بهترین کود درخت گردو چیست؟

نکته حائز اهمیت برای کاشت گردو آب و هوای منطقه و نوع خاک است. گردو درختی است که بیشتر آب و هوای خنک را میپسندد. کود و خاک مناسب برای درخت گردو شنی لومی باشد تا بتواند ریشه گردو به راحتی گسترش یابد. بهتر است هنگام کاشت نهال گردو داخل چال از کود های حیوانی استفاده نشود زیرا ریشه ها به خوبی گسترش پیدا نمیکنند.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از اسید هیومیک شوک مایع است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

چالکود زمستانه درخت گردو :

میزان کود مورد استفاده به سن درخت و خاک منطقه دارد و نکته مهم این است که هر ساله میزان کود را حدود ۱۰ درصد افزایش دهیم.

بهترین کود درخت گردو

نکته حائز اهمیت برای کاشت گردو آب و هوای منطقه و نوع خاک است.  گردو درختی است که بیشتر آب و هوای خنک را میپسندد. و خاک مناسب برای گردو شنی لومی باشد تا بتواند ریشه گردو به راحتی گسترش یابد. مانند همه درختان میوه ، درختان گردو نیز آفتاب کامل و خاک  با زهکشی‌خوب را ترجیح می دهد. درخت گردو در خاک های لومی عمیق ، شنی ، به خوبی زهکشی و غنی از مواد آلی بهترین رشد را دارند. اما در باغ های تجاری بیشتر کشاورزان برای متعادل سازی pH تا حدود 6،5 از آهک استفاده می کنند همچنین درخت گردو نسبت به غلظت بالای سدیم ، کلر و بور حساس است. مکانهایی مانند کنار رودخانه ها ، کوهپایه ها و مناطق ساحلی و خنک جهت کشت گردو می تواند مناسب باشد. از مناطقی که به وسیله تپه هایی احاطه شده اند ، جایی که توده های هوای سرد نمی توانند به راحتی ازاین منطقه خارج شوند، باید از کشت گردو جلوگیری کرد.  هم چنین ازمناطقی که آب باران بیش از حد می تواند راکد بماند و به خوبی تخلیه نشود نیز باید اجتناب شود. صرف نظر از اینكه درخت گردو برای چوب یا مغز کشت می شود ،  این درخت فقط باید در خاك هایی رشد كند كه سیستم ریشه آن بتواند آزادانه تا عمق 10 فوت (3 متر) یا بیشتر رشد كند. در نتیجه قبل از انتخاب محلی برای تأسیس باغ گردو  ، باید در صورت وجود بستر یا سایر لایه های غیرقابل نفوذ تا عمق 5 فوت (1.5 متر) یا بیشتر با یک ابزار مخصوص نفوذ در خاک بررسی کنیم. شاید لازم باشد نفوذپذیری زمین باغ خود را در 5 نقطه یا بیشتر در جاهای مختلف زمین‌ آزمایش کنیم.  اگر ابزار ما مشکل زیادی در نفوذ به خاک پیدا کند ، ریشه های گردو با همان مشکل روبرو می شوند و احتمالاً قادر به توسعه صحیح درخاک نخواهند بود.  در این حالت ، باید از کشت گردو درچنین زمینی اجتناب شود.  هنگامی که درختان میوه را برای رسیدن به محصول تجاری پرورش می دهیم ، در صورت نیاز در برخی موارد ،کشت برخی محصولات زراعی می تواند برای خاک مفید باشد.  محصولات زراعی با پوشش سطح خاک باعث کاهش فرسایش خاک در هنگام باران شدید یا طوفان های بادی می شود. آنها همچنین هوادهی خاک و ثبات باغ را بهبود می بخشند ، در حالی که برخی از آنها نیتروژن رانیز تثبیت می کنند.

سرانجام ، آنها به عنوان فیلتری برای آبیاری درختان و تنظیم کننده دمای باغ عمل می کنند. طی تحقیقاتی مشخص شده است که کشت خردل درباغات گردو به عنوان محصول زراعی،بسیار مفید می باشد.

محلول پاشی اسید هیومیک

آبیاری درخت گردو

آبیاری یکی از مهمترین فرایند های کشت و کار و برای موفقیت یک باغ گردو بسیار مهم است. طی دهه های گذشته ، درصد زیادی از باغ های گردو بدون آبیاری بودند. با این حال ، کشاورزان به سرعت فهمیدند که درخت گردو چه از نظر رشدبیشتر برای تولید چوب و چه از نظر افزایش چشمگیر در تولید مغز، به تأمین آب بیشتر پاسخ مثبت می دهد. بنابراین ، امروزه بیشتر باغ های تجاری گردو آبیاری می شوند. به عنوان اولین قانون، رشدمتوسط درخت گردو هر ساله به ۱۲۷۰ میلی متر (۵۰ اینچ) بارش باران نیاز دارد. هم چنین به عنوان قاعده دوم ، درختان گردو به بیش از ۵۰٪ از تأمین آب سالانه در طول تابستان (تیر، مرداد و شهریور) نیاز دارند.

با تشکر از شما کشاورز محترم جهت مطالعه مقاله ی علمی ما تیم تخصصی وبسایت ایران کود در نظر داردکشاورزان را از استفاده ی کود های شیمیایی و ارگانیک منع کند. مگر با مشورت با متخصصین غذایی که در اینجا با افتخار بیان میکنیم آماده مشورت شبانه روزی جهت رفاه حال کشاورزان مان هستیم.

نحوه بارور کردن درخت گردو سیاه

شیوه های معاصر کشاورزی گردو بازرگانی نشان می دهد که باید سالی یک بار (در تابستان ، ژوئیه – آگوست) حداقل ۱۰۰ برگ از درختان خود جمع آوری کرده و برای تجزیه و تحلیل دقیق مواد مغذی به آزمایشگاه بفرستیم. اگر تشخیص دهیم که برگ متوسط ​​دارای نقایص مواد مغذی است (بعضی از عناصر مهم شیمیایی زیر معیارهای قابل قبول هستند) ، ما می توانیم با مشورت یک متخصص زراعت و اضافه کردن عنصر مناسب ، به عنوان مثال یک اصلاح روی ، از طریق استفاده از شاخ و برگ مداخله و اصلاح کنیم. . (در بیشتر موارد ، بعد از برداشت محصول ، كاربرد برگهای مس ، روی و بور انجام می شود).

سطح طبیعی مهمترین ماده مغذی در زیر ذکر شده است:

حداقل سطح قابل قبول برگ (هنگام جمع آوری در طول تابستان)

N: 2.1٪

P، Na: 0،1٪

K: 1٪

Ca: 1٪

Mg، Cl: 0،3٪

Z و B: ppm 20

مس: 4 ppm

در مورد درختان جوان گردو ، در بیشتر موارد حداقل لقاح مورد نیاز است. بسیاری از کشاورزان ۴ اونس استفاده می کنند. (۱۱۳ گرم) کود N-P-K ۱۵-۱۵-۱۵ به ازای هر درخت جوان ، در دو کاربرد مختلف ، یکی در اواخر بهار و دیگری در تابستان پخش شد. پس از اعمال لقاح خاک ، درختان باید سیراب شوند. از طرف دیگر ، ممکن است باروری (تزریق کودهای محلول در آب در سیستم آبیاری) مناسب باشد.

بطور کلی درختان گردو به طور عمده در نیتروژن و دوم در فسفر و پتاسیم نیازهای زیادی دارند. بسیاری از کشاورزان گردو تجاری 1300 پوند اضافه می کنند. (589 کیلوگرم) سولفات آمونیوم (ΝΗ4) 2SΟ4 در هکتار هر سال. به خاطر داشته باشید که 1 هکتار = 2،47 هکتار = 10.000 متر مربع و 1 تن = 1000 کیلوگرم = 2205 پوند. آنها همچنین 1000 پوند اضافه می کنند. (454 کیلوگرم) P2O5 و 500 پوند. (227 کیلوگرم) سولفات پتاسیم (K2SO4) در هکتار هر 3 سال یکبار. این مقادیر اغلب در 2-3 کاربرد پخش می شوند ، از اوایل بهار شروع می شوند و در پاییز پایان می یابند. با این حال ، اینها فقط برخی از روشهای متداول است که در باغهای بالغ گردو به کار رفته است و بدون انجام تحقیقات خود نباید از آنها پیروی کنید. همچنین بخاطر داشته باشید که – به خصوص هنگام افزودن مقادیر زیادی از N- نیاز به افزایش مکرر pH خاک و اضافه کردن آهک به منظور افزایش سطح آن وجود دارد.

لقاح عالی درختان گردو بالغ را می توان با اضافه کردن کود مدیریت کرد. بسیاری از کشاورزان هر یک یا دو سال ۱۰ تا ۲۰ تن کود کود در هکتار اضافه می کنند. وقتی آنها نتوانند کود با قیمت مناسب پیدا کنند ، بسیاری از کشاورزان کود سبز ، عمدتا حبوبات را اعمال می کنند. در این حالت ، باغداران گردو در پاییز حبوبات می پاشند. طی چند ماه آینده ، آنها فسفر و پتاسیم را به مزرعه اضافه می کنند تا به رشد سریع حبوبات کمک کنند. سرانجام آنها گیاهان را شخم می زنند و درست قبل از گلدهی آنها را درون خاک می گذارند (بهار – آوریل ، مه). به خاطر داشته باشید که در هنگام تجزیه مواد آلی ، مصرف نیتروژن افزایش یافته است. در نتیجه ، بسیاری از کشاورزان زمان شخم زدن نیتروژن (به شکل نیترات) را به خاک اضافه می کنند تا از کمبود نیتروژن جلوگیری شود (از یک متخصص زراعت دارای مجوز سؤال کنید).

با این حال ، اینها فقط روشهای متداولی هستند که بدون انجام تحقیقات خود شما نباید دنبال شود. هر زمینه ای متفاوت است و نیازهای متفاوتی دارد. بررسی مواد مغذی خاک و pH قبل از استفاده از هر روش کود دهی بسیار مهم است. تجزیه و تحلیل برگ به منظور تشخیص و اصلاح کمبودهای مواد مغذی در درخت گردو ، همیشه پس از مشاوره با یک متخصص زراعت معتبر ، بسیار مهم است.

شما می توانید با توجه به سوالات زیر اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

۱.) حقایق درخت گردو و موارد استفاده

۲.) نحوه رشد درخت گردو از آجیل

۳) شروع یک باغ گردو

۴- نیازهای اقلیمی درخت گردو

۵.) مورد نیاز و تهیه خاک درخت گردو

۶.) انتشار و گرده افشانی درخت گردو

۷.) کاشت درختان گردو – تعداد درختان گردو در هکتار

۸.) هرس درخت گردو و نازک شدن

۹.) مورد نیاز آب درخت گردو

۱۰.)کود مورد نیاز درخت گردو

۱۱.) برداشت و عملکرد درخت گردو

۱۲.) بیماری ها و آفات درخت گردو

کوددهی در کشت گردو

در سالهای اخیر ، در همه مناطق کشور ما یک باغ گردو در مقیاس بزرگ تأسیس شده است. درختان گردو که عمر طولانی تری نسبت به سایر درختان میوه دارند ، قبل از ایجاد باغ گردو باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

یخبندان اواخر بهار و اوایل سرمازدگی باید در نظر گرفته شود.

در دوره رشد، دمای بالای +40 C0 و آفتاب بیش از حد ممکن است باعث ایجاد تیرگی (قهوه ای) در پوسته سبز رنگ میوه و پوسته میوه شود.

همچنین باید در نظر داشت که سرماخوردگی شدید (-20 C0) پس از ریختن برگها در دوره استراحت وجود دارد.

این موارد قبل از مشخص کردن نوع گردو باید با مشورت با متخصص مشخص شود.

خاک مورد نیاز درختان گردو

به دلیل ساختار طولانی و بسیار طولانی درخت آن ، ریشه های شمع یک درخت گردو می تواند تا عمق 2.5-3 متر پایین رود. خاکهای آبرفتی و عمیق را با ساختار سبک ، خاک لومی ، لوم شنی و ساختار لوم دوست دارد. آب زیرزمینی نباید زیاد باشد. ظرفیت نگهداری آب خاک باید خوب باشد زیرا گیاهی است که آب و باران را دوست دارد. این ماده باید غنی از مواد آلی ، آهک کمتر باشد و مقدار Ph خاک باید کمی اسیدی و خنثی باشد (6.0 – 7.5). در باغ های گردو که در خاک های بسیار آهکی و Ph بسیار (بیش از 8) خاک وجود دارد ، برگهای جوان درختان معمولاً از نقص آهن و روی برخوردار هستند.

کود دهی به درخت گردو

قبل از کاشت نمونه های گردو ، باغ های گردو بر اساس وسعت زمین و نوع خاک ، نمونه های خاک گرفته شده از اعماق مختلف و همچنین در عمق ۱.۵ متر باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. دلیل این امر تعیین خصوصیات خاک بسترها است که باعث می شود در هنگام رسیدن سن به طور کامل و همچنین کوددهی گیاه ، مشخص کنیم از کدام کود استفاده خواهد شد. لقاح گیاه ، کوددهی کل منطقه یا چاله های کاشت قبل از کاشت است.

با توجه به نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل خاک ، اگر مقدار PH خاک بالای 8 باشد ، مهم است که با استفاده از گوگرد پودر عنصری در کل منطقه قبل از باز کردن گودالهای نهال ، مقدار Ph خاک را به 7.5 یا کمی پایین تر (7.0) کاهش دهید. این برای مفید بودن مواد مغذی در خاک مهم است.

گوگرد پودری که در خاک اعمال می شود ، اگر با کود حیوانی به خوبی سوخته (به جز خوراک حیوانات و کود مرغ و کود گاو) مخلوط شود ، در زمان بهتر و کوتاهتر اثر مشاهده می شود. در صورت امکان خاک گوگرد مناسب باید در عمق ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر مخلوط شود. اگر این کار انجام نشود ، باید یک قاشق میز روی چاله های کاشت نهال ها اعمال شود.

پس از اعمال گوگرد ، یون هیدروژن (H) + یون که به دلیل واکنش آنزیمی باکتری های گوگرد در خاک رخ می دهد ، مقدار Ph خاک را کاهش می دهد (یون هیدروژن توسط گیاه جذب نمی شود). سولفات (SO4) که در خاک رخ می دهد ، شکل گوگرد از خاک به عنوان یک ماده غذایی گیاهی است. مقداری از سولفات توسط گیاه جذب می شود ، در حالی که برخی از آن دارای بار الکتریکی است و در اعماق خاک شسته می شود.

میزان گوگرد عنصری که برای خاک استفاده می شود بستگی به ساختار خاک (سبک تا متوسط ​​تا سنگین) و عمق خاک دارد که سطح Ph کاهش می یابد. برای درختان گردو با ریشه های عمیق ، کاهش مقدار PH خاک توسط یک واحد (برای مثال ، کاهش pH 8.5 به 7.5) ، برای خاک های قابل نفوذ (لومیزه چوب لومی – شنی) ، خاک های 70-80 کیلوگرم در هکتار ، برای خاک های با نفوذ متوسط ​​، لازم است که در هر هکتار 90 تا 100 کیلوگرم اعمال شود.

بسته به کیفیت آب آبیاری ، کاربرد گوگرد ۸ تا ۱۰ سال پس از کاشت قابل تکرار است.

روغنها به طور کلی از نظر پتاسیم ، منیزیم و فسفر فقیر هستند. درختان گردو در خاکهای آبرفتی قابل نفوذ رشد می کنند. با توجه به نتایج تجزیه خاک ، کودهای حاوی فسفر و پتاسیم با بارندگی و آب آبیاری خیلی عمیق نفوذ نمی کنند و در خاک کافی نیستند. به منظور رفع این نیاز و متعادل کردن مواد مغذی موجود در خاک تا زمانی که نهال ها شروع به میوه دادن کنند (3-7 سال بسته به نوع آن) ، کوددهی گیاه در مقادیر مشخص شده در جدول 9 قبل از گیاهخواری انجام می شود. از آنجا که خاک کشور ما به طور کلی از نظر کمبود روی است ، از کود روی باید در کود گیاهان استفاده شود. اگر این امکان پذیر نیست ، shoud کود در چاله ها ریخته می شود. مقدار کودی که باید به یک فرمان در کود دهی گیاه داده شود .

چه موقع و چگونه می توان درخت های گردو را کود داد:

مصرف کود ، از درختی به درخت دیگر متفاوت است. دلیل آن این است که میزان کود درخت گردو لازم به اندازه تنه درخت بستگی دارد. وقتی درختان گردوی شما جوان هستند ، قطر درخت را در ارتفاع اندازه بگیرید. اگر تنه از قطر ۶ اینچ بزرگتر نیست ، برای هر اینچ از قطر تنه ۱ پوند استفاده کنید. اگر نمی توانید قطر تنه را بفهمید ، دور تنه را اندازه بگیرید (اندازه گیری اندازه آن را دور آن بپیچید) در ارتفاع. این عدد را به ۳ قطر تقسیم کنید. برای درختان آجیل بزرگتر ، کسانی که قطر آنها بین ۷ تا ۱۲ اینچ است ، از هر پوند برای هر اینچ قطر ۲ پوند استفاده می کنند. درختی که حتی بزرگتر است باید برای هر اینچ قطر ۳ پوند دریافت کند. مقدار صحیح کود را روی سطح خاک بمالید. آن را روی کل ناحیه سایبان بپاشید. یعنی مساحت زیر شاخه ها آیا شما باید درختان گردو درست تا تنه تغذیه کنید؟ در واقع ، کود کامل ۱۲ اینچ را از تنه درخت دور نگه دارید.

چه موقع و چه وقت باید درختان گردو بارور شود:

درخت مهم است. درختان گردو باید هر سال در همان زمان بارور شوند. به طور کلی ، زمان ایده آل برای بارور کردن درخت گردو در بهار درست قبل از شروع رشد جدید است. بهتر است بررسی کنید و سپس اقدام به کوددهی نمایید کود ندادن بهتر از اشتباه کود دادن است.

لقاح پتاسیم درختان گردو نیاز به رویکرد متناسب دارد

بهترین راه برای پاسخگویی به نیازهای پتاسیم یک درخت گردو تا حد زیادی به رشد آن بستگی دارد. در واقع ، کمبود پتاسیم خاک فقط در مناطق محدود رخ می دهد.

بهترین راه برای تأمین نیازهای پتاسیم یک درخت گردو بستگی به میزان رشد آن بستگی دارد. در واقع کمبود پتاسیم خاک فقط در مناطق محدود رخ می دهد. آنها شامل برخی از خاکهای آبرفتی و شنی هستند.

در بعضی موارد ، خاک ها ممکن است فاقد مواد مغذی باشنددر سایر موارد ، سطح پتاسیم خاک به اندازه کافی بالا است اما در دسترس درخت نیست ، زیرا این ماده مغذی کاملاً در خاک نگه داشته می شود. همچنین ، پایین بودن سطح پتاسیم موجود در برگها ممکن است نشانگر مشکلی در سیستم ریشه درخت باشد که مانع از جذب آن شود. ”

مانند سایر گیاهان ، درختان گردو به مقادیر زیادی پتاسیم نیز احتیاج دارند ، که از طریق ریشه های خود از پتاسیم که توسط ذرات خاک در نزدیکی ریشه ها به داخل محلول خاک منتقل می شود ، جذب می شوند. با این وجود ، تأمین مقدار کافی پتاسیم برای تأمین نیازهای آنها توسط عوامل مختلف پیچیده است. این ماده مغذی در خاک بسیار کم حرکت می کند و غلظت آن در محلول خاک بسیار کم است. همچنین ، برخی از مواد معدنی رس بسیار محکم می توانند روی پتاسیم نگه داشته شوند. در حقیقت ، سطح معدنی خاصی از خاک رس ممکن است حاوی ۱۰۰ برابر بیشتر پتاسیم از محلول خاک باشد. از طرف دیگر ، خاکهای شنی نمی توانند مقادیر زیادی پتاسیم را جذب کنند. با وجود خاکهای ریز بافت ، مشکل دریافت مقدار کافی از مواد مغذی به اندازه کافی در خاک برای تأمین نیازهای درخت است. این کار نیاز به سنگ شکن یا سنگر زدن دارد.

علائم کمبود پتاسیم در اوایل تابستان شروع می شود که برگ درختان گردو کم رنگ می شود. بعداً ، لبه های جزوه ها به سمت بالا و پیچیده می شوند و یک قسمت زیرین خاکستری را در معرض دید شما قرار می دهند. بیشتر برگهای آسیب دیده در امتداد وسط شاخه ها قرار دارند. اندازه برگ ، رشد شاخه ها و درنهایت اندازه آجیل کاهش می یابد.

توصیه می شود سطح پتاسیم را با استفاده از آنالیز برگ نمونه های گرفته شده در ماه ژوئیه بررسی کنید. که وقتی پتاسیم تمایل به ثبات دارد درصد کمبود در نظر گرفته شود ، در حالی که مقدار بیش از ۱.۲ درصد نشان می دهد درخت مقدار کافی از مواد مغذی را دریافت کرده است.

توصیه می شود: “در مناطقی از باغ خود که اکثر درختان شبیه به آنها هستند ، نمونه بگیرید.” “به طور جداگانه نمونه درختان کم رشد را نمونه برداری کنید.”

اگرچه هزینه بیشتری دارد ، بسیاری از باغداران گردو برای اصلاح نواقص پتاسیم از سولفات پتاسیم استفاده می کنند تا از بروز مشکلات سمی در هنگام استفاده از کلرید پتاسیم جلوگیری کنند.

لذا استفاده از کود مخلوط مانند ۱۶-۱۶-۱۶ را برای تهیه پتاسیم برای درختان گردو توصیه نمی شود از آنجا که مخلوط پتاسیم کافی به شکل غلیظ فراهم نمی شود ، به خاک آن می پیوندد و برای درخت در دسترس نخواهد بود.

مقدار پتاسیم مکمل مورد نیاز بسته به نوع خاک و نیاز باغهای فرد بستگی دارد.  اگر درختان گردو به پتاسیم اضافی احتیاج دارند ، قبل از برداشت باران ، قبل از برداشت استفاده می شود. اصلاح کمبود مزمن در خاکهای سنگین خاک یا لجن ، مقادیر انبوه سولفات پتاسیم یا کودهای دیگر پتاسیم را می طلبد – در حدود ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند در هکتار.

شما باید مقادیر بسیار بالایی از پتاسیم را در یک منطقه غلیظ اعمال کنید تا به اندازه کافی در اعماق خاک نفوذ کند تا این نوع کمبود را اصلاح کند ممکن است تا فصل دوم این تأثیرات را نبینید. اما این روش درمانی حدود ۴ تا ۵ سال پس از استفاده موثر خواهد بود. ”

برای اصلاح کمبود خاک های شنی توصیه می شود سالانه کود پتاسیم را به میزان ۴۰۰ پوند در هکتار استفاده کنید.

برای باغهایی که آنالیز برگ سطح پتاسیم مرزی را نشان می دهد (۹/۰ تا ۱/۱ درصد) ، توصیه می شود برای رسیدن به یک سطح مناسب ، سالی یک بار از میزان نگهداری ۴۰۰ تا ۵۰۰ پوند پتاسیم در هکتار استفاده کنید.

پتاسیم باید در پاییز باند باند بچسبد یا حفر شود ، نه پخش شود. همچنین می توان آن را از طریق سیستم آبیاری در فصل رشد تهیه کرد.

بارور کردن درختان گردو

درخت گردو خود را در بهار با کود مناسب و معدنی بارور کنید. کود را در خط قطره درخت بپاشید.

سالهای قبل از شروع درخت بارور شدن میوه در اوایل تابستان انجام می شود. حدود ۲ اونس استفاده کنید. از ۱۶-۱۶-۱۶ بار یک بار در ماه باروری کنید تا برگها در پاییز پاییز شود. این مقدار را در هر سال دو برابر کنید تا درخت شروع به میوه کند.

درختان اصلی گردو مغذی به طور منظم نیاز به نیتروژن دارند. بارور کردن درختان گردو به درستی به بیش از سایر عناصر نیاز به نیتروژن دارد. همچنین می خواهید پتاسیم را به خاک  و همچنین فسفر اضافه کنید. برای بهترین نتیجه از ترکیب کود با دو برابر نیتروژن ، مانند ۲۰-۱۰-۱۰ استفاده کنید .

برای خرید اسید هیومیک میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *