بهترین کود درخت هلو

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از اسید هیومیک شوک مایع است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

کوددهی یک روش عالی برای پر کردن مواد مغذی موجود در خاک شما ، به ویژه ازت است. کود درخت هلو را می توانید مستقیم از کارخانه حتی به مقدار جزئی تهیه کنید.

نیتروژن رشد رویشی سبز را تشویق می کند ، دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید قبل از رسیدن هلو خود به سالهای حاصل از میوه خود ، آن را ارتقا دهید.

همیشه خاک خود را قبل از استفاده از کود آزمایش کنید. خاک های مختلف می توانند مقادیر مختلفی از عناصر بومی مورد نیاز برای حمایت از سلامت و توسعه درخت هلو را داشته باشند. اگر متوجه شدید خاک شما فاقد مواد مغذی لازم (ازت ، فسفات ، پتاس و …) است ، حتما کودی را انتخاب کنید که کمبود مواد مغذی خاک را تکمیل کند.

قبل از هرگونه تغییر ، از خاک خود مطلع شوید و اهمیت آزمایش خاک را دریابید.

کود درخت هلو

بطور کلی ، درختان هلو وقتی ریز مغذی هایی  را مانند نیتروژنN ، فسفر P و پتاسیم K داشته باشند شکوفا می شوند. نیتروژن به تشویق رشد رویشی (برگ و شاخه ها) کمک می کند. فسفر توسعه ریشه و شکوفه را تشویق می کند. پتاسیم / پتاس مسوول مقاومت در برابر بیماری طبیعی درخت هلو و سیستم هایی است که سلامت کلی آن را پشتیبانی می کنند ، مانند سیستم ایمنی بدن. کود محلول در آب ما به طور ویژه برای استفاده در درختان جوان هلو (و همه درختان میوه جوان) تهیه شده است ، زیرا مواد مغذی را که این درختان جوان در اولین سالهای حضور در زمین در اختیار دارند ، فراهم می کند. درختان تثبیت شده از یک مکمل غذایی متمرکز مانند کود بهره مند می شوند.

یک راه برای اطمینان از بهترین هلو های ممکن از درخت خود این است که مطمئن شوید که به درستی از کود درختان هلو استفاده می کنید. شاید تعجب کنید که چگونه درخت هلو را بارور کنید و بهترین کود درخت هلو چیست؟ بیایید نگاهی به مراحل بارور کردن درختان هلو بیندازیم.

چه زمانی باید یک درخت هلو را بارور کنیم

—در خاک غنی از مواد مغذی (تعیین شده با آزمایش خاک) ، تا زمانی که درختان هلو شما میوه را شروع نکنند ، نیازی به کوددهی نخواهید داشت (متوسط: 2-4 سال). اگر درختان هلو جدید شما در طول فصل رشد نتوانستند به طور متوسط ​​8 تا 12 اینچ از رشد سبز جدید بسازند ، بهار بعدی را بارور کنید.

—به طور معمول ، کودها در فصل رشد استفاده می شوند ، به محض اینکه خاک در اوایل بهار قابل استفاده باشد ، اما تا اول ژوئیه متوقف می شود. برای اطلاعات مربوط به دستورالعمل های خاص برنامه ، همیشه به اطلاعات چاپ شده در برچسب محصول خود مراجعه کنید. توجه داشته باشید که مشاوره محلی در مورد لقاح ممکن است در زمانهای مختلف سال مؤثر باشد. به خاطر محیط محلی خود ، لطفاً این محدودیت ها را رعایت کنید.

—پس از شروع رشد درختان میوه هلو ، میوه جذب می شود ، جذب آنها ازت افزایش می یابد ، بنابراین استفاده از کود نیتروژن بالا یک بار در اوایل بهار توصیه می شود. یکی از انواع کودهای حاوی نیتروژن بالا گرانولهای کود است.

هلوها باید دو بار در سال بارور شوند. شما باید در اوایل بهار و دوباره اواخر بهار یا اوایل تابستان یک بار درختان هلو را بارور کنید. استفاده از کود درخت هلو در این مواقع به حمایت از رشد میوه هلو کمک می کند. اگر به تازگی درخت هلو کاشته اید ، باید یک هفته پس از کاشت آن ، درخت هلو را بارور کنید و دوباره یک ماه و نیم پس از آن. این به تثبیت درخت هلو شما کمک می کند.

چگونه می توان درختان هلو را بارور کرد

یک کود خوب برای درختان هلو ، ماده ای است که تعادل بین سه ماده مغذی اصلی ، نیتروژن ، فسفر و پتاسیم وجود دارد. به همین دلیل ، یک کود خوب درخت هلو یک کود 10-10-10 است ، اما هر کود متعادل ، مانند 12-12-12 یا 20-20-20 ، انجام خواهد داد.

وقتی درخت هلو را بارور می کنید ، کود نباید در نزدیکی تنه درخت قرار گیرد. این می تواند به درخت آسیب برساند و همچنین از رسیدن مواد مغذی به ریشه های درخت جلوگیری می کند. درعوض ، درخت هلو خود را حدود 8-12 اینچ از تنه درخت بارور کنید. این باعث می شود کود به حدی برسد که ریشه ها بتوانند مواد مغذی را جذب کنند بدون اینکه کود باعث آسیب درخت شود. در حالی که کود دهی هلو درست بعد از کاشت توصیه می شود ، در این زمان فقط به مقدار کمی کود نیاز دارند. حدود ½ فنجان کود برای درختان جدید توصیه می شود و بعد از این مقدار 1 پیمانه کود درخت هلو در سال اضافه کنید تا زمانی که این درخت پنج ساله شود. یک درخت هلو بالغ در هر بار کاربرد فقط به 5 پوند کود نیاز دارد.

اگر فهمیدید که درخت شما بطور جدی رشد کرده است ، می خواهید سال آینده فقط به یک بارور برسید. رشد شدید نشان می دهد که درخت انرژی بیشتری را در شاخ و برگ گیاهان ایجاد می کند تا میوه و قطع کود برای درختان هلو به بازگرداندن درخت شما کمک می کند.

درخت هلو مانند بسیاری از درختان میوه ، نیز هنگام رشد در آفتاب كامل و در زمین حاصلخیز و زهكشی خوب عمل می كند. برای رسیدن خاک به سطح باروری مناسب برای رشد سالم ، هلو آبدار ، کود و سایر اصلاحات باید در مواقع مناسب اضافه شود.

مواد مغذی

ازت ، فسفر ، پتاسیم ، گوگرد ، کلسیم و منیزیم مواد مغذی کلان مواد مغذی “بزرگ” هستند که درختان هلو به طور طبیعی رشد می کنند. آنها در خاک سالم وجود دارند ، اما ممکن است در صورت کمبود خاک به آنها اضافه شود. نیتروژن ماده مغذی است که بیشتر در مورد رشد درختان هلو مورد استفاده قرار می گیرد. در سراسر خاک حرکت می کند ، با رشد طبیعی شسته می شود و باید با ترکیبات مصنوعی یا آلی جایگزین شود. منبع اصلی نیتروژن در تجزیه مواد آلی است. علائم کمبود مغذی در درختان هلو شامل برگهای مایل به قرمز یا رنگ پریده ، برگهای باریک یا کوچک شده و لکه های مرده گرد روی برگهاست.

همچنین درختان هلو به ریز مغذی های موجود در خاک احتیاج دارند که کمک می کند تا مواد مغذی موجود در دسترس این درخت باشد. به عنوان مثال ، مولیبدن به تثبیت نیتروژن در خاک کمک می کند و کلر ، نور خورشید را به مواد غذایی (فتوسنتز) تبدیل می کند. مس و روی از ایجاد لکه های رنگی و ایجاد اشکال در برگ جلوگیری می کنند. ساده ترین راه برای افزودن ریز مغذی ها با اضافه کردن کمپوست پیر یا یک کود خوب میوه متعادل درخت می باشد.

اصلاحات خاک قبل از کاشت

در حالت ایده آل ، قبل از خرید درخت ، آماده سازی خاک را به خوبی آغاز کنید. اگرچه قبل از کاشت نباید خاک را با کود اصلاح کنید ، اما ممکن است از موادی مانند کمپوست ، خزه ذغال سنگ نارس و آهک یا گوگرد برای اصلاح تغذیه خاک ، زهکشی ، حفظ رطوبت و pH استفاده کنید. درختان هلو به خاکی نیاز دارند که به خوبی تخلیه شود  و pH آن حدود 6.5 است. مواد آلی مانند کمپوست و خزه ذغال سنگ نارس باعث بهبود باروری خاک ، زهکشی و حفظ رطوبت می شوند. مواد آلی همچنین ممکن است خاصیت اسیدی کنندگی داشته باشند. به عنوان مثال ، هر 2.5 پوند خزه ذغال سنگ نارس اضافه شده به یک حیاط مربع زمین ، pH خاک را با یک واحد کاهش می دهد. به همین دلیل باید pH خاک پس از افزودن مواد آلی به خاک اندازه گیری شود.

می توانید pH خاک خود را با یک متر خاک خریداری شده از یک مهد کودک محلی یا مرکز باغ اندازه گیری کنید. خاکهای قلیایی از کاربردهای اضافی خزه ذغال سنگ نارس یا سولفات آهن بهره می برند ، در حالی که خاکهای اسیدی نیاز به کاربردهای آهک کشاورزی دارند. افزودنیهای خاک که باعث تغییر pH خاک می شوند ، اثر کامل دارند ، هفته ها ، ماهها یا حتی سالها طول می کشد ، بنابراین آماده سازی پیشرفته مهم است.

بعد از کاشت

پس از کاشت ، باید هفت روز صبر کنید تا اولین کاربرد کود را توزیع کنید. یک لیوان کود 10-10-10 که به طور مساوی از سطح زمین پخش می شود ، انجام خواهد داد. کود باید از تنه درخت دور نگه داشته شود و یک حلقه 12 اینچی از زمین لخت را در اطراف درخت باقی بگذارد. پس از توزیع کود ، باید درخت را عمیقاً آب دهید و صبر کنید. کاربرد دوم کود شما تکرار اول خواهد بود ، این مورد 40 روز پس از کاشت استفاده می شود.

درختان جوان

در سال دوم و سوم رشد ، درخت هلو شما به دو مورد کود 10-10-10 – یکی در مارس و دیگری در ماه مه نیاز دارد. این برنامه ها باید به 3/4 یک فنجان افزوده شوند. شما باید کود خود را مانند گذشته بکار ببرید ، کود را به طور مساوی در زیر سایبان درخت پخش کنید و کود 1 پا از تنه دور نگه دارید.

درختان بالغ

درختان 4 سال و بالاتر به 1 پوند کود 10-10-10 مورد نیاز یک بار در ماه مارس و یک بار در ماه مه نیاز دارند. این مقدار را هر سال 1/4 فنجان افزایش دهید و وقتی برنامه ها به 2 پوند رسیدند ، افزایش را متوقف کنید. کودهای اطراف خط قطره درخت را پخش کنید و به خوبی از تنه دور شوید. پس از هر بار استفاده از کود ، زمین را عمیقاً آب کنید.

نکاتی در خصوص هلو و درخت آن که بهتر است بدانید:

کیکها ، کوبلرها ، مرباها و کلوچه ها وقتی از هلوهای آفتاب رسیده به دست می آیند ، خیلی بهتر طعم می دهند. درختان هلو در اندازه های کوتوله یا استاندارد در دسترس هستند و آنها را به یک انتخاب عالی برای باغ های حیاط خلوت تبدیل می کنند. در صورت توجه منظم و توجه منظم به آنها سالها میوه‌های خوشمزه و آبدار تولید خواهند کرد.

قبل از خرید ، انواع توصیه شده برای منطقه خود را تحقیق کنید. به طور کلی ، درختان هلو به آفتاب کامل ، خاک متوسط ​​بارور که به راحتی تخلیه می شود ، و تعداد مشخصی از ساعت سرما در هر زمستان احتیاج دارند. بیشتر انواع مختلفی که گرده افشان هستند ، گرده افشان هستند ، اما برچسب موجود در مورد خود را بخوانید تا ببینید بیشتر از یک مورد نیاز دارید یا خیر.

هنگام کاشت ، درختان هلو به اندازه استاندارد بین 15 تا 20 پا از هم قرار دهید ، و انواع کوتوله ها 10 تا 12 فوت دارند. ریشه ها را شل کنید و سوراخ هایی را چندین اینچ گسترده تر و عمیق تر از سیستم ریشه انجام دهید. کمی خاک در زیر سوراخ بچرخانید و ریشه ها را روی آن پخش کنید. سوراخ و آب را کاملاً آب کنید.

حدود 6 هفته پس از کاشت ، یک پیمانه کود 10-10-10 با نیتروژن بمالید. در سال دوم ، بهار و بهار یک پوند کود به همراه یک پوند دیگر در اوایل تابستان تغذیه کنید. در سال سوم و سالهای بعدی ، در اوایل بهار ، هر سال به اندازه یک پوند ازت در سال به درخت بالغ خود بدهید ، زیرا رشد جدید آغاز می شود. 2 ماه قبل از انتظار اولین بارندگی یخبندان خود بارور را متوقف کنید.

برخلاف اکثر زینتی ها ، درختان هلو برای سالم ماندن و تولید آنها به هرس منظم ، کوددهی و سم پاشی نیاز دارند. زمین اطراف درخت خود را از چمن و علفهای هرز که برای آب و مواد مغذی رقابت می کنند ، نگهدارید

اگر باران کم است ، درختان هلو تازه کاشته شده را سیراب نکنید. پس از تثبیت ریشه های آنها ، هر دو یا سه هفته یکبار آبیاری کنید. آب باید عمیقاً درون خاک خیس شود ، نه در حوضچه ها ایستاده باشد و یا از بین نرود.

درخت هلو دقیقا همانطور که جوانه ها شروع به تورم کرده و کمی صورتی نشان داده اند ، هرس می شوند ، نه در حالی که کاملاً خفته باشند. میوه روی چوب جدید رشد می کند ، بنابراین برنامه ریزی کنید که هر ساله حدود 40٪ از درخت را قطع کنید.

با انتخاب 3 تا 5 شاخه جانبی با شکاف هایی با زاویه باز (بیش از 45 درجه) که به طور مساوی در اطراف درخت قرار دارند ، شروع کنید. آنها باید از مرکز درخت بیرون و دور شوند. پایین ترین آن باید حدود 15 اینچ از زمین باشد. بالاترین ، حدود 30 اینچ شاخه ها را در وسط درخت بردارید تا شکل باز و گلدان مانند ایجاد شود. (شاخه های جانبی “طرفین” گلدان خواهند بود.) با افتتاح این مرکز ، نور زیادی در نور خورشید قرار می گیرد و گردش هوا به خوبی امکان پذیر است. همچنین در صورت پاشیدن آفات یا بیماری ها ، رسیدن به برگ ها نیز آسان تر خواهد شد.

چوب های مرده ، بیمار یا شکسته و شاخه هایی که به طور مستقیم در حال رشد هستند و یا روی شاخه های دیگر در حال رشد هستند را هرس کنید.

همانطور که درخت در طول سال ها به رشد خود ادامه می دهد ، با از بین بردن شاخه های داخل درخت که قطر آن از یک مداد کوچکتر است ، مرکز را باز نگه دارید. اگر هر شاخه میوه بیشتر از 24 اینچ طول داشته باشد ، آنها را تقریباً یک سوم برگردانید ، بنابراین آنها زیر وزن میوه شکسته نخواهند شد. چوب های مرده ، بیمار یا شکسته را نیز از بین ببرید.

وقتی هلو ها شروع به شکل گیری کردند ، آنها را به هر 6 تا 8 اینچ نازک کنید. این کمک خواهد کرد که میوه های باقیمانده بزرگتر شوند و طعم بهتری پیدا کنند.

برای کمک به کنترل آفات مانند شته ها ، حفره ها ، مقیاس و کنه ها و بیماری ها ، در طول زمستان از اسپری خفته استفاده کنید. تا روزی صبر کنید که دمای هوا بالاتر از انجماد باشد. دستورالعمل های موجود در برچسب محصول خود را دنبال کنید.

درختان هلو به طور معمول سالانه باید چندین بار اسپری شوند. برای یک برنامه کاربردی توصیه شده با نماینده خدمات پس زمینه شهرستان خود مشورت کنید ، بنابراین می دانید از چه محصولی استفاده کنید و چه زمانی ، و از مشکلات احتمالی در منطقه رو به رشد خود بمانید.

در بهار به دنبال یک گیاه باغچه ای چشم نواز هستید؟ دور از درختان میوه کوتوله به نظر نرسید.

این که آیا شما تا به حال سیب یا هلو را از آنها برداشت می کنید ، این میوه کوچک کاملاً قدرتمند از رنگ گل در اوایل بهار بسته بندی می کنند. اگر صبور باشید میوه می آید. اما همچنین خوشایند است که فقط از رنگی باشکوهی که این درختان کوچک ارائه می دهند لذت ببرید.

درختان میوه کوتوله یک کانون کامل برای باغداران بالکن و تراس را تشکیل می دهند. این گونه های مینیاتوری میوه هایی با اندازه معمولی دارند – فقط در درختان کوچکتر ، مانند هلو ، سیب ، لیمو و لیموترش که فقط چند پا رشد دارند. توجه داشته باشید که همه انواع درختان میوه در نسخه های کوچک وجود ندارد. پرورش دهندگان آنها را از چندین طریق تولید می کنند ، اما برخی از آنها کوتوله ژنتیکی هستند ، به این معنی که DNA آنها باعث می شود که با انشعابات سنگین رشد آنها کوتاه بیاید. آنها شامل برخی از انواع سیب ، هلو ، زردآلو و شهد هستند.

اکثر درختان میوه کوتوله و مینیاتور در ظروف به اندازه 12 تا 15 اینچ عرض قابل رشد هستند ، اما چرا با شروع آنها در گلدان 24 اینچ عرض ، تلاش های repotting خود را ذخیره نمی کنید؟ برای ترویج زهکشی خوب و همچنین آفتاب کامل ، خاکهای قابل بارور را در پرلیت یا ورمیکولیت به آنها بدهید. در حالت ایده آل هشت ساعت در روز.

منبع

خانه

اسید هیومیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *