کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی بسیار مناسب است. چنانچه کودهای متنوعی برای کلم بروکلی استفاده کرده اید و هیچ تغییری در رشد و نمو آن مشاهده نکرده اید اکنون زمان آن فرا رسیده است تا کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی تجربه کنید. این کود بسیار مقوی که سرشار از تمام مواد مغذی برای رشد و پرورش این گیاه است می تواند به طور کامل تمام نیازهای اساسی گیاهان از جمله کلم بروکلی را به خوبی برطرف سازد و آن را از هر لحاظ مقوی کند. به طوری که این گیاه بسیار مناسب برای فروش در بازار گردد. استفاده از این کود سبب می شود تا گیاه رشد چندین برابری را از سر بگذراند و به نتایج شگفت آوری دست پیدا کند.  حتما لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید تا از کیفیت بالای آن خاطر جمع باشید. در نظر داشته باشید که تنها با مصرف این ماده فوق العاده و بی نظیر می توانید رشد عالی در گیاهان را بدون پیش آمدن هیچ اشکالی شاهد باشید. این کود وارداتی که محصول کشور آمریکا است با فناوری نانو به وجود آمده است که می تواند به تنهایی همه مشکلات گیاهان را مرتفع سازد. قیمت این کود نسبت به کودهای شیمیایی مضر بسیار پایین تر است. این کود علاوه بر تقویت گیاهانی مانند کلم بروکلی می تواند موجبات اصلاح خاک را نیز برآورد؛ به گونه ای که شوری خاک را برطرف سازد و خاک را از هر گونه مواد مقوی غنی کند. قوی شدن خاک می تواند منجر به رشد سریع گیاهان شود.

بیشتر بخوانید: پوسیدگی گلگاه گوجه فرنگی

کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی

آشنایی با کلم بروکلی و خواص این گیاه

کلم بروکلی یکی از سبزیجات مهمی است که بسیار قوی است و استفاده از آن برای سلامت انسان‌ها بسیار ضروری و مفید است. این گیاه از خانواده کلم است و دارای ساقه بسیار مقاوم است. بخش چتر مانند در قسمت بالای ساقه تشکیل می شود و رنگ سبز تیره دارد. این گیاه می تواند نیزان زیادی از ویتامین آ، ث، آهن، پتاسیم و کلسیم را در خود جای دهد. کلم بروکلی در مقایسه با سایر سبزیجات دارای مقدار پروتئین بیشتری است.

 کلم بروکلی برای این که به نهایت ثمردهی برسد و رشد مطلوبی را از سر بگذراند، به تنهایی با کمک خاک نمی تواند این وظیفه را ایفا نماید. این گیاه نیاز شدید به کودی دارد تا همه عناصر مفید و مغذی را به آن برساند. رسیدن مواد مفید به کلم بروکلی بایستی در زمان مناسب و در دوره رویشی گیاه صورت پذیرد. ممکن است تصور نمایید که کود npk می تواند کود مناسبی برای این گیاه باشد. اما در نظر داشته باشید که این کود تنها حاوی فسفر، نیتروژن، پتاسیم است. این مواد تنها بخشی از مواد مغذی را می توانند به این گیاه برسانند. اما برای این که کلم بروکلی بتواند رشد عالی داشته باشد نیاز دارد تا عنصرهای ریز مغذی مانند کلسیم، آهن، بور و هورمون‌های رشد، آمینو اسیدها و غیره را نیز در خود داشته باشد. تنها کودی که می تواند تمام این احتیاجات غذایی را به خوبی برآورده سازد کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی است.

کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی

فایده‌های کود کامل 10X  شوک برای کلم بروکلی

اگر تمام مواد مغذی مورد نیاز کلم بروکلی در اختیار آن قرار بگیرد، برگ‌های کلم بروکلی می توانند به خوبی رشد کنند و خود را نمایان سازند. کلم بروکلی گیاهی نیست که به عنصرهای پر مصرف برای رشد کردن تکیه کند. این گیاه نیاز دارد تا  عنصرهای غذایی، آلی و معدنی این گیاه را از همه نظر غنی کنند. بنابراین اگر از امتحان کردن انواع کودها برای این گیاه استفاده کرده اید و به نتیجه ای نرسیده اید لازم است تا از کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی استفاده کنید.

 استفاده از این کود مقوی سبب می شود تا کلم بروکلی در اوایل رشد و طی کردن مراحل برای پرورش و نمو به علت داشتن ترکیبات کودی عالی که علاوه بر داشتن عنصرهای ان پی کا، سایر عناصر مهم و مغذی از جمله آهن، کلسیم، بور، هورمون های گیاهی، عصاره جلبک دریایی، آمینو اسیدها، اسید هیومیک، اسید فولیک و غیره را دارد به نتایجی بسیار عالی و حیرت انگیز برسد.

 این کود بسیار فوق العاده و بی نظیر عنصرهایی را که در خاک هستند ولی کلم بروکلی نمی تواند آن‌ها را تجزیه کرده و مصرف نماید را به راحتی در دسترس ریشه و در نهایت بخش‌های هوایی این گیاه قرار می دهد.

 بنابراین لازم است تا پیش از آن که کود دادن به کلم بروکلی را شروع نمایید از احتیاجات اصلی و عمده در این گیاه مطلع شوید. زیرا دانستن این نیازها و تامین آن‌ها منجر به رشد بهتر و عالی تر در کلم بروکلی می شود.

کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی

زمان استفاده از کود کامل 10X  شوک برای کلم بروکلی

بهترین زمان برای کود دادن به این گیاه زمانی است که بوته‌ها سر را از خاک بیرون می آورند و برای گرفتن نیتروژن و سایر عنصرها ی لازم آمادگی خود را اعلام می دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت فندق

 در این هنگام لازم است تا با استفاده از کود کامل 10X شوک برای کلم بروکلی نیتروژن مورد نیاز برای کلم بروکلی تامین شود تا برگ‌ها نهایت درشتی را تجربه کنند. همچنین به علت  این که سیستم ریشه ای در گیاه گسترش می یابد و می تواند بهتر به جذب مواد غذایی مورد نیاز برای گیاه بپردازد، انرژی کلم بروکلی جهت گل دادن و فاز زایشی زیاد می شود. کود کامل ده ایکس شوک بالاترین میزان جذب را داراست و اثر خود را در زمان کم با ماندگاری بالا بر روی گیاه می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *