کود کامل 10X shock برای جو

کود کامل 10X shock برای جو

آخرین مقالات

کود کامل 10X shock برای جو بسیار مناسب است. جو در گروه گیاهان زراعتی پر استفاده دسته بندی می شود که در زمین‌‌‌‌های پهناور، باغداران نسبت به کاشتن این گیاه در فصل‌‌‌‌های بهار و تابستان همت می گمارند. این گیاه در قیاس با گندم، به آب کمتری احتیاج دارد و از دسته گیاهان مقاوم به شمار می آید. اما لازم است بدانید که آب به اندازه کافی می تواند منجر به رشد و نمو بهتر و تولید دانه‌‌‌‌های بزرگ تر جو با میزان بیشتری از پروتئین شود. ولی به طور کلی این گیاه در مقابل خشکی، در مقایسه با گندم از مقاومت بیشتری برخوردار است. همچنین کود دادن مناسب به گیاه جو نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند در رشد و پرورش آن نقشی اساسی و مهم را بر عهده داشته باشد. استفاده از کود کامل 10X shock برای جو  سبب پر شدن خوشه‌‌‌‌ها و بالا رفتن تناژ آن می گردد. چون این کود دارای همه مواد مغذی و مفید برای رشد کامل گیاه جو است. این کود بسیار مغذی، عنصرهای پر مصرف به همراه تحریک کننده‌‌‌‌های رشد و ترکیب‌‌‌‌های ضد تنش را فراهم می کند. کود ده ایکس شوک یک محصول بسیار شگفت انگیز است که می تواند برای جو مورد استفاده قرار داد. این کود محصول کشور آمریکا است و با فن آوری نانو ساخته شده است. لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید تا بتواند اثزات بی نظیر آن را بر روی گیاه جو تجربه نمایید. قیمت کود ده ایکس شوک بسیار مناسب است و عوارض کودهای شیمیایی را نیز ندارد.

بیشتر بخوانید: کود کلسیم مایع شوک برای گوجه فرنگی

کود کامل 10X shock برای جو

عنصرهای موردنیاز برای تغذیه جو

گیاه جو مانند گیاهان زراعتی دانه دار جهت پنجه زنی، خوشه دادن، پر شدن خوشه از دانه ها و مزه ای عالی، به عناصر غذایی مفید نیاز دارد. بهره گیری از کودهای گوناگون در برنامه تغذیه‌‌‌‌های جو یکی از روش‌‌‌‌های فراهم کردن عنصرهای مغذی برای این گیاه پر خاصیت به شمار می آید. ولی بهترین و کم خرج ترین راه، بهره گیری از کود کامل 10X shock برای جو است.  کود کامل10X shock برای جو از محصولات بی نظیر و فوق العاده است و با کودهای کاملی که در بازار عرضه می شوند بسیار تفاوت دارد. این کود علاوه بر داشتن عناصر  ان پی کا از مواد مغذی مانند آهن، کلسیم، بور، مواد آلی اسید هیومیک، آمینو اسید و عصاره جلبک دریایی غنی است. همه این مواد غذایی مفید برای عملکرد عالی در گیاه جو لازم و ضروری به نظر می رسد.

دلیل نیاز گیاه جو‌ به کود کامل

هر کدام از عنصرهای غذایی نقشی مهم را در رشد و بارور ساختن گیاه جو بر عهده دارند که در صورت کمبود آن‌‌‌‌ها، باروری محصولات با افت روبرو می شود. از طرفی یا ضعیف شدن گیاه، زمینه مبتلا شدن به انواع بیماری‌‌‌‌ها و حمله آفت‌‌‌‌ها به گیاه فراهم می شود. کود کامل ده ایکس شوک برای جو می تواند علاوه بر تقویت گیاه به اصلاح خاک نیز منجر شود. اگر خاک به علت استفاده از کودهای شیمیایی شور شده باشد، کود ده ایکس شوک می تواند شوری آن را از بین ببرد.

کود کامل 10X shock برای جو

فسفر

فسفر را می توان از جمله واد ضروری برای رشد گیاه جو دانست. این ماده حیاتی به اندازه کافی در کود ده ایکس شوک یافت می شود. فسفر برای بالا بردن رشد ریشه و گسترش آن در عمق خاک بسیار اهمیت دارد و نقش بسیار اساسی را ایفا می کند. ریشه جو جهت جذب مواد غذایی و رساندن ریز مولکول‌‌‌‌ها به فسفر بسیار احتیاج دارد. به علاوه اگر فسفر به اندازه کافی برای تغذیه گیاه کافی باشد می تواند سبب شود تا گیاه جو بسیار بازار پسند پرورش پیدا کند. کود کامل 10X shock برای جو، شامل 20 درصد از فسفر است که می تواند در ابتدای رشد این گیاه استفاده شود تا ریشه به بهترین نحو ممکن گسترش پیدا کند و هم انرژی کافی را برای مرحله زایشی جو فراهم کند. تامین فسفر کافی ارتباطی مستقیم با رشد زایشی و پر شدن هر چه بیشتر دانه‌‌‌‌ها دارد.

ازت

جو به نیتروژن مانند سایر گیاهان احتیاج ندارد. چون غذه موجود در ساختمان ریشه سبب می شود تا تثبیت این عنصر حیاتی در خاک صورت بگیرد. با این وجود با انجام آزمایش خاک از مقدار ازت می توانید اطلاع کسب کنید تا رشد رویشی جوانه جو به سبب کمبود این عنصر حیاتی با اشکال روبرو نشود. کود کامل ده ایکس شوک برای جو، 20 درصد نیتروژن دارد که جهت مراحل ابتدای رشد جو می تواد مثمر ثمر واقع شود.

کود کامل 10X shock برای جو

پتاسیم

پتاسیم از عناصر بسیار ضروری برای بالا بردن سیستم ایمنی گیاه جو است. سنتز هیدروکربن‌‌‌‌ها باعث می شود تا مقاومت ساقه در برابر خوابیدگی افزایش پیدا کند. پتاسیم سبب می شود تا دانه‌‌‌‌ها پر شوند و همچنین منجر به افزایش کیفی و کمی محصول می شود. با استفاده از این کود دیگر نیازی به استفاده از کودهای پتاس نیست. البته در نظر داشته باشید که اگر میزان کلسیم خاک به شدت پایین بیاید، بهره گیری از کود پتاس بالا مایع شوک 60 درصد پیشنهاد می شود.

بیشتر بخوانید: اثر اسید هیومیک روی جوانه زنی

کلسیم

 کلسیم نیز از عناصر مهم برای تغذیه گیاه جو است. این ماده یکی از مواد غذایی دخیل در سلامت خوشه-های جو و کیفیت بالای آن به شمار می آید. کلسیم سبب می شود تا ساقه گیاه به اندازه کافی محکم شود. کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا دیواره سلولی گیاه قوی شود.

عنصرهای میکرو

 عناصر میکرو بسیار برای تغذیه جو مهم هستند. کود ده ایکس شوک کامل می تواند تمام این مواد مهم را در اختیار گیاه جو قرار بدهد. این مواد عبارتند از آهن، بور، مولیبدن و غیره.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن