کود پتاس بالا برای مرکبات

کود پتاس بالا برای مرکبات

آخرین مقالات

درختان مرکبات برای تولید میوه با کیفیت به پتاسیم نیاز دارند. بدون پتاسیم مواد مغذی، میوه با تاخیر در رشد و کاهش کیفیت مواجه خواهد شد. پتاسیم به سلامت کلی درخت، به ویژه در مراحل رشد محصول، شروع و توسعه میوه کمک می کند. تنها زمانی می توان به بازدهی سودآور رسید که پتاسیم کافی تامین شود. کیفیت و سفتی میوه نیز نتیجه مستقیم در دسترس بودن پتاسیم کافی برای میوه درخت است. پتاسیم روی رنگ، اندازه، اسیدیته و زبری اثر می گذارد. برای اطلاعات بیشتر درباره این کود این مقاله را به موضوع کود پتاس بالا برای مرکبات اختصاص داده ایم.

چرا پتاس بهترین کود برای گل ها، میوه ها و سبزیجات شماست؟

پتاس دانه ای یک گزینه عالی برای کوددهی گیاهان است. این مکمل مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را برای رشد میوه ها و سبزیجات بزرگتر فراهم می کند. علاوه بر این، کیفیت میوه و گل را بهبود می بخشد.

کود پتاس بالا برای مرکبات

نشانه های کمبود پتاسیم در میوه ها

وقتی گیاهی کمبود پتاسیم داشته باشد، پژمرده می شود یا رشد آن متوقف می شود که می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت و بهره وری کلی گیاه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کود 10 52 10 برای درخت انگور

پتاسیم یک ماده مغذی حیاتی برای تولید مرکبات است. کمبودها می تواند تعدادی از اثرات منفی بر عملکرد و کیفیت میوه داشته باشد:

کاهش اندازه، وزن و ضخامت پوست میوه اختلالات پوستی، چین خوردگی، گرفتگی و شکافتن را افزایش می دهد. افزایش پوسیدگی ذخیره سازی کاهش مواد جامد محلول، اسیدیته و  ویتامین C

حساسیت به کلرید اجتناب از سوختگی

هنگام استفاده از یک منبع پتاسیم، مهم است که وضعیت شوری محیط را در نظر بگیرید. درختان میوه به کلرید حساس هستند و به راحتی می توانند تحت تأثیر سطوح بالای کلرید قرار گیرند. کلرید آب آبیاری می تواند اثر تجمعی با منابع دیگر داشته باشد، سطح کلرید خاک را ایجاد کند و بر محصول تأثیر بگذارد. استفاده از منبع پتاسیم با مقادیر کم کلرید به پیشگیری یا محدود کردن این مشکل کمک می کند.

پتاس برای درختان میوه چه می کند؟

پتاسیم، یکی از اجزای محصولات میوه درختی ، فتوسنتز را بهبود می بخشد، قندها را حمل می کند و آنزیم هایی را فعال می کند که به انواع واکنش های شیمیایی کمک می کنند. درختان میوه از سطوح K کافی بهره می برند تا بزرگتر و سرزنده تر شوند.

پتاسیم مورد نیاز پرورش دهندگان مرکبات برای به حداکثر رساندن عملکرد و کیفیت میوه است. پتاسیم یک ماده مغذی مهم است که کیفیت و عملکرد میوه ها را تعیین می کند. پتاس رشد سولفات Bord Na Mna یک کود پودری است که به سرعت عمل می کند و منبع سریع اثر پتاس برای رشد سریع گیاهان است.

کود پتاس بالا برای مرکبات

سریع ترین راه برای افزودن پتاس به خاک چیست؟

از آنجایی که پتاس در خاک حرکت نمی کند، باید آن را در ناحیه ریشه گیاه که خود دارای مقادیر پتاسیم است ، اضافه کرد تا وارد گیاه شود. همچنین می تواند خاکستر چوب را به توده کمپوست اضافه کرد تا محتوای پتاسیم خاک شما افزایش یابد. پتاس را فقط می توان در طول رشد فعال و زمانی که خاک مرطوب است (یا زمانی که به صورت مایع استفاده می شود) توسط گیاهان جذب کرد تا زمانی که به عنوان خوراک برگی استفاده می شود از طریق ریشه جذب شود یا از طریق شاخ و برگ جذب شود. به همین دلیل است که سبزیجات هم منبع غنی پتاسیم هستند.

بهترین زمان کود دهی پتاسیم به درختان

پتاس یک ماده معدنی است که برای رشد و نمو درختان میوه ضروری است . بدون پتاس، درختان نمی توانند میوه ای را که ما از آن لذت می بریم تولید کنند. در حالی که درخت قادر به ذخیره پتاس است، برگ ها و میوه های درخت برای سالم ماندن به منبع ثابتی از این ماده معدنی نیاز دارند.

درختان میوه در تابستان و پاییز برای تولید محصول نیاز به کوددهی دارند. اما بهترین زمان برای کود دهی درختان میوه در بهار است، زمانی که آنها به بیشترین انرژی برای بیرون آوردن برگ های جدید و جوانه زدن نیاز دارند. بنابراین شما باید پتاس را بین شروع بهار تا پایان تابستان استفاده کنید.

البته انجام یک تجزیه و تحلیل خاک به منظور تعیین اینکه آیا یک درخت میوه به تغذیه تکمیلی نیاز دارد یا خیر بسیار مهم است. اگر تجزیه و تحلیل نشان داد که درخت فاقد هر گونه مواد مغذی است، ممکن است نیاز به اصلاح خاک باشد.

نکات تکمیلی کود پتاس بالا

پتاسیم که به نام پتاس نیز شناخته می شود، ماده معدنی است که به رشد گیاهان کمک می کند . پتاس را می توان از منابع مختلفی از جمله فروشگاه های فروش اقلام باغبانی و کشاورزی خریداری کرد. هنگام استفاده از پتاس به درخت، اندازه و نوع آن مشخص می‌شود.

کود پتاس بالا برای مرکبات

به طور گسترده ای در کودها استفاده می شود و می‌توان آن را به تنهایی به شکل کریستالی که در آب حل می شود یا به صورت دانه ای و کند رهش که مستقیماً روی گیاه اعمال می شود به دست آورد.

بیشتر بخوانید: کود زعفران

هنگامی که کود بیش از حد در هوا وجود داشته باشد، می تواند رشد را مهار کند و مقدار زیادی رشد رویشی ایجاد کند. هنگامی که در اوایل بهار بارور می شود، فصل رشد کمتر احتمال دارد که رشد اواخر تابستان را تحریک کند، که بیشتر در معرض آسیب در زمستان است.

کلام آخر

گیاهان برای رشد و عملکرد به پتاسیم نیاز دارند که کمبود آن می تواند علائم مختلفی را در گیاهان ایجاد کند. کود پتاس بالا برای مرکبات بسیار مناسب است. درک نقش این کود برای درختان می تواند به شناسایی کمبودها و توزیع مناسب این ماده غذایی در گیاهان کمک کند.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن