خرید کود درخت گردو

کود مخصوص درخت گردو

آخرین مقالات

کود شوک آمریکایی مخصوص درخت گردو

کوددهی یک ابزار مدیریت پایه  و معتبر برای درختان گردو  است به شرطی که  تضمین و  به درستی اعمال شود. کودهای زیادی برای درختان در بازار وجود دارد، اما  ما به شما پیشنهاد می کنیم از  کودهای امریکایی شوک مخصوص برای درختان گردو خود استفاده کنید، زیرا با مصرف آن درختان گردو نیاز به کود دیگری نخواهند داشت.

تعیین کوددهی درختان گردو

چنانچه باغ گردو در  دوره یخبندان و سرمای شدید  قرار داشته باشد و اگر خاک شما حاصلخیز و کمی اسیدی تا خنثی باشد، میوه های گردوی ممکن است به افزایش ورودی‌های مواد مغذی (یعنی کوددهی) واکنش خوبی نشان ندهد.بهترین راه برای آزمایش و تعیین کوددهی و تغذیه  اصولی درخت، انجام آزمایش  برگی است (در این روش نمونه های برگ را جمع آوری کرده و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال کنید). با این حال، این فرآیند کمی زمان‌بر است. البته می توانید از یک روش ساده‌تر  مانند  انجام آزمایش‌های استاندارد خاک برای بررسی حاصلخیزی و  pH خاک استفاده کنید(تقریباً تمام استانداردهای آزمایش خاک بر اساس محصولات زراعی سالانه است)،  آزمایشات استاندارد خاک معمولاً شامل عناصر غذایی قابل تبادل (ماکرو و میکرو)، pH، ظرفیت تبادل کاتیونی و درصد اشباع پایه  خاک است.شما حتی می توانید در مورد باردهی و تغذیه درختان خود از مشاوران آل کود نیز کمک بگیرید.

 

 

کود درخت گردو 5 لیتری

درمورد کودهای فسفر بالا بیشتر بدانیم 

مشخصات کود شوک مخصوص گردو

گردو هر ساله 10-18 کیلوگرم نیتروژن، 4 کیلوگرم فسفر و 20 کیلوگرم پتاسیم در  یک هکتار نیاز دارد . برای رشد خود، گیاهان بیشتر مواد مغذی معدنی خود را از محلول آبی خاک بدست می آورند. هنگامی که درخت جوان است، ذخایر غذایی لازم برای رشد و نمو جوانه را از ساقه و ریشه تامین می کند. با رشد ریشه ها، مواد مغذی بیشتری از خاک جذب می شود،  گردو با توجه به مرحله نمو و اندازه عملکرد نیاز به تغذیه متعادل دارد. با کمبود مواد معدنی به سرمازدگی و بیماری ها حساس می شوند. ما استفاده از کودهای نانو و ارگانیک  شوک را  به طور طبیعی و بدون عملیات شیمیایی به دست می آیند را توصیه می کنیم. کود شوک مخصوص گردو  متناسب با باردهی درختان گردو و از مواد طبیعی تهیه می شود که جذب سریعی دارد و 100 درصد ارگانیک است. همچنین  این کود  یک کود زیستی غنی از مواد مغذی هستند که  در تهیه آن از مواد نانو و با کیفیت استفاده می شود که ضمن باروری درختان باعث تقویت آنها می شود

محتوای مواد مغذی کود شوک مخصوص گردو  شامل موارد زیر است:

نیتروژن 8 درصد

فسفات28 درصد

پتاسیم 34 درصد

آهن 7درصد

کلسیم 23 درصد

این کود همچنین قابل استفاده برای درختان با بیش از 50 سال عمر هم هست. کود شوک مخصوص درخت گردو در بسته های 5 و 10 لیتری موجود است.

بنابراین کودهای مخصوص گردو شوک  باعث رشد سریعتر، شکوفه های بزرگتر، شاخ و برگ سبزتر در گیاهان می شوند.

 

کود درخت گردو 1 لیتری

 

در مورد کودهای آهن بیشتر بدانیم 

نحوه استفاده کود شوک مخصوص گردو

توصیه می شود برای هر درخت گردو 500 گرم استفاده شود و در صورت  استفاده در خاک در زمان کاشت 250 گرم کود لازم است که   باید به طور مساوی در اطراف پایه درخت استقرار در سال 1 و 2 پراکنده شود. همچنین می‌توان از این کود  در محوطه‌ها، باغ‌های سبزی، گیاهان گلدانی و چمن‌زار  نیز استفاده کنید.

احتیاط لازم در زمان مصرف کود  شوک مخصوص گردو

هنگام  استفاده از کود مخصوص گردو بهتر است از دستکش استفاده کنید و پس از استفاده دستها را بشویید. این کودها را در جای خشک و خنک نگه دارید. در صورت بلعیدن  اشتباه حتما به پزشک مراجعه کنید، این کود غیر سمی است اما ممکن است خطر خفگی داشته باشد پس استفاده از ماسک در زمان مصرف را فراموش نکنید.

 

 

کود درخت گردو 20 لیتری

 

روشهای کوددهی با کود شوک مخصوص درخت گردو

استفاده با آب آبیاری :

کود شوک مخوص گردو به علت غلیظ بودن از طریق آب آبیاری قابل مصرف است. این روش  از طریق لوله هایی  سیستم آبیاری که در زیر خاک مدفون هستند انجام می شود. محلول کود به یک سیستم تزریق می شود، برای جلوگیری از گرفتگی نازل های آبیاری ، لازم است که  کود به طور کامل در آب حل شده باشد. نتایج عالی و سریع زمانی حاصل می شود که محاسباتی برای اندازه فضایی که باید استفاده شود  انجام شود. این کود  به راحتی و بدون تلفات زیاد توسط گیاهان جذب می شوند. بسیار راحت قابل جذب زیرا در فواصل زمانی کم وارد شود. معمولاً هر یک، دو هفته یا به طور مداوم مجدا کوددهی انجام  می شود. از طریق آن می توان مواد مغذی لازم را در طول کل پوشش گیاهی حفظ کرد. به این ترتیب باید قبل از کاشت کوددهی دوره ای انجام شود. هنگامی که از قطره چکان یا میکرو جت فقط برای مرطوب نگه داشتن مرز درختان استفاده می شود، ریشه درخت دقیقاً در آنجا متمرکز می شود و جذب کود توسط درخت کارآمد و سریع است. در زمان  تغذیه گیاهان، دور آبیاری باید کوتاهتر از حد معمول باشد و کود در 30 تا 60 دقیقه آخر آبیاری مصرف شود. بهتر است یک یا دو روز بعد از باران یا آبیاری تا زمانی که خاک هنوز مرطوب است کود داده شود. توانایی یک کود برای حل شدن در آب همیشه شاخص خوبی برای جذب مواد مغذی نیست. تعیین میزان کوددهی و ترکیب آنها بر اساس تجزیه و آزمایش  خاک و برگ کارایی دارد.

محلول پاشی مواد مغذی :

زمانی که تغذیه با پاشیدن مواد روی برگ درخت انجام شود، اثر سریع تری دارد. سمپاشی از هر دو طرف بالا و پایین ضروری است. بنابراین، کمبود مواد مغذی به سرعت اصلاح می شود. این روش زمانی مناسب هستند که در مناطق کوچک باغ یا  در درختان  به طور تصادفی اختلال وجود داشته باشد. اگر کودپاشی و محلول پاشی را با هم مقایسه کنیم، محلول  پاشی می تواند از نظر محصولات و ماشین آلات مورد نیاز برای کاربرد گرانتر باشد. علاوه بر این، توجه بیشتر به شرایط جوی ضروری است.در روزهای بسیار گرم که آفتاب شدید می تواند باعث سوختن برگ ها شود باید از کوددهی گردو  اجتناب کرد. در هوای بسیار گرم، محلول قبل از اینکه گیاه بتواند آن را جذب کند تبخیر می شود. همچنین باید در مواقعی که بارندگی وجود دارد که می تواند مواد مغذی  را از سطح  برگ ها بشوید کوددهی انجام نشود.

نحوه خرید کود شوک مخصوص درخت گردو

سایت و مجموعه ایرانکود کود شرایطی را برای شما فراهم آورده که به راحتی می توانید با مراجعه به شماره درج شده بالای همین صفحه سفارش خود را انجام دهید.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک