کود سه بیست برای انگور

کود سه بیست برای انگور

آخرین مقالات

همانطور که می دانید، انگور جزو خوش طعم ترین و پر طرفدار ترین میوه های کشور محسوب می شود. بسیاری از افراد که در خانه خود دارای باغچه هستند، تلاش می کنند تا حداقل یک درخت انگور داشته باشند و بتوانند از میوه های ارگانیک باغچه خود لذت ببرند. البته در نظر داشته باشید که برای این که بتوانید یک درخت مو مرغوب و پر بار ده را در خانه خود داشته باشید، می بایست سر موعد آن را تقویت نمایید تا بتوانید میوه های خوبی از آن درخت بچینید و از خوردن آن ها لذت ببرید. بسیاری ازکشاورزان و دیگر افراد، بر این عقیده باورند که درخت مو به دلیل خصوصیات ریشه ای که دارد، نیازی به کود و مواد مغذی ندارد و می تواند از خاک، تمامی عناصر مورد نیاز خود را استخراج کند. اما این عقیده به طور کل اشتباه است و اگر درخت انگور، در بهترین شرایط قرار گیرد ولی کود مرغوب پای آن ریخته نشود، سبب کم باردهی و در نتیجه از بین رفتن آن می گردد. لازم به ذکر است که هر کودی مناسب درخت انگور نیست چرا که برخی از کود ها دارای مواد شیمیایی هستند و ممکن است به درخت انگور شما آسیب برسانند. در ادامه به اثرات کود سه بیست برای انگور بیشتر پرداخته ایم.

چه کودی مناسب درخت انگور است؟

همانطور که می دانید، انگور پس از چهار سال نگهداری بارور می شود. برای این که پس از چهار سال، درخت انگور شما بتواند باردهی بسیار خوبی داشته باشد، می بایست در طی این چهار سال حسابی از او مراقبت کنید. مهم ترین بخش مراقبت از درخت انگور، تقویت خاک آن است. تقویت خاک را می بایست با کوددهی انجام دهید. اما ممکن است برخی از کود ها برای درخت انگور مناسب نباشند. بهترین کودی که می تواند برای درخت انگور مناسب باشد، کود های طبیعی است.

کود سه بیست برای انگور

کود های طبیعی از دل زمین بدست می آیند. بهترین کودی که می تواند بر روی درخت انگور اثرات مثبتی بر جای بگذارد، کود هیومیک اسید است. البته فراموش نکنید که کود سه بیست نیز بسیار پر کاربرد است و می تواند درخت انگور را حسابی تقویت کند. کود سه بیست، از فر آیند های شیمیایی بدست می آید و دارای عناصر فراوانی از جمله فسفات، پتاسیم و ازت است. درخت انگور، برای داشتن میوه هایی با کیفیت و خوش سیما به ازت نیاز دارد تا بتواند میوه های خوش شکل داشته باشد. ازت در کود سه بیست، سبب می شود تا میوه درختان انگور خوش طعم تر شوند و بتوان آن ها را مدت زمان طولانی تری نگهداری نمود.

بیشتر بخوانید: چالکود درخت گردو

فسفات نیز یکی از عناصر ضروری است که می بایست در خاک درخت انگور باشد. فسفات سبب می شود تا درخت انگور بار دهی بیشتری داشته باشد و بتواند در برابر شرایط سخت از جمله خشکسالی و کم آبی دوام بسیار بالا تری داشته باشد. علاوه بر آن، وجود فسفات سبب می شود تا درخت جوان تر بماند و بتوان از آن قلمه های بسیار خوبی تکثیر نمود.

شاید تا بحال مشاهده کرده باشید که برخی از درختان انگور دارای شاخه های ترد و شکننده هستند و میوه های آن ها، ریز دانه است. زمانی که میزان پتاسیم در خاک کم باشد، سبب بروز این نوع مشکلات می شود. البته لازم به ذکر است که پتاسیم اگر بیش از حد مجاز در خاک باشد، سبب آسیب رسیدن به ریشه های گیاهان می گردد. میزان وجود پتاسیم در خاک درخت انگور می بایست  متوسط باشد تا درخت بتواند رشد خوبی داشته باشد. جالب است بدانید که پتاسیم در رشد گیاهان، به ویژه درخت انگور نقش بسزایی دارد و سبب رشد سریع تر درخت می گردد.

کود سه بیست برای انگور

همانطور که گفته شد، کود سه بیست دارای عناصر بسیار زیادی است که می تواند برای درخت انگور بسیار مفید باشد. اما مشکل اینجا است که برخی از کشاورزان، از آن اطلاعی ندارند و استفاده نمی کنند. جالب است بدانید که کود سه بیست، می تواند آفات و حشرات مزاحم و حتی بیماری های درخت انگور را از بین ببرد. علاوه بر آن، وجود فلزاتی از جمله آهن، سبب می شود تا درخت تنومند تر گردد و از طول عمر بسیار بالا تری برخوردار باشد. پیشنهاد می شود که اگر در باغچه خانه خود درخت انگور دارید، حتما مقداری کود سه بیست پای آن بریزید و شاهد بهبود یافتن درخت انگور خود شوید.

نحوه استفاده از کود سه بیست برای درخت انگور

همانطور که گفته شد، کود سه بیست می تواند برای درخت انگور بسیار مفید باشد؛ اما اگر طریقه مصرف آن را بلد نباشید، ممکن است به هیچ عنوان بر روی درخت شما تاثیر گذار نباشد به گونه ای که انگار هیچ چیزی پای آن نریخته شده است. کود سه بیست، به صورت دانه های ریز است و به آسودگی در خاک انحلال نمی یابند. برای مصرف آن ها، می بایست حدود یک قاشق غذا خوری آن را دولیتر آب حل نمایید و پای درخت بریزید.

کود سه بیست برای انگور

برای حل کردن کود سه بیست در آب، می بایست حتما از آب جوش یا ولرم استفاده نمایید. پس از آماده سازی آب جوش، می بایست یک قاشق غذاخوری کود سه بیست را درون آب بریزید و چند دقیقه ای هم بزنید تا محلول بدست آمده حسابی مخلوط شود. پس از آن، می بایست حدود چند ساعت صبر کنید تا آب کاملا سرد شود. پس از سرد شدن آب می توانید با خیالی آسوده محلول بدست آمده را پای درخت بریزید. هفته ای یک الی دو بار این کار را می بایست انجام دهید تا درخت انگور شما حسابی تقویت شود.

بیشتر بخوانید: کاشت درخت انجیر

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، کود سه بیست می تواند برای درخت انگور شما بسیار مفید باشد. اگر می خواهید در فصل بهار و تابستان غوره و انگور بسیار مرغوبی داشته باشید و از خوردن آن ها لذت ببرید، می بایست از فصل زمستان آغاز به کود دهی درخت انگور خود کنید و شاهد بهبود یافتن آن شوید. برای آن که بتوانید به خوبی درخت خود را به وسیله کود سه بیست تقویت نمایید، می بایست از متخصصان کمک بخواهید تا آن ها شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن