کود مناسب آگلونما

کود مناسب آگلونما را بشناسید

آخرین مقالات

اگر به دنبال یک گیاه خانگی زیبا هستید، گیاه همیشه سبز آگلونما می تواند راهی مناسب برای انتخاب شما باشد. پرورش گیاه ساده است، به شرطی که یک قانون ساده را دنبال کنید، هر چه تنوع برگهای آن سبک تر باشد، به نور خورشید بیشتری نیز نیاز دارد. در اینجا به منظور آشنایی و شناخت بیشتر با این گیاه و نحوه رشد آن، می خواهیم بدانیم کود مناسب آگلونما چیست و این گیاه برای رشد به چه عواملی نیازمند است؟

بیشتر بخوانید: کود مناسب شفلرا چه کودی است؟

موارد موثر در رشد و استفاده از کود مناسب آگلونما

گیاه آگلونما، گیاهی است که در سایه می تواند به خوبی رشد کند، در حالی که نمونه های دیگر آن، به نور کمتری برای رشد خود نیاز دارند. احتیاط کنید که هیچ یک از گیاهان را در معرض مستقیم آفتاب قرار ندهید، زیرا اشعه های مستقیم نور خورشید، می توانند به راحتی به گیاه آسیب برسانند و برگ های آن را نابود کنند.

 • خاک
  به طور معمول، یک گلدان از گیاه آگلونما که دارای کمی خاک اسیدی مناسب با زهکشی مناسب است، برای رشد گیاه مناسب است.
 • آب
  این گیاه همیشه سبز، در خاک مرطوب رشد می کند. برای رسیدن به این تعادل جهت رشد خود، گیاه خود را کاملاً آبیاری کنید، سپس بگذارید قبل از آبیاری دوباره خشک شود. می توانید این امر را در بهار، تابستان و پاییز حفظ کنید و در زمستان، آبیاری آن را کمتر انجام دهید.(اما هرگز اجازه ندهید گیاه کاملا خشک شود). در کنار استفاده از آبیاری به موقع و منظم، استفاده از کود مناسب آگلونما برای رشد آن، امری ضروری است.
 • دما و رطوبت
  گیاهان آگلونما، دمای زیر 65 درجه فارنهایت را برای رشد خود دوست ندارند. مطمئن باشید که همیشه گیاه سبز خود را از پنجره ها دور نگه دارید. برخی از تولیدکنندگان به دلیل نیاز به رطوبت زیاد، گیاه همیشه سبز را یک گیاه گلخانه ای می دانند. برای افزایش میزان رطوبت در اطراف گیاه، مرتباً آن را آبیاری کنید و سعی کنید آن ها را در محلی که دارای رطوبت بیشتری است، مانند آشپزخانه یا سرویس بهداشتی خود قرار دهید. اگر خانه شما از محیطی خشک برخوردار است، می توانید از یک رطوبت ساز کوچک استفاده کنید تا به راحتی باعث ایجاد رطوبت در گیاه شما شود.
 • کود
  برای دستیابی به بهترین نتیجه به منظور رشد مناسب گیاه آگلونما، گیاهان همیشه سبز خود را با کود مایع، دو بار در سال، در آغاز و پایان فصل رشد آن ها تغذیه کنید. استفاده از کود مناسب آگلونما می تواند نقش موثری در بهبود رشد ریشه و افزایش باروری گیاه داشته باشد.
  اگر در خانه خود حیوانات خانگی دارید، ممکن است بخواهید از گیاه همیشه سبز آگلونما صرف نظر کنید. این گیاه و بسیاری از اعضای خانواده این دسته از گیاهان، به دلیل برخورداری از بلورهای نامحلول اگزالات کلسیم موجود در گیاه، سمی تلقی می شوند. اگر متوجه شدید حیوان خانگی شما این گیاه را خورده است و علائم مسمومیت زیر را دارد، بلافاصله با دامپزشک یا مراقبت های اضطراری تماس بگیرید

کود مناسب آگلونما

علائم مسمومیت شامل:

 • سوزش یا تحریک دهان
 • خفگی یا تورم گلو
 • مشکل تنفس
 • حالت تهوع
 • تشنج

بررسی آفات و بیماری های شایع در گیاه آگلونما

همان طور که می دانید، گیاهان آگلونما را از طریق قلمه های ساقه یا تقسیم بندی گیاهان در حین تولید مثل، می توان تکثیر نمود. برای تکثیر با قلمه های ساقه، تا اواسط تابستان صبر کنید و یک ساقه از گیاه مادری انتخاب کنید که طول آن چند اینچ باشد. بوته آن را در گلدان جداگانه قرار دهید. سعی کنید خاک را همیشه مرطوب نگه دارید تا گیاه رشد خوبی داشته باشد. در حقیقت، باید به منظور رشد سریع تر گیاه، از کود مناسب آگلونما استفاده کنید که حاوی املاح و مواد مغذی از قبیل، نتیروژن باشد.

گیاه همیشه سبز اگرچه خیلی حساس به آفات و بیماری ها نیست، اما گاهی اوقات می تواند توسط جلبک های نرم، یا کنه های عنکبوتی مورد آسیب قرار گیرد. این موارد را می توان با حشره کش یا روغن چریش از بین برد. بیشتر مسائل مربوط به ایجاد آفات و بیماری زایی در گیاه، به این دلیل بوجود می آیند که گیاه بیش از حد مرطوب نگه داشته می شود و مشکلات قارچی (و پوسیدگی ریشه) در آن ها ایجاد می گردد.

بیشتر بخوانید: نگهداری از گیاه برگ بیدی چگونه است؟

نتیجه گیری:

همان طورکه قبلاً گفته شد، آگالونما به نور مستقیم خورشید احتیاج زیادی ندارد. تغییرات سبز تیره رنگ در Aglaonemas می تواند در سایه بهتر از سایر گیاهان داخلی که دارای رنگ سبز روشن تری هستند، ایجاد شود، اما برخی از انواع متنوع Aglaonema می توانند، در نور بیشتری نسبت به بقیه رشد داشته باشند، بنابراین مهم است که تحقیق کنید که کدام کود مناسب آگلونما شما خواهد بود. هم چنین سعی کنید کود مناسبی را انتخاب کنید تا گیاه شما علاوه بر رشد، بهترین عملکرد و باروری مناسبی هم داشته باشد.

جهت خرید انواع کود و خرید اسید هیومیک با کارشناسان ما در ایرانکود در ارتباط باشید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن