گیاه انغوزه یکی از پرفایده ترین و ارزشمند ترین گیاهانی می باشد که می تواند در بیشتر جاها با با شرایط متفاوت آب و هوایی، رشد خوبی داشته باشد. معمولا نگاه داری این گیاه خیلی آسان است. ولی برای اینکه با نشاط ساختن بیشتر کود لازم است تا از کودهای مغذی استفاده کنید. کودی که بایستی برای گیاه انغوزه از کود مخصوص انغوزه استفاده نمایید بایستی شامل انواع و اقسام املاح و مواد معدنی  سودمند باشد تا قادر باشد که به بهترین نحو ممکن احتیاجات گیاه را رفع نماید.

  اگر گیاه انغوزه را در باغچه منزلتان بکارید همه کرم ها و باکتری های آسیب رسان به خاک را نابود می کنید و اجازه نمی دهید که آن­ها آسیبی به گیاهان­تان وارد نمایند. انغوزه در درمان بسیاری از بیماری­ها بسیار موثر عمل می کند. انغوزه می تواند گلودرد را رفع نماید و بیماری­هایی نظیر رماتیسم، درد مفاصل، نقرس، سیاتیک را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

 امروزه باغداران و کشاورزان از کود­های زیادی برای گیاهان خود بهره می گیرند. اما لازم است بدانید که همه این کودها برای درختان مفید نمی باشد و ممکن است که یه سلامت گیاه صدمه وارد نمایند. بنابراین اگر می خواهید با مفیدترین کود برا تغذیه انغوزه استفاده نمایید در این مقاله همراه ما باشید.

مفید ترین کودها برای تغذیه کردن کود مخصوص انغوزه

 کود گوگرد یکی از پرفایده ترین کودهایی است که می توانید گیاه انغوزه را به کمک آن غذا دهید. از آن جا که این کود انواع املاح و مواد معدنی را دارد برای تغذیه این گیاه بسیار مفید فایده است. این کود به دلیل مواد مغذی که در خود دارد می تواند گیاه انغوزه را تقویت نماید. با استفاده از این کود می توانید گیاهان با باروری عالی داشته باشید و ریشه گیاه خود را بزرگ نمایید. با مصرف کود گوگرد به رشد ریشه گیاه کمک می کنید و اندازه آن را تا دو برابر بزرگتر می نمایید.

کود جلبک دریایی  طبیعی و ارگانیک است و می توانید آن را به عنوان کود مخصوص گیاه انغوزه استفاده نمایید.  می توانید کود جلبک دریایی را از بازار خرید نمایید و یا اینکه خودتان آن را آماده کنید.

برای آماده سازی کود جلبک دریایی اول بایستی اقدام به جمع کردن جلبک‌های دریایی از دریا یا دریاچه‌ها نمایید. سپس به‌ خوبی آن‌ها را بشوییدتا نمک‌های روی آن‌ها کاملا پاک شود.

پس از شست وشوی جلبک­‌های دریایی، بایستی اجازه دهید تا  به طور کامل خشک شوند. سپس بایستی آن‌ها آسیاب نمایید تا کود به صورت پودری شکل درآید.  اگر می خواهید کود جلبک دریایی مایع تهیه نمایید بهتر است تا به مقدار لازم آب را به کود جلبک دریایی که به صورت پودر درآورده اید اضافه کنید و زمان کافی دهید تا به همان وضعیت باقی بماند. مدت زمان یک الی دو هفته کافی می باشد.

بیشتر بخوانید: کشت درخت مرکبات

مصرف کود جلبک دریایی برای درخت انغوزه خیلی پر فایده می باشد. این کود سبب می شود تا گیاه انغوزه رشد خوبی داشته باشد و سلامت گیاه به طور کامل حفظ شود. اگر این کود را به طرز مناسبی استفاده نکنید امکان دارد نتایج دلخواه حاصل نشود و حتی گیاه آسیب ببیند.

اسید هیومیک یکی دیگر از کودهای عالی، طبیعی و ارگانیک است که می توانید برای گیاه انغوزه از آن بهره ببرید. این کود معمولا در 3 نوع پودری، مایع و گرانول در دسترس است. یکی از این 3 نوع را می توانید برای گیاه انغوزه خود استفاده نمایید. کلا بازدهی هر سه نوع کود یکی است. اما اگر نتیجه عالی تری را مدنظر دارید بهتر است از کود مایع آن استفاده نمایید. اسید هیومیک تمامی ناخالصی های خاک را نابود می کند و ریشه گیاه را بزرگ می نماید.

باعث می شود تا گیاه شما شاداب شود. در نتیجه با استفاده از این کود می توانید محصول با سلامت بالاتری داشته باشید.این کود باعث می شود تا گیاه در برابر کمبود آب ، بیماری ها  و تمامی آفات و حشرات و هر گونه عوامل محیطی مانند سرما مقاوم شود. همچنین اجازه نمی دهد تا شرایط بیرونی پر استرس صدمه ای به گیاه وارد نماید.

 این کود که مواد معدنی مفیدی از جمله فسفر،نیتروژن و پتاسیم دارد به رشد گیاه کمک شایان توجهی می کند. با مصرف این کود می توانید رشد علف­های هرز را متوقف کنید. بنابراین با از بین بردن علف­های هرز آن ها انرژی انغوزه را افزایش می دهید. همچنین این کود مفید و سودمند از خشک شدن برگ­های انغوزه جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد تا خاک فرسایش پیدا کند. در نتیجه به حاصلخیزی خاک کمک شایانی می کند. بنابراین خاک مرطوب می ماند و جلوی  آسیب دیدن ریشه گیاه گرفته می شود.

کود مخصوص انغوزه

نکات اصلی برای کود مخصوص انغوزه

 حتما توجه داشته باشید که به طور خودسرانه اقدام به کود دادن به گیاه نکنید. قبل از مصرف هر کودی بایستی ابتدا آن­ها را با خاک آزمایش کنید  و پس از آن از کود مناسب استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: انواع کود گوگرد را می‌شناسید؟

 در این مقاله شما را با انواع بهترین کودها آشنا کردیم که بتوانید بهترین انتخاب را برای کود مخصوص انغوزه داشته باشید. بنابراین بهتر است که به شکل اصولی ودر زمان های مناسب از کود ارگانیک و طبیعی و مغذی که سرشار از املاح و مواد معدنی باشد استفاده کنید و تا جایی که ممکن است به سراغ کودهای شیمیایی زیان بار که بسیار هم بی کیفیت هستند نروید تا بتوانید گیاه سالمی به ثمر برسانید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *