خرما یکی از محصولات مغذی و پرخاصیت است که مصرف کنندگان زیادی دارد. به همین دلیل هم باغداران زیادی اقدام به کشت درخت آن می‌کنند و با تولید یا فروش محصولات، درآمد زیادی به دست می‌آورند. از این‌ رو اگر شما نیز قصد کشت درخت خرما را دارید و می‌خواهید محصولات سالمی برداشت کنید، بهتر است از کود شوک 10 ایکس برای تغذیه کردن درختان خرما بهره بگیرید. کود کامل 10Xshock برای خرما یکی از بی‌ضررترین و بهترین کودهایی است که می‌توانید آن را به‌ راحتی مصرف کنید.

این کود فوق‌ العاده می‌تواند به شکل عالی رشد و باردهی درخت خرما را افزایش دهد و تمام مواد آلی و غذایی را نیز در اختیار محصولات قرار دهد. کود 10 ایکس با دارا بودن عناصر غذایی و معدنی مهمی همچون بور، نیتروژن، روی، فسفر، اسید هیومیک، پتاسیم، آمینواسید، منیزیم، عصاره جلبک دریایی، اسید فولیک و… می‌تواند به بهترین شکل ممکن تمام نیازهای درخت خرما را تأمین نماید.

کود شوک 10X در واقع یک کود آمریکایی است که غلظت بسیار زیادی دارد و در ساختار آن نیز هیچ‌ گونه مواد مضر و شیمیایی به کار نرفته‌ است. باغدارانی که از این کود مغذی به صورت منظم بهره بگیرند، می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن شادابی را به درختان خرمای خود هدیه دهند.

بنابر این اگر می‌خواهید اقدام به خرید این محصول مفید کنید و با استفاده از آن درختان خرما را تغذیه نمایید، بهتر است حتما در ادامه مطلب نیز همراه ما بمانید و اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای درخت عناب

طریقه کوددهی درختان خرما با استفاده از کود 10Xshock

برای به دست آمدن نتیجه‌ای عالی‌تر از کوددهی، بهتر است پیش از مصرف کود کامل 10Xshock برای خرما حتما آزمون خاک را انجام دهید تا کمبودهای موجود بهتر تشخیص داده شوند و شما نیز بتوانید با در نظر گرفتن آن‌ها، به شکل مناسب‌تری کار کوددهی را انجام دهید.

به طور معمول کود شوک 10X باید با استفاده از روش‌های آبیاری و محلول پاشی استفاده شود زیرا این کود به صورت مایع تولید می‌شود. دقت داشته باشید از آن جایی‌ که این کود غلظت زیادی دارد، باید ابتدا آن را با کمک آب رقیق کنید تا به سلامت درختان خرما و محصولات لطمه‌ای وارد نشود.

پس‌ از آماده کردن محلول شوک می‌توانید آن را به‌ صورت مستقیم پای درختان‌ بریزید تا از طریق ریشه مواد و عناصر غذایی به‌ سرعت جذب شوند. کوددهی به روش آبیاری مزایای زیادی برای درخت خرما به همراه دارد و افرادی که از این روش استفاده کنند، می‌توانند حجم ریشه درخت را به شکل ویژه‌ای افزایش دهند و همچنین ساختار خاک را هم اصلاح نمایند.

برای تغذیه کردن درختان خرما با استفاده از روش محلول پاشی نیز باید کود آماده‌ شده را با استفاده از سمپاش‌های دستی به قسمت‌های مختلف درخت اسپری کنید تا تمام ریز مغذی‌ها و مواد معدنی به‌ سرعت جذب برگ‌ها و شاخه‌ها شوند و بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

برای حاصل شدن نتایجی بهتر، تا حد امکان سعی کنید از هر دو روش تغذیه کردن درخت خرما بهره بگیرید و کوددهی را فقط با استفاده از یک روش انجام ندهید. همچنین دقت داشته باشید اگر زمانی قصد داشتید کود کامل 10Xshock برای خرما را با سایر کودها به‌ صورت هم‌ زمان مصرف کنید، حتما با کارشناسان کشاورزی مشورت نمایید یا این که یک تست حساسیت انجام دهید تا مشکلی برای محصولات‌تان به وجود نیاید.

کود کامل 10Xshock برای خرما

بهترین زمان مصرف کود 10Xshock برای درختان خرما

تمام باغداران برای این‌ که نتیجه عالی از کوددهی درختان خرما به دست آورند، باید با زمان مصرف کود 10 ایکس آشنایی کافی داشته باشند و بدانند در چه زمان‌هایی باید اقدام به کوددهی کنند. بنابر این بهتر است یک برنامه ریزی مناسب انجام دهید و کار کوددهی را بیش‌ از حد تکرار نکنید.

به‌ طور معمول بهترین زمان برای مصرف کود 10X، اوایل پاییز یا بعد از برداشت محصولات در اسفند ماه است. افرادی که در این زمان‌ها کار تغذیه رسانی را انجام می‌دهند، می‌توانند رشد محصولات خود را چندین برابر افزایش دهند و محصولاتی مرغوب‌تر نیز برداشت نمایند.

کود کامل 10Xshock برای خرما

مزایای بهره گرفتن از کود 10X برای درختان خرما

استفاده از کود کامل شوک باعث بهبود عمل فتوسنتز خواهد شد و افرادی که از این کود بهره بگیرند، می‌توانند به‌ راحتی سرسبزی برگ درختان خرما را افزایش دهند و محصولاتی بسیار خوش‌طعم تر نیز داشته باشند. این کود بی‌نظیر از رشد علف‌های هرز اطراف درخت خرما جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد این گیاهان اضافه، از تغذیه درخت استفاده کنند.

کود کامل 10Xshock برای خرما می‌تواند تمامی مواد ضروری را فراهم کند و اجازه ندهد کیفیت محصولات با کاهش مواجه شود. این کود غنی مقاومت درختان خرما در برابر عوامل آسیب‌زا و پرتنش مانند حمله آفات، حشرات مضر، کم‌آبی، سرما، خشکی، بیماری‌های مختلف و… را افزایش می‌دهد.

کود کامل 10Xshock برای خرما

کود 10X می‌تواند خیلی سریع شوری خاک را درمان کند و خاکی غنی با بافت سبک به وجود آورد. این کود بی‌نظیر تمام باکتری‌های غیرضروری که در خاک زندگی می‌کنند را از بین می‌برد تا صدمه‌ای به سلامت ریشه درخت وارد نشود. همچنین به جای آن‌ها میزان فعالیت باکتری‌های مفید در خاک را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: راهکارهای رشد سریع نخل

با کمک کود 10 ایکس می‌توانید میزان ذخیره سازی آب در ریشه درخت خرما و خاک را افزایش دهید و درختانی پربارتر داشته باشید. البته دقت داشته باشید زمانی تمام این نتایج مثبت حاصل خواهند شد که کار کوددهی را به صورت اصولی و در مواقع لازم انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است نتیجه عالی به دست نیاورید و همچنین درختان‌تان مقاومت خود را از دست بدهند.

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید کود کامل 10Xshock برای خرما در مقایسه با سایر کودهای شیمیایی موجود در بازار، مزایای بیشتری دارد. این کود بی‌نظیر با خواص فوق العاده‌ای که دارد، می‌تواند در سریع ترین زمان ممکن نتایج مطلوبی از خود به جای بگذارد. به همین علت نیز افراد زیادی اقدام به خرید آن می‌کنند. شما نیز اگر قصد دارید این کود مغذی را برای درختان خرما تهیه کنید، بهتر است در اسرع وقت با کارشناسان و همکاران بخش فروش ما در ارتباط باشید و این کود باکیفیت را با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *