کود ماهی

کود ماهی

آخرین مقالات

کود ماهی شوک

کود ماهی شوک یک کود مایع  و آلی سریع الاثر است که از بقایای روغن ماهی و پودرخشک  ماهی تهیه می شود. این کود غلیظ است که  می توان آن را با آب رقیق کرده و در مزارع و باغ استفاده کرد.   مانند سایر محصولات طبیعی، کود ماهی نیز می تواند یک کود عالی می باشد، چرا که  این کود  سرشار از ویتامین ها، اسیدهای آمینه، پروتئین ها و غیره است. کود ماهی  ریز مغذی های دیگری را ارائه می دهند که کودهای سه بیست فاقد آن هستند.

مصرف بیش از حد کود ماهی رشد را تحت تاثیر قرار می دهد

کود  ماهی برای اکثر  گیاهان زراعی و باغی   مناسب است، در اوایل فصل بهار برای تغذیه سبزیجات برگ سبز  به دلیل محتوای نیتروژن بالامفید است.  اما اگر  خاک حاوی سطوح بالایی از نیتروژن باشد،  استفاده بیش از حد کود ماهی می تواند باعث از بین رفتن  نیتروژن خاک  شود و رشد رویشی گیاه  را تحت تاثیر قرار دهد.

کودهای ماهی رشد گیاهان را تقویت می کند

کودهای ماهی  مواد مغذی زیادی را درگیاهان  ذخیره می کنند تا به راحتی در دسترس گیاهان  قرار گیرند.  مواد مغذی موجود در کودهای ماهی توسط ارگانیسم‌های  مانند باکتری‌ها، کرم‌های خاکی و قارچ‌ها هضم  و تجزیه می شوند، قبل از اینکه برای استفاده ریشه‌های گیاه در دسترس باشند. قدرت و بنیه گیاهان با افزایش مقدار مواد آلی در خاک افزایش می یابد.

کود های ماهی حاصلخیزی خاک را افزایش می دهند

کود ماهی سلامت خاک را بهبود می بخشد، حاصلخیزی خاک را نیز با تامین مواد مغذی اولیه لازم برای رشد گیاهان افزایش می دهد. کودهای ماهی منبعی از نیتروژن  همراه با سایر مواد مغذی اولیه فسفر و پتاسیم هستند. مواد مغذی ثانویه مانند کلسیم را نیز فراهم  می کنند.

نحوه استفاده از کود مایع ماهی

برای استفاده از کود ماهی مایع  روی گیاهان یکساله در فضای باز، سبزیجات و گیاهان دارویی، آن را خوب تکان دهید و سپس 2 قاشق غذاخوری کود را با سه لیتر  آب مخلوط کنید. سه لیتر  750 سانتی متر خاک را پوشش می دهد. برای انواع توت ها، گیاهان چند ساله، گل رز و گیاهان انگور، به ازای 750 سانتی متر خاک 3 قاشق غذاخوری کود را با سه لیتر  آب مخلوط کنید.

نحوه استفاده از کود خشک ماهی

کودهای خشک ماهی  را می توان برای  گیاهان داخل و خارج در منزل  استفاده کرد. برای مزارع و باغ ها  کود ماهی را در خاک قرار دهید  و به خوبی با آب  مخلوط کنید تا موجودات زنده خاک  حاصلخیزی آن  را افزایش دهند.

در مورد  کود مایع بیشتر بدانیم 

کودهای ماهی،  کودهای طبیعی حاوی مواد مغذی هستند

کودهای ماهی کودهای کاملاً طبیعی و  حاوی مواد مغذی هستند که ابتدا باید توسط موجودات زنده مانند باکتری ها، کرم های خاکی و قارچ ها تجزیه می شوند. برخلاف کودهای شیمیایی  سریع رهش، مواد مغذی زیادی  را در گیاهان فراهم می کند، تا  به راحتی در دسترس گیاهان قرار گیرند.

کودهای ماهی فعالیت میکروبی را افزایش می دهند

کود ماهی ابتدا توسط باکتری ها و قارچ ها هضم می شود، فعالیت میکروبی را افزایش می دهد و در نتیجه میزان مواد آلی خاک را افزایش می دهد. قارچ‌ها و باکتری‌ها  با عمل تجزیه مواد مغذی باعث می شوند این مواد به راحتی در  دسترس ریشه‌های گیاه قرار گیرند.

کودهای ماهی حاصلخیزی  خاک را افزایش می دهند.

کود ماهی با تامین مواد مغذی اولیه لازم برای رشد گیاهان، حاصلخیزی خاک را افزایش می دهد. گیاهانی که تعادلی از مواد مغذی اولیه و ثانویه را دریافت می‌کنند، رشد  مناسبی دارند  و  گیاهان قوی تولید می شوند  که بهتر در برابر بیماری‌ها و آفات مقاومت  می کنند.

کودهای ماهی از بقایای غذای ماهی تهیه می شوند

اکثر کودهای  کودهای ماهی از غذای ماهی تهیه می شوند. بقایای غذای ماهی طی  فرآیند استخراج روغن در یک حمام بخار قرار می گیرد. این کود  از وعده غذایی استخراج می شود که سپس در یک ظرف متراکم می شود. مایع یکی از انواع کود امولسیون ماهی است.

کود ماهی هیدرولیز شده

کود ماهی هیدرولیز شده محصول مشابه  با کود امولسیون ماهی دارد. مایع و غلیظ  می باشد و بوی تند دارد. این به روشی متفاوت از امولسیون یا کود  ماهی تولید می شود و حتی می توان آن را در منزل تهیه کرد.

 

در مورد کود آهن بیشتر بدانیم 

در پایان می توان گفت همه گیاهان برای رشد به خاک حاصلخیز و بیولوژیکی فعال نیاز دارند. کود ماهی فواید غذای گیاهی را با اثر طولانی مدت افزایش فعالیت میکروبی در خاک فراهم  می کند . به این ترتیب شرایط رشد  برای فصل بعدی رشد  آماده می شود. اگر کوددهی منظم و به موقع انجام شود گیاهان می توانند از کودهای آلی مایع بهترین بهروری را داشته باشند.

کود ماهی شوک مایع و از مواد مرغوب با استاندارهای کوددهی تهیه شده است. کشاورزان عزیز می توانید با اطمینان از این نوع کودها برای محصولات زراعی و باغی خود  استفاده کنید. جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان کشاورزی ایرانکود در تماس باشید.

 

 

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک