نخود فرنگی گیاهی یک ‌ساله است که سرشار از مواد مغذی و معدنی است و دارای خواص و فواید زیادی است؛ ازاین‌رو میزان تقاضا برای خرید این محصول زیاد است و کشاورزان همواره به‌ دنبال پیدا کردن راهی برای افزایش تولید، کیفیت و مرغوبیت این محصول هستند. کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی یکی از بهترین کودهای موجود در بازار است که تمامی مواد غذایی و عناصر ضروری برای رشد و پرورش نخود فرنگی را به‌طور کامل دارند و استفاده از این کود به ‌تنهایی می‌تواند تمامی نیازهای ضروری نخود فرنگی را به‌خوبی تامین کند.

نخود فرنگی یک محصول بسیار حساسی است که رنگ، اندازه و شکل دانه‌ها تعیین کننده ارزش اقتصادی و همین‌طور بازار پسندی این محصول هستند. بنابراین کشاورزان باید یک برنامه کوددهی مناسب را برای تولید این گیاه داشته باشد. شما جهت رشد و تقویت نخود فرنگی می‌توانید از کود کامل شوک 10x استفاده کنید؛ چون این کود یکی از بهترین و بی ‌نقص‌ ترین انواع کودهای شیمیایی موجود در بازار است. شما جهت حصول بهترین نتیجه ممکن با استفاده کردن از این کود باید با نحوه استفاده و بهترین زمان‌های ممکن برای استفاده از این کوه به‌خوبی آشنا شوید. در صورتی‌ ‌که مایل به تهیه این کود آمریکایی با ارزش هستید و می‌توانید با مشاوران و کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید و این کود را با قیمتی بسیار مناسب و ارزان‌تر از کودهای شیمیایی دیگر در بازار تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کود فیکوس برگ ویولونی

عناصر و مواد تشکیل‌ دهنده کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی

نخود فرنگی ازجمله سبزیجات پر کاربردی است که موارد مصرف فراوانی را در زندگی روزانه ما دارد. کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی یکی از بهترین کودهای موجود در بازار است که به‌خاطر دارا بودن عناصر ضروری و غذائی مورد نیاز می‌تواند تمامی کمبودهای غذایی گیاه نخود فرنگی را به‌خوبی جبران کند و موجب افزایش رشد و کیفیت این محصول شود. ‌مواد مغذی و معدنی و همین‌طور عناصر ضروری این کود شامل عنصرهای فسفر، پتاسیم، فولیک اسید، اسید هیومیک، آهن، آمینواسید، کلسیم، بور و جلبک دریایی است و این کود با وجود این عناصر می‌تواند تمامی نیازهای خاک و گیاهان را به‌خوبی جبران نماید. وجود عناصر فسفر و پتاسیم برای رشد و تقویت نخود فرنگی بسیار ضروری است و گیاه نخود فرنگی برای رشد خود به این عناصر نیاز ویژه‌ای را دارد که در زیر نقش این عناصر را به‌طور کامل برای شما بیان می‌کنیم.

فسفر: فسفر عنصری ضروری برای رشد و تقویت نخود فرنگی است که جایگاهی ویژه را در برنامه کوددهی این گیاه دارد. این عنصر مقدار گل‌دهی و محصول را به‌طور کامل افزایش می‌دهد. فسفر در نخود فرنگی نقش مهمی را در تبدیل انرژی نور خورشید به ترکیبات ضروری گیاه دارد و موجب افزایش رشد ریشه گیاه، افزایش استحکام ریشه و ساقه گیاهان و افزایش مقاومت گیاه در برابر انواع گوناگونی از بیماری‌ها می‌شود. کمبود فسفر موجب ایجاد انواع بیماری‌ها و عدم رشد کافی این محصول می‌شود.

پتاسیم: پتاسیم مهم‌ترین عنصر برای گل‌دهی نخود فرنگی و تولید این محصول است. این عنصر موجب افزایش رشد و تقویت گیاهان می‌شود و میزان تحمل گیاه ذرت را در مقابل انواع بیماری‌ها، تنش‌های زیستی، آفات و خشک‌سالی بطور ویژه‌ای افزایش می‌دهد. پتاسیم همین‌طور موجب افزایش مقدار پروتئین، قند و نشاسته در گیاه نخود فرنگی می‌شود.

کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی

نحوه استفاده از کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی

نخود فرنگی ازجمله سبزیجات پر مصرفی است که میزان تقاضای زیادی را دارد و کشاورزان همواره به‌دنبال پیدا کردن راهی برای افزایش رشد و کیفیت این محصول هستند. کشاورزان برای حصول بهترین نتیجه با استفاده از کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی می‌توانند محصولاتی با کیفیت و مرغوبیت بالا داشته باشند. کشاورزان برای این منظور باید با نحوه استفاده از این کود برای نخود فرنگی به‌طور کامل آشنا شوند تا بتوانند بهترین نتیجه را با استفاده از این محصول حاصل کنند. از آنجایی که کود کامل شوک 10x به‌صورت مایع تولید می‌شود، استفاده از آن به روش‌های محلول پاشی و آبیاری امکان‌پذیر است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا نحوه استفاده از کود کامل شوک برای نخود فرنگی به روش‌های ذکر شده را به‌صورت کامل برای شما توضیح بدهیم. کود کامل شوک 10x  به صورت غلیظ است و شما برای استفاده از این کود به روش آبیاری باید این کود را با مقداری آب مخلوط کنید و محلول یکنواختی را به دست بیاورید. سپس می‌توانید این مخلوط را به قسمت سایه انداز درخت کیوی اضافه کنید تا تمامی عناصر ضروری و مواد مغذی این درخت به‌سرعت از طریق ریشه درخت جذب شوند و این مواد مغذی را به درخت برساند تا بتواند تمامی کمبودهای نخود فرنگی را به‌طور کامل جبران کند.

روش محلول پاشی نیز یکی دیگر از روش‌های استفاده از این کود است که شما برای استفاده از این روش باید کود کامل شوک را با مقداری آب مخلوط کنید و آن را با استفاده از دستگاه سم‌پاش به قسمت‌های مختلف نخود فرنگی همچون بوته نخود فرنگی اسپری کنید تا مواد معدنی و مغذی لازم را بتوانید به این کود برسانید.

بیشتر بخوانید: کامل ترین کود برای درخت سیب

فواید و مزایای استفاده از کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی

استفاده از کود کامل شوک 10x مزایا و فواید زیادی را دارد که در زیر این مزایا و فواید را به‌طور کامل برای شما بیان می‌کنیم.

شما با استفاده از کود کامل شوک می‌توانید تمامی کمبودهای گیاه نخود فرنگی را به‌طور کامل برطرف کنید و اجازه از دست دادن و پایین آمدن کیفیت را به گیاه نخود فرنگی نمی‌دهید

عناصر ضروری و مواد مغذی و معدنی موجود در این کود موجب افزایش مقاومت سیستم ایمنی گیاه در مقابل شرایط محیطی، تنش‌ها و استرس‌ها می‌شود و مقاومت ریشه گیاهان را نیز در برابر کم آبی، خشکی و شوری موجود در خاک افزایش می‌دهد

کود کامل شوک میزان باردهی و تولید نخود فرنگی را به مقدار چندین برابر افزایش می‌دهد و همین‌طور کیفیت محصولات زراعی را نیز به مقدار زیادی افزایش می‌دهد

کود شوک  تأثیرات شگفت‌انگیزی را بر روی خاک و گیاهان دارد و در صورتی‌که به شکل اصولی مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند موجب بهبود و اصلاح ساختار خاک شود و خاکی حاصلخیز، غنی و سالم را برای شما به وجود بیاورد

کود کامل شوک 10x موجب بهبود فرایند فتوسنتز در بوته نخود فرنگی می‌شود و سرسبزی و شادابی برگ گیاهان را به مقدار چندین برابر نیز افزایش می‌دهد

شما با استفاده از کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی از رشد علف‌های هرز در اطراف این گیاه جلوگیری می‌کنید و اجازه بهره بردن از انرژی گیاهان برای استفاده این علف‌های هرز را نمی‌دهید.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *