آگلونما از دسته گیاهان آپارتمانی محسوب می شود که شرایط نگهداری آن بسیار راحت است. این گیاه زیبا با اغلب شرایط آب و هوایی سازگار است و قادر است تا در محیط‌های گوناگون بدون مشکل به راحتی رشد کند و پرورش یابد. ظاهر زییای این گیاه سبب شده است تا امروزه بسیاری از افراد را به فکر بیندازد تا این گیاه را در منزل یا محل کار خویش نگه داری کنند و از زیبایی و طراوت این گیاه لذت ببرند. آگلونما نیز گیاهی است که مانند دیگر گیاهان به آبیاری، نور کافی، خاک و هرس شدن برای ادامه زندگی نیاز دارد. لذا بهتر است تا کود کامل 10Xshock برای آگلونما را آماده کنید و کار کوددهی را شروع نمایید.

بیشتر بخوانید: شرایط نگهداری آگلونما

مواد موجود در کود 10Xshock و مزایای استفاده از آن

کود ده ایکس شوک، یک کود آمریکایی است و با استفاده از متدهای نوین روز ساخته شده است. اگر این کود را به صورت درست و اصولی به گیاه بدهید می توانید انتظار داشته باشیدکه به بهترین نتایج دسترسی پیدا کنید. این کود مغذی سرشاز از مواد مفید و حیاتی برای سیراب کردن گیاهان است. استفاده از این کود می تواند تمام کمبودهای غذایی گیاه را به طور کامل برطرف سازد.

املاح معدنی موجود در این کود کامل شامل نیتروژن، فسفر، آمینو اسید، عصاره جلبک دریایی، منیزیم، پتاسیم، اسید هیومیک و … است. هر یک از این مواد می تواند خواص ویژه ای بر روی گیاه بگذارد. به این دلیل که گیاه آگلونما در منزل نگهداری می شود و ممکن است نور کافی به آن نرسد لذا لازم است تا کودی را برای آن انتخاب نمایید که همه جوره همه نیازهای گیاه را برطرف کند که کود کامل ده ایکس شوک این توانایی را دارد.

لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید تا کود با کیفیت بگیرید. این کود به صورت مایع است و در قیاس با دیگر کودها دارای غلظت بیشتری است. لذا لازم است تا با استفاده از روش‌های آبیاری یا محلول پاشی از آن استفاده کنید. حتما در نظر داشته باشید تا برای استفاده از این کود آن را با آب بدون کلر ترکیب کنید تا گیاه دچار صدمه نشود.

این کود دارای انحلال پذیری صد در صد است و برای خاک نیز مناسب است و می تواند خاک را بسیار غنی سازد و علف‌های هرز درون خاک را از بین ببرد. وجود علف‌های هرز در خاک سبب می شود تا گیاهان نتوانند به خوبی مواد غذایی لازم را از خاک دریافت کنند. استفاده از این کود هیچ ضرری برای گیاهان ندارد.

هر زمان که احساس کردید گیاه ضعیف شده است می توانید مقداری از این کود را به گیاه بدهید و نتایج حیرت انگیزی دریافت نمایید. اثرات این کود به قدری زیاد است که با یک بار استفاده می توانید به نتایج حیرت آور دست یابید. بعد از آماده ساختن کود نیاز است تا با بهره گیری از یک سم پاش یا تانکر کار کود دادن را شروع کنید و آن را به بخش های مختلف گیاه اسپری نمایید و یا از طریق آبیاری نیز می توانید کود رقیق شده با آب را به پای ریشه گیاه ریخته تا آن را سیراب نمایید.

کود کامل 10Xshock برای آگلونما

همچنین می توانید از هر دو روش آبیاری و محلول پاشی هم زمان بهره بگیرید تا به نتایج مطلوب تری دست یابید. این کود می تواند به خوبی جایگزین کودهای شیمیایی شود. کودهای شیمیایی هم مضر هستند و هم گران. بنابراین با استفاده از این کود هم هزینه کمتری می پردازید و هم نتایج بسیار ایده آل خواهید گرفت.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای خرما

نکته‌های لازم در مورد کود کامل 10Xshock برای آگلونما

  • کود کامل 10Xshock برای آگلونما را بایستی پیش از استفاده با آب مخلوط نمایید تا ریشه و برگ-های گیاه دچار سوختگی نشوند.
  • کوددهی آگلونما را تنها با بهره گیری از یک راه به انجام برسانید و بهتر است که در دوره‌های زمانی متفاوت کار کود دادن به گیاه را انجام دهید تا بتوانید نتیجه بهتری رات در ابطه با شادابی گیاه از آن خود سازید.
  • بهترین زمان برای تغذیه آگلونما، فصل بهار یا تابستان است. لذا بایستی در این زمان‌ها هر دو هفته یک بار، عمل کود دادن را انجام دهید و احتیاجات گیاه را مرتفع سازید.
  • کود دادن گیاه آگلونما بایستی در آغاز و انتهای فصل رشد گیاه صورت بگیرد تا رشد ریشه مختل نشود و گیاه باروری خوبی را تجربه کند.
  • مصرف کود کامل 10Xshock برای آگلونما در زمان رشد گیاه سبب می شود تا گل‌ها نریزند، لذا حتما لازم است تا زمان رشد شکوفه‌ها عمل کود دادن را شروع کنید.

کود کامل 10Xshock برای آگلونما

  • بسیاری از افراد بر این باورند که اگر میزان کود بیشتری برای تغذیه گیاه استفاده کنند می توانند به نتایج عالی دست یابند. در حالی که این فکر اشتباه است و مصرف بیش از اندازه کود به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. لذا لازم است تا بر طبق برنامه عمل کنید و دستورالعمل‌های روی جلد را به کار ببندید.
  • اگر گیاه آگلونما دچار بیماری شد یا مورد تهاجم حشرات و آفت ها قرار گرفتلازم استتا فورا عمل کود دادن را شروع کنید تا سلامت گیاه را بازگردانید.
  • همان طور که تا این جا متوجه شدید کود دادن به گیاه آگلونما به مهارت زیادی نیاز ندارد. ولی بهتر است تا این مهم را در نظر بگیرید که کوچکترین اشتباه در مراقبت این گیاه می تواند منجر به از دست دادن گیاه گردد. لذا اگر تجربه شما در این امر به اندازه کافی نیست لازم است تا از تجربه افراد مجرب استفاده کنید.
  • کود کامل 10Xshock برای آگلونما هیچ زیانی برای پوست و سلامت انسان ندارد. ولی بهتر است تا در زمان استفاده از این کود از دستکش و ماسک استفاده کنید.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
کود آهن یا کود کلات آهن
آموزشی

کود آهن یا کود کلات آهن

آهن از جمله مهم ترین عناصر مورد نیاز در روند رشد گیاهان است. فرقی ندارد که برای درختی بزرگ استفاده شود یا  گلدانی کوچک از

بهترین زمان کود مرغ برای پسته
آموزشی

بهترین زمان کود مرغ برای پسته

پسته نمونه ای از درخت های مقاوم است که در خاک های کشور ایران، سوریه، ترکمنستان و افغانستان رشد می کند. این خشکبار خوش طعم،

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی
آموزشی

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی

پیش از پرداختن به مبحث تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی باید بگوییم که گوجه فرنگی میوه ای بسیار کاربردی است به عنوان مثال