تاثیر کود ۱۰xشوک بر ذرت

کود طعم دهنده

آخرین مقالات

کود طعم دهنده میوه درختان 

بهترین کود طعم دهنده میوه درختان 

بهترین کود طعم دهنده میوه  درختان علاوه بر تضمین طعم خوب میوه  از نظر تاثیر بر کیفیت میوه نیز  بسیار مهم است. بنابراین انتخاب برند معتبر و کارایی محتوای کودهای مورد استفاده نقش مهمی در میوه دهی درختان خواهد داشت.

پتاسیم  طعم و رنگ میوه  را بهبود می بخشد

پتاسیم برای تعرق مهم و باز و بسته شدن روزنه را تنظیم می کند و به بهبود کارایی مصرف آب به ویژه در تنش  رطوبتی کمک می کند. همچنین در فرآیندهای حمل و تجمع  مواد مغذی در گیاه، از جمله نیترات ها و فعال شدن برخی آنزیم ها، نقش دارد.

تولید میوه های خوش طعم  نیازمند کود دهی است.

کود دهی صحیح درختان میوه، شرط اساسی تولید میوه های  خوش طعم است. ارقام مختلف میوه ها  به مقادیر متفاوتی کود نیاز دارند. به طور مثال  از کود مرکباتی برای کود دهی درختان مرکبات سه بار در طول  سال استفاده  می شود.

زمان کود دهی  مناسب برای ایجاد طعم میوه موثر است.

درختان میوه  بیشترین مصرف مواد مغذی را دارند، بنابراین زمان مشخصی هیچ زمان مشخصی  برای کود دهی درختان میوه وجود ندارد، اما کوددهی باید  به طور منظم در طول سال انجام شود. در بهار با کوددهی به موقع برای هر نوع میوه  در ایجاد طعم مطبوع آن موثر است، اما در طول زمستان استفاده از کودهای بر اساس مواد آلی مانند کود دامی، کمپوست یا هوموس ضروری است.

در مورد کودهای آهن بیشتر بدانیم 

نحوه کود دهی درختان برای طعم دهی مطبوع

برای کوددهی قبل از کاشت یا پیوند درخت در فصل زمستان انجام  می شود و در این زمان کوددهی باعث تقویت درختان می شود. کودهای آلی مانند کود دامی، کمپوست یا هوموس کرم خاکی در مقدار کم در خاک استفاده می شوند.

کودهای نیتروژن دار برای طعم دهی میوه

کودهای  سه یا چهار بار درطول  سال استفاده  می شود تا درختان به خوبی رشد کنند و مواد مغذی لازم را در اختیار آنها قرار دهند. کودهای نیتروژن دار معمولا مایع  استفاده می شود که حاوی دوزهای لازم نیتروژن، فسفر، پتاسیم و سایر عناصر لازم طعم دهی میوه هستند.

کودهای مایع رقیق برای طعم دهی میوه  مفید هستند

کودهای مایع در طعم دهی میوه  اثربخشی آن  سریع دارند، به علات غلیظ بودن بهتر قبل استفاده رقیق و در مقدار مناسب  مصرف شوند چون  مصرف بیش از حد آنها  می تواند به درختان آسیب برساند.

کودهای دانه ای حاوی مواد مغذی لازم طعم دهی میوه هستند

کودهای دانه ای درآب  آبیاری به آرامی آزاد می شوندو  به طور کامل با خاک مخلوط  می شوند. بنابراین این آب آبیاری است که حامل مواد مغذی برای رشد میوه و طعم دهی آنها است.

کودهای آلی برای طعم دهی میوه

کودهای آلی  برای رشد درختان میوه  عمدتاً از مواد آلی تشکیل شده است. این نوع کودها به محیط زیست آسیبی وارد نمی کنند.بلکه شرایط خاک کشاورزی و کیفیت محصولات را بهبود می بخشند.

بهترین کود برای درختان میوه کودهای ده ایکس شوک هستند.

کودهای ده ایکس شوم  یک کود زیست محیطی که  حاوی  محتوای بالای کلسیم، ریز مغذی ها، ویتامین ها و مواد آلی، آهن ، روی و منگنز  که به عنوان یک محرک زیستی در رشد گیاه عمل می کند و فرآیندهای فیزیولوژیکی گیاه مانند ریشه زایی، گلدهی، رسیدن و میوه دهی و طعم دهی  شدن میوه را بهبود می بخشد.

فواید کودهای ده ایکس در ایجاد طعم میوه دهی

ایجاد ظرفیت تبادل کاتیونی بالا  در خاک

قدرت تحریک زیاد در قسمت هوایی به دلیل سهم زیاد انرژی

تأثیر بر متابولیسم آنزیمی و هورمونی گیاهی

در پایان، مهم است که بدانیم نیازهای تغذیه ای درختان میوه ما چیست تا بهترین کود را برای آنها انتخاب کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها حداکثر کارایی و بهروری  را در اختیار ما قرار می دهند. برای این منظور

تولید کنندگان محترم جهت تقویت و طعم دهی میوه می توانید از کودهای ده ایکس شوک استفاده کنید و جهت سفارش و مشورت  آنلاین با کارشناسان ایرانکود در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک