز و تقریباً عجیب و غریب منتشر می‌کند.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک مایع چیست؟

 

کود درخت صنوبر - Cottonwood

کود و املاح غذایی مناسب برای رشد درخت صنوبر

در حقیقت از آن جایی رشد درخت صنوبر بسیار بالاست، لذا برخورداری از املاح مغذی و کودهای مناسب برای رشد  و گلدهی مناسب این درخت بسیار ضروری است، در همین راستا تامین یک منبع مغذی برای رشد سریع و بالای این درخت بسیار حایز اهمیت است و باید بدان توجه جدی گردد.

برنامه های مناسب برای کوددهی درخت صنوبر

در هنگام کوددهی درخت صنوبر، بایستی کودهای شیمیایی شامل، ازت، فسفر و پتاسیم باشند، چرا که این عناصر بهترین منابع رشد بالای درخت صنوبر هستند.

معمولا بسته به بازه زمانی از کودهای مختلفی برای رشد درخت صنوبر استفاده می گردد، به عنوان مثال، در اوایل فصل بهار به طور معمول از کود اوره استفاده می گردد و در اوایل اردیبهشت از کود سولوپتاس استفاده می شود.

اثربخشی هر یک از این دو کود بسیار متفاوت است به این صورت که کود اوره به طور طبیعی رشد  و افزایش طبیعی قد درخت صنوبر را فراهم می کند و  کود سولوپتاس بر افزایش میزان قطر تنه درخت  اثر می گذارد.

بیشتر بخوانید: کود سولوپتاس

سخن پایانی

درخت صنوبر به دلیل نگهداری آسان و زیبایی منحصر به فردی که دارد، در طول سال به یک باغ، ساختار و رنگ زیبایی می‌بخشد. درخت صنوبر زیبا و جذاب، راهی عالی برای افزودن سایه به یک محیطی مثل باغ است. با کسب آگاهی در این زمینه، قادر خواهید بود از سایه خنک درخت صنوبر برای سال‌های آینده لذت ببرید. لذا تنها نکته موثر این است که در انتخاب کود درخت صنوبر دقت کافی را به عمل آورید تا نهال این درخت به طور کامل رشد کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با کود درخت صنوبر با کارشناسان ما در ایرانکود در تماس باشید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
کود سیاه برای یونجه - Black manure for hay
مطالب مهم

کود سیاه برای یونجه

در این مقاله قصد داریم، تأثیر استفاده از کود سیاه را برای یونجه، مورد بررسی قرار دهیم. چرا که این نوع کود، قابلیت­های متعدد و

اسید هیومیک برای کاکتوس
مطالب مهم

اسید هیومیک برای کاکتوس

کاکتوس یکی از گیاهان گوشتی و خاردار محبوب است که افراد زیادی از آن در آپارتمان، منازل و ساختمان های اداری استفاده می‌کنند. این گیاه

کود سولوپتاس - Soloptas fertilizer
مطالب مهم

کود سولوپتاس را میشناسید؟

کود سولوپتاس یکی از کودهای موثر در رشد و محصول دهی بالای گیاه است، این کود محلول در آب است و حاوی 53٪ پتاسیم و

اسید هیومیک برای انگور
مطالب مهم

اسید هیومیک برای انگور

معمولا کشت درخت انگور به صورت باکیفیت و بدون مشکل؛ یکی از دغدغه‌های باغداران و پرورش دهنده‌گان این میوه خوشمزه است. بهتر است بدانید؛ اغلب