بادمجان از دسته صیفی جات به شمار می آید و به دلیل خواص بی نظیری که دارد طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. بادمجان را در همه فصل‌‌های سال در دسترس است. بنابراین کاشت این گیاه سودآوری خوبی برای باغداران دارد. کود کامل 10Xshock برای بادمجان بسیار مناسب است. این کود به علت مواد غذایی مفید می تواند گیاهان را به باروری حداکثری برساند. این کود حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی است که برای بالا بردن قدرت گیاهان در برابر آفات بیرونی بسیار ضروری است. این کود محصول کشور آمریکا است و با بهره گیری از تکنولوژی‌‌های روز ساخته شده است.

استفاده از این کود هیچ ضرری برای گیاهان ندارد. اما بهتر است این کود را بر طبق یک برنامه غذایی مدون به گیاه بدهید تا به بیشترین نتیجه برسید. در ساخت این کود از فناوری نانو استفاده شده است. بنابراین با هر بار کود دادن ، گیاه می تواند مواد مغذی را به سرعت جذب نماید. می توانید این کود را جایگزین کودهای شیمیایی نمایید. کودهای شیمیایی هم گران هستند و مواد مضر نیز در خود دارند. همچنین کود کامل ده ایکس شوک کلر و سدیم ندارد. بنابراین باعث سوخته شدن ریشه گیاهان نمی شود. این کود نه تنها برای رشد گیاهان بسیار مفید است بلکه برای اصلاح خاک نیز عالی است. زیرا می تواند شوری خاک را از بین ببرد. همچنین این کود می تواند علف‌‌های هرز را نابود کند و مانع رشد علف‌‌های هرز شود. این علف‌‌ها با جذی مواد مغذی خاک سبب می شوند تا گیاهان نتوانند مواد غذایی کافی دریافت کنندو در نتیجه زرد و خشک شوند. همچنین کود ده ایکس شوک می تواند سبب شود تا خاک به خوبی حاصلخیز شود و این خود می تواند شادابی و طراوت گیاهان را در پی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کود بادمجان

بهترین زمان بهره گیری از کود کامل 10Xshock برای بادمجان

در واقع می توان گفت کود کامل ده ایکس شوک از بهترین کودها برای بادمجان محسوب می شود. این کود می تواند تمام کمبودهای غذایی گیاه را به خوبی برطرف نماید و محصول دهی گیاه را بسیار بالا ببرد. این کود به علت دارا بودن بسیاری از عناصر ضروری، می تواند تلخی گیاه بادمجان را تا حد قابل توجهی کم کند. استفاده از یک برنامه غذایی منظم برای کود دادن به بادمجان لازم است. یکی از بهترین زمان‌‌های کوددهی به بادمجان پیش از پروسه کاشت است. زیرا استفاده از این کود در این زمان منجر به حاصلخیزی خاک می شود و همه مواد لازم به گیاه خواهد رسید و در نتجه با بهترین باروری در این گیاه مواجه خواهید شد.

 باغداران می توانند در همه مراحل رشد گیاه بادمجان ، کود ده ایکس شوک را برای آن اضافه کنند، لذا می توانند کیفیت و مرغوبیت محصولات را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند.

 ذکر این نکته ضروری است که کشاورزان حتما بایستی قبل از عمل کوددهی، آزمایش خاک انجام دهند و بر مبنای نتیجه آزمایش، کمبودهای خاک را شناسایی کنند و سپس کار کود دادن به گیاه بادمجان را شروع نمایند.

کود کامل 10Xshock برای بادمجان

نقش عناصر مهم موجود در کود کامل 10Xshock برای بادمجان

 همان طور که در قبل متذکر شدیم کود کامل ده ایکس شوک دارای انواع مواد مغذی برای تغذیه گیاهان است. بنابراین کشاورزان با بهره گیری از این کود می توانند خاطر جمع باشند که تمام احتیاجات گیاه را به خوبی برطرف می کنند. هزینه این کود پایین تر از کودهای شیمیایی است. از طرفی مواد مضر در این کود پیدا نمی شود. بنابراین استفاده از این کود هیچ خطری برای گیاه ندارد. کشاورزان می توانند این کود را در همه فصول رشد گیاه به آن بدهند. البته به دلیل اینکه این کود غلظت بالایی دارد لازم است تا با مقدار مناسبی از آب مخلوط شود و سپس استفاده شود. زیرا در غیر این صورت می تواند به گیاهان آسیب بزند.

یکی از مواد مفیدی که در درون کود کامل ده ایکس شوک وجود دارد، نیتروژن است. این ماده می تواند سبب بهبود پروسه فتوسنتز شود. چنانچه گیاه با کمبود این ماده حیاتی مواجه شود، برگ‌‌هایش شروع به زرد شدن خواهند کرد و رشد آن نیز کند می شود. بنابراین گیاه بادمجان طراوت و شادابی خود را در اثر کمبود نیتروژن از دست خواهد داد.

فسفر نیز از دیگر مواد مفید و حیاتی در کود کامل 10Xshock برای بادمجان است که برای رشد گیاه بسیار ضروری و لازم است.

 این ماده می تواند باروری و گل دهی را در این گیاه تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. این ماده سبب حجیم شدن و درشت شدن ریشه گیاه می شود. در نتیجه ریشه گیاهان بسیار قوی می شود و می تواند آب را در خود نگه دارد. این خود می تواند در صرفه جویی آب بسیار اهمیت داشته باشد. فسفر در تبدیل انرژی خورشید به مواد ضروری گیاه، نقش بسیار مهمی دارد.

بیشتر بخوانید: کود جلبک دریایی برای به لیمو

 پتاسیم از مهم ترین عنصرهای مورد نیاز برای گیاه بادمجان است که سبب می شود تا گل دهی در این گیاه به خوبی صورت پذیرد و رشد و پرورش بادمجان فزونی یابد. نقش این ماده حیاتی، بالا بردن مقاومت گیاه در مقابل آفات و بیماری‌‌ها و تنش‌‌های محیطی است. همچنین این کود می تواند گیاه را در برابر خشکسالی به خوبی قوی سازد. پتاسیم می تواند میان قند و نشاسته و پروتئین را در بادمجان به مقدار قابل قبولی ، بالا ببرد.

کود کامل 10Xshock برای بادمجان کود بسیار مناسبی است. لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا نتایج حیرت انگیز آن را در مدت زمان کوتاه مشاهده نمایید. برای خرید کود با کیفیت و مرغوب با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *