کود کامل مخصوص درخت گردو

کود کامل مخصوص درخت گردو

آخرین مقالات

کود کامل مخصوص درخت گردو

قبل از کاشت درخت گردو در زمین، باغات گردو بر اساس اندازه و مساحت قطعه و همچنین نوع خاک آنالیز  شود. دلیل این تجزیه و تحلیل این است که خاک را به بهترین نحو بررسی کرده و به طور کلی نوع کود و همچنین مقدار کود بستگی به نوع خاکی دارد که نهال گردو در آن کاشته خواهد شد.

در فصل زمستان برای درختان گردو از کودهای حیوانی استفاده کنید.

درختان گردو  در سالهای اول رشد،  ریشه دهی زیادی دارند، بنابراین در فصل زمستان از کودهای آلی یا کودهای حیوانی با کودهای  در سایه استفاده کنید، بدین ترتیب  انرژی لازم برای رشد و میوه دهی درخت گردو تامین می شود.

نحوه کوددهی درخت گردو با کود کامل

برای کوددهی گردو باید چاله ای به عمق یک متر، عرض 40 سانتی متر و طول یک متر حفر و کود مورد نیاز را در آن ریخت. بهتر عمل کوددهی  در سایه درخت انجام شود. برای کود دهی درختان بالای 15 سال باید یک کیلوگرم سولفات پتاسیم، 500 گرم سولفات روی و 500 گرم سولفات آهن را با  کود حیوانی مخلوط و استفاده کنید.

در مورد کودهای آهن بیشتر بدانیم 

کود مناسب برای باروری درختان گردو

انتخاب درست کود درخت گردو سبب پربار شدن درختان گردو می‌شود. در سال رشد باید از  کودهای آلی همراه با کودهای شیمیایی به روش چال کود به درخت داده شود تا غذای موردنیاز درخت تامین شود. حتما بعد از کوددهی بایستی آبیاری درست را به درخت گردو انجام دهید تا مواد لازم مغذی به همه بخش‌های ریشه برسد.

کود کامل مخصوص درخت گردو

بهترین کود برای درخت گردو فسفر است.

 بهترین کود برای درخت  گردو فسفر است که در رشد خوب گیاه نقش بسزایی‌ دارد و در فتوسنتز گیاه نقش اساسی دارد.

کود پتاسیم در مقابله با خشکسالی درختان گردو موثر است.

کود پتاسیم در مقابل خشکسالی درختان گردو موثر می باشد. کود پتاسیم در ترکیب با سایر کودها استفاده می‌شود تا تاثیر چند برابری داشته باشد.

استفاده از کود ده ایکس شوک برای درختان گردو

کود کامل ده ایکس شوک به شکل مایع است. این کود را می توانید به صورت آبیاری و هم محلول پاشی استفاده نمایید. در واقع کود ده ایکس شوک کود کامل مخصوص درخت گردو است. این کود بر خلاف بسیاری از کودهای دیگر خاصیت سوزانندگی ندارد.

زمان مناسب کوددهی گردو با کودهای کامل

بهترین  زمان برای کود دهی درخت گردو  در فصل بهار و قبل از شروع رشد گردوی جدید است. زمان کود دهی برای درختان بسیار مهم است زیرا اگر در زمان درست انجام نشود درخت دچار مشکل شده و از بین خواهد رفت.

سخن پایانی

در انتها می‌توان به این نکته اشاره کرد که برای درخت گردو علاوه بر کودهی مناسب باید به مقدار و نحوه ی کود پاشی درخت نیز توجه کنید. درخت گردو در مراحل مختلف به مواد مغذی مختلف نیاز دارد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایرانکود در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
روش قلمه زدن دیفن باخیا
مطالب مهم

روش رشد سریع دیفن باخیا

روش رشد سریع دیفن باخیا دیفن باخیا از گیاهان چند ساله گرمسیری با گونه های مختلفی است که معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم آمونیوم سولفات یک نمک معدنی است که به عنوان کود شیمیایی در کشاورزی استفاده می‌شود. کود سولفات آمونیوم معمولاً حاوی 24 ٪ نیتروژن

کود کالمکس برای آلبالو

کود کالمکس برای آلبالو کود کالمکس به دارا بودن عناصر مغذی  برای  رشد درختان گیلاس ضروری می باشد. کود کالمکس به تقویت دیواره سلولی کمک

آموزشی

اسید هیومیک مخصوص برنج

اسید هیومیک مخصوص برنج همانطور که می دانید فقط دو نوع برند اسید هیومیک وجود دارد که مخصوص برنج می باشد،بهترین نوع آن اسید هیومیک