کود ضد استرس

فواید کود ضد استرس چیست؟

آخرین مقالات

ما در این مقاله قصد داریم، در مورد کود ضد استرس صحبت کنیم که استفاده از آن، می تواند تأثیر زیادی در بهبود روند رشد گیاهان داشته باشد. چرا که گیاهان نیز مانند انسان ها، موجوداتی زنده هستند و امکان دارد دچار استرس شوند و مواد سمی­ای تولید کنند که رشد آن ها را با مشکلات جدی مواجه نماید و برای این که بتوانند رشد خوبی داشته باشند، حتماً باید این مشکل حل شود و راه­حل آن، استفاده­ از کود­های ضد استرس است که در ادامه ی این بحث در مورد آن صحبت خواهیم کرد و به شما نیز پیشنهاد می دهیم که با ما همراه باشید تا بیشتر مزیت استفاده از این مدل کودها را درک کنید.

کود ضد استرس چیست؟

کود ضد استرس یکی از کارآمدترین کودهایی است که جهت از بین بردن مواد سمی­‌ای به کار گرفته می شود که توسط خود گیاه به دلیل قرار گرفتن در شرایط استرس آور، تولید می­شود و زمانی که از آن استفاده می­شود این مواد سمی، به طور کامل خنثی می شود و در نتیجه از مرگ سلول­ها جلوگیری می­‌شود و علاوه بر این نیز به ژن­های گیاه مورد نظر می­آموزد که آنتی اکسیدان تولید کند و خود را در برابر استرس­های موجود در محیط، مقاوم نماید.

5 مزیت اسید هیومیک نسبت به کود دامی

کود ضد استرس

نحوه­ استفاده از کودهای ضد استرس

نحوه­ استفاده از یک کود، یکی از اصلی­ترین نکاتی است که در حین استفاده از آن باید در نظر گرفته شود و کود ضد استرس نیز از این قاعده استثا نیست و نحوه استفاده از آن، بسته به نوع گیاه و شرایط آن متغیر است و جهت این که این موضوع بیشتر برای شما روشن شود ما در ادامه به موضوع نحوه ی استفاده از کود ضد استرس برای یک سری گیاه خاص، می­پردازیم و آن به شرح ذیل است:

  1. یونجه

در صورتی که یونجه­‌ای که کاشته شده است، به هر دلیلی دچار استرس شده باشد، لازم است که 4 مرتبه در سال از این کود به آن داده شود و مقدار این کود نیز برای هر هکتار، 750 سی سی تا 1 لیتر باشد.

  1. زیتون

زمانی که زیتون به دلیل شرایط ناگوار محیطی مانند کم آبی، دچار استرس می­شود باید 12 تا 14 روز قبل از ریزش تابستانی محصول برای هر هکتار به مقدار 1 تا 1.2 کود ضد استرس به آن داده شود.

  1. گندم

در مواردی لازم است به محصول گندمی که به دلایلی مانند گرما یا حشرات و … دچار استرس می­شوند، کود ضد استرس داده شود تا محصول بهتری برداشت شود و آن باید قبل از تشکیل میوه، به مقدار 1 لیتر برای هکتار مورد استفاده قرار بگیرد.

  1. انگور

انگوری که در اثر شرایط نا مساعد محیطی، دچار استرس شده باشد، باید بعد از کامل شدن پروسه ی میوه دادن برای هر هکتار به میزان 1 تا 1.2، از کود ضد استرس استفاده شود.

  1. برنج

اگر محصول برنج شما، دچار استرس شد باید برای هر هکتار 1 تا 1.2 لیتر از کود ضد استرس استفاده شود تا گیاه بتواند رشد بهتری داشته باشد.

  1. مرکبات

زمان مناسب استفاده از این نوع کود برای مرکبات، 12 تا 14 روز قبل از ریزش تابستانی محصول آن است و مقدار مورد نیاز آن نیز برای هر هکتار 1 تا 1.2 لیتر می­باشد.

کود ضد استرس

تذکر مهم در مورد استفاده از کود ضد استرس

در مورد استفاده از کود ضد استرس، حتماً باید قبل از هر گونه اقدامی نیاز خاک و گیاه به دقت مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورتی که نیاز باشد نیز می­توانید با یک کارشناس مشورت کنید و از او راهنمایی بگیرید تا بتوانید نتیجه­ بهتری از امر کود دهی بگیرید.

مضرات کود شیمیایی چیست؟

جمع بندی

ما در این مقاله در مورد کود ضد استرس، صحبت کردیم که ممکن است برخی از گیاهان به دلایل پیش آمدن یک سری شرایط خاص محیطی، نیاز ضروری به این نوع کود داشته باشند و ما نیز سعی کردیم که مهم­ترین نکاتی که در مورد نحوه­ی استفاده از این مدل کود وجود دارد را بازگو نماییم البته ما در این مقاله، نگاهی اجمالی به موضوع نحوه­ استفاده از کود ضد استرس داشتیم و فقط برای نمونه چند گیاه را مورد بررسی قرار دادیم و قصد مان از انجام این کار فقط این بود که شما بهتر، اهمیت روشمند بودن پروسه کود دهی را درک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن