امروزه، افراد زیادی به دنبال یافتن یک کود مقوی و سالم برای افزایش رشد و گلدهی گیاهان هستند که هم هزینه مناسبی داشته باشد و هم بتواند احتیاجات گیاه را به خوبی برطرف کند. کود کامل  10Xshock برای افزایش گلدهی، بسیار مناسب است و شما با بهره گیری از این کود کامل دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی ندارید. زیرا این کود همه مواد مغذی برای رشد و گلدهی گیاهان را در خود دارد. لازم است بدانید که کود ده ایکس شوک یک کود آمریکایی است و با جدیدترین فناوری‌ها ساخته شده است. این کود می تواند در زمان کوتاهی شما را به نتایج بسیار ایده آل برساند. لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا کود اصل و با کیفیت دریافت نمایید. مواد موجود در این کود هریک نقش فوق العاده ای در باروری گیاهان دارند. همچنین این کود کامل می تواند به اصلاح خاک بپردازد و شوری آن را رفع نماید. خاک حاصلخیز سبب می شود تا گیاهان نیز بسیار شاداب و با طراوت شوند و هیچ گونه کمبود غذایی احساس نکنند.

بیشتر بخوانید: تأثیر اسید هیومیک بر روی انواع گل و گیاه

چگونگی استفاده از کود کامل  10Xshock برای افزایش گلدهی

  لازم است  تا با نحوه  استفاده از کود ده ایکس شوک آشنا شوید و گلدهی گیاهان خود را افزایش دهید. حتما باید استفاده صحیح و اصولی را سر منشاء کار خود قرار دهید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن خود سازید. از آن جا که این کود به شکل مایع است می توانید از آن به دو صورت محلول پاشی و آبیاری بهره بگیرید. ک.ئ کامل ده ایکس شوک انحلال پذیری کاملی دارد.

 غلظت این کود زیاد است که این خود می تواند به گیاهان آسیب جدی وارد نماید. بنابراین لازم است تا آن را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کنید تا غلظت مورد نظر به دست آید. سپس کود را به پای گیاه بریزید تا بتواند همه املاح و مواد معدنی مورد نیاز را از راه ریشه جذب کند و سبب افزایش رشد و گلدهی گیاه گردد.

روش محلول پاشی از دیگر روش‌های استفاده از کود کامل ده ایکس شوک است. در این روش کود را با مقداری از آب میکس می کنند تا به یک محلول یکنواخت دست پیدا کنند. سپس محلول یکنواخت را با کمک یک آبپاش یل تانکر به بخش‌های مختلف گیاه می پاشند تا بدین طریق بتوانند تمام کمبودهای مواد غذایی را جبران نمایند.

 توجه داشته باشید کود کامل ده ایکس شوک  را می توانید در همه دوره‌های رشد گیاهان استفاده نمایید و هیچ گونه محدودیتی در استفاده از آن ندارید. لذا لازم است تا در هر زمان که علائم ضعیفی را در گیاه مشاهده کردید از این کود استفاده نمایید تا همه احتیاجات گیاه در مدت زمان کوتاه برطرف شود.

کود کامل 10Xshock برای افزایش گلدهی

مزایای استفاده از کود کامل  10Xshock برای افزایش گلدهی

همه مواد مغذی که گیاهان برای باروری و گلدهی نیاز دارند را می توانید به صورت کامل در کود ده ایکس شوک کامل ببینید و با بهره گیری از این کود مناسب می توانید سبب افزایش کیفیت گیاهان خود شوید. با بهره گیری از این کود می توانید از پوسیدگی ریشه گیاه ممکانعت به عمل آورید و اندازه ریشه‌ها را حجیم نمایید. در این صورت ریشه‌ها بسیار قوی می شوند و می توانند برای مدت زمان بیشتری آب را در خود نگهداری کنند.

کود ده ایکس شوک، قابلیت اختلاط با سایر کودها را دارد و از این نظر هیچ گونه تداخلی را با دیگر کودها ایجاد نمی کند.

 این کود به دلیل پتاسیم موجود در خود سبب می شود تا قدرت دفاعی گیاهان تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و در برابر همه عوامل بد محیطی بسیار مقاوم شوند. پتاسیم سبب رنگ آوری محصولات می شود.

این کود دارای مقداری اسید هیومیک برای اصلاح خاک، اسید فولیک برای منتقل ساختن بهتر عناصر مغذی به ریشه، آمینواسید برای پیشگیری از وارد شدن استرس و تنش‌های محیطی به گیاه، عنصرهای پتاسیم، نیتروژن، فسفر، کلسیم، بور و عصاره جلبک دریایی است.

بیشتر بخوانید: کود مناسب برای گلدهی شمعدانی

آنالیز کود ده ایکس شوک

کود ده ایکس شوک حاوی مواد زیر است:

 مواد آلی موجود در کود کامل ده ایکس شوک شامل موارد زیر است:

اسید فولیک به مقدار 10 درصد

هیومیک اسید  به مقدار10 درصد

عصاره جلبک دریایی به مقدار 10 درصد

و آمینواسید به مقدار 5 درصد

اسید هیومیک

 اسید هیومیک موجود در کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا ساختار خاک به شکلی عالی اصلاح شود و تمام کمبودهای تغذیه ای آن مرتفع شود. همچنین عناصر در خاک به فرم قابل جذب گیاه بدل شود. افزایش ریشه زایی در گیاه و بهبود نگهداری آب در خاک و در نتیجه آن صرفه جویی در مصرف آب از دیگر مزایای وجود اسید هیومیک در این کود پر خاصیت است. به علاوه اسید هیومیک سبب می شود تا عنصرهای مواد غذایی به خوبی جذب گیاهان شود. همچنین  ده‌ها عملکرد دیگر را می توان برای اسید هیومیک برشمرد. اسید هیومیک بر خلاف کودهای شیمیایی، از دوام و پایداری بسیار بالایی برخوردار است و تا سالیان متمادی می تواند خاک را از فواید خود بهره مند سازد. برای اینکه بهترین نتیجه را در مصرف کود ده ایکس شوک کامل بگیرید لازم است تا حتما یک برنامه غذایی مدون برای گیاه در نظر بگیرید. این گونه است که می توانید به بالاترین ثمردهی در گیاه دست پیدا کنید و موجب افزایش گلدهی در گیاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *