کود سیاه برای درختان

کود سیاه برای درختان

آخرین مقالات

 یکی از مغذی ترین کودهایی که در صنایع کشاوری مورد استفاده باغداران قرار می گیرد کود سیاه می باشد. کود سیاه برای درختان دارای مواد معدنی مفیدی است که برای رشد در ختان بسیار مفید است. از این رو اگر کود سیاه را برای درختان خود استفاده نمایید می توانید محصولات پرثمری را نیز داشته باشید. رشد درختان با استفاده از این کود بسیار افزایش می یابد.

همچنین استفاده از این کود درختان را بسیار قوی می کند و اجازه نمی دهد که عوامل بیرونی تاثیر بدی بر آن ها بگذارد و آن ها را از بین ببرد. این کود پر فایده که برای رشد درختان می تواند بسیار سودمند واقع گردد بهتر است که به صورت مرحله مرحله به درخت اضافه گردد. این گونه است که می توانید رشد درختان خود را افزایش دهید و بهترین نتیجه ممکن عاید شما گردد.

کود سیاه می­تواند از در ختان در برابر هر گونه آفت و حشرات و قارچ ها به خوبی محافظت نماید. ذکر این نکته الزامی است که نبایستی از این کود به طور خودسرانه و بدون مشورت با کارشناسان استفاده نمایید. چون ممکن است درختتان اصلا به کود دادن نیازی هم نداشته باشد.

 بهتر است زمانی از این کود استفاده کنید که درختان شما کمبود فسفر دارند. اما از کجا بفهمیم که درخت شما کمبود فسفر دارد. علائم کمی فسفر در درختان با تغییر رنگ در برگ های درختان، زیاد شدن دانه های پوک، کم شدن سرعت رشد گیاه، کم شدن مقاومت درخت در مقابل انجماد یا کمبود آب، لاغر شدن ساقه، کم شدن محصولات و از دست دادن طراوت گیاه  قابل رویت است.

زمان و چگونگی مصرف کود سیاه برای درختان

 زمانی که تازه درخت را کاشته اید می توانید از کود سیاه استفاده کنید. چون در این موقع خاک بهتر می تواند مواد مغذی موجود در کود را جذب نماید. کود سیاه قادر است به مدت بسیار طولانی در خاک باقی بماند و گیاه را تغذیه کند. برخی اوقات می توان کود دادن را قبل از کاشتن درخت انجام داد تا خاک غنی از مواد معدنی پرفایده شود و به اصطلاح قوی گردد و حاصلخیز شود.

از این جهت شما هم می توانید عمل کود دادن را قبل از کاشت انجام دهید. برای اینکه نتیجه کار بهتر شود بهتر است تا زمین مد نظرتان را آبیاری نمایید تا خاک قادر باشد تا مواد معدنی و مغذی و املاح را بهتر جذب کند.

بیشتر بخوانید: کود سیاه برای یونجه

معمولا کود سیاه را می توانید در مرحله های مختلف نمو درخت به آن اضافه کنید. چون کود سیاه برای رشد درختان بی نظیر است و مزایای بسیار زیاد و در خور توجهی دارد. این کود معجزه گر سبب می شود تا درختان رشد و باروری، سرسبزی زیادی پیدا کنند. همچنین میوه­های بهتری تولید نمایند. کود سیاه سبب باروری درخت می شود و درختان قوی را برای شما به بار می آورد که در برابر هرگونه آسیب های بیرونی می توانند به طرز شگفت انگیزی عمل کنند.

اگر در زمینه کود دادن به درختان مجرب نیستید بهتر است از کمک کارشنان و افراد با تجربه در این امراستفاده کنید تا بتوانید درختان پر بار و قوی به بار آورید. حتما راهنمایی های افراد با تجربه در این خصوص می تواند راهنمای عملی کود دادن درختان برای شما باشد . در نظر داشته باشید زمان کود دادن به درختان بسیار مهم است. اگر نکات ریز در کود دادن درختان را در نظر نگیرید ممکن است همه زحمات شما هدر برود و نتیجه ای را که مد نظرتان هست را نگیرید. لذا بایستی اول از همه علم خود در این زمینه را افزایش دهید و سپس شروع به انجام کار نمایید تا بهترین نتایج برای درختان شما حاصل گردد.

کود دادن به درختان اگر در زمان درست انجام گیرد به هیچ وجه به درختان و محیط زیست صدمه ای وارد نمی آورد. ولی اگر از کود سیاه در زمان های نا درست استفاده کنید امکان دارد تا درختان صدمه جدی ببینند و همچنین آب های روان که در جریان هستند نیز نابود شوند. بدین جهت لازم است تا موقع استفاده کردن از کود سیاه بسیاتر با دقت عمل نمایید. چون استفاده نامناسب که غیر اصولی نیز هست باعث می شود تا گیاه­تان از بین برود.

 برای اینکه این کود را به درستی مصرف نمایید لازم است تا آن را با آب مخلوط نمایید تا به یک محلول رقیق دست پیدا کنید. سپس با استفاده از یک سم پاش به بخش های مختلف گیاه کود  با روش اسپری کردن کوددهی کنید. شما می توانید از این کود به طور مستقیم و با روش آبیاری نیز استفاده کنید و هر موقع که خواستید آن را به خاک اضافه کنید. بدین سان کود اثر خود را بیشتر بر روی ریشه درختان می گذارد. بعد از آن است که سعی می نماید تا تمام مواد معدنی و مغذی به همه بخش های دیگر درخت برسد.

کود سیاه برای درختان

مقدار مصرف کود سیاه برای درختان

 مقدار مصرف کود سیاه برا درختان اهمیت زیادی دارد. اگر می خواهید که درختتان صدمه نبیند بایستی از میزان کود دادن به درخت آگاه شوید. میزان این کود برای درختان به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. به همین دلیل است که نمی توان میزان مشخصی را برای آن مشخص نمود.

 فاکتورهایی که تعیین کننده مقدار مصرف کود برای درختان هستند عبارتند از آب و هوای منطقه ای که قصد استفاده از کود را جهت درختان دارید. مقدار آبیاری،نوع و جنس خاک ، سن و سال درخت، کمبودهای خاک. سپس با توجه به همه این عوامل ذکر شده میزان مصرف کود سیاه را مشخص نمایید.

بیشتر بخوانید: انواع کود گوگرد را می‌شناسید؟

تلاش کنید که در استفاده کود سیاه برای درختان زیاده روی نکنید. در سال تنها 2 بار نیاز است که از کود سیاه برای تغذیه درختان استفاده نمایید. ولی در سال های نخستین کاشت درختان بایستی مقدار مصرف در قیاس با سال های بعدی بیشتر باشد. چون درختان در این زمان است که به تغذیه بیشتر احتیاج دارند.

 همان طور که توضیح دادیم کود سیاه برای درختان می تواند بسیار مثمر ثمر باشد و اگر از کود سیاه به طرز اصولی بهره بگیرید می توانید تاثیرات شگرف آن را ببینید. بدین جهت سعی نمایید تا به صورت منظم و مرتب و بر طبق اصول از کود سیاه برای تغذیه درختان استفاده نمایید تا صدمه ای به آن ها وارد نشود و شما نیز متحمل ضرر نگردید. در نظر داشته باشید که قبل از مصرف کود برای درختان آزمون خاک را اجرا کنید و با توجه به نتایجی که به دست می آورید درختان خود را کوددهی نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
مطالب مهم

کود فسفر 90 درصد بمب

کود فسفر 90 درصد بمب فسفر یک ماده مغذی ضروری در گیاه است که برای تولید بهینه محصول مورد نیاز می باشد. کمبود فسفر را

مطالب مهم

کود پتاس 90 درصد بمب

کود پتاس 90 درصد بمب پتاس یکی از مواد مغذی که برای رشد گیاه ضروری است. مانند نیتروژن و فسفر یک عنصر درشت مغذی است

آموزشی

کود فسفیت پتاسیم بمب

کود فسفیت پتاسیم بمب کود فسفیت پتاسیم بمب از جمله کودهای ارگانیک و طبیعی برند بمب است که مانند سایر کودهای آن خاصیت فوق العاده

مطالب مهم

کود 10-52-10 بمب

کود 10-52-10 بمب کود 10-52-10 بمب یک کود کاملا محلول در آب که به طور گسترده در محصولات  کشاورزی و باغبانی استفاده می شود. با