کود کامل 10Xshock برای ذرت علوفه ای

کود کامل 10Xshock برای ذرت علوفه ای

آخرین مقالات

 برای اینکه محصولات ذرت علوفه ای را به بیشترین مقدار خود برسانید لازم است تا به سه عامل مهم توجه کنید. این سه عامل عبارتند از کود مناسب، مخلوط و زمان مناسب. با رعایت این سه نکته به بیشترین بهره وری خواهید رسید. ذرت گیاهی تک پایه است و قسمت خوراکی آن شامل گل آذین می شود که همان دانه یا میوه را تولید می کند. این گیاه سرشار از مواد مفید است و در سرتاسر جهان به عنوان ماده غذایی مفید کاربرد دارد. منشاء این گیاه قاره آمریکا است. بعد از گندم بیشترین زمین‌‌‌‌های کشاورزی جهان به این ماده تعلق دارد. کود کامل 10Xshock برای ذرت علوفه ای بهترین کود موجود در بازار است و افراد ضمن آشنایی با طرز مصرف آن می توانند محصولی باکیفیت برداشت کنند. در زیر به نحوه مصرف و خواص این کود برای ذرت پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک 10x برای نخود فرنگی

ذرت به چه مواد غذایی نیاز دارد؟

گیاهان ذرت به وسیله ریشه خود مواد معدنی و املاح مورد نیاز خود را از خاک جذب می کنند تا رشد سالمی را پشت سر بگذارند. از مهم ترین مواد مورد نیاز ذرت می توان به پتاسیم، روی، آهن، مس، بور، منگنز، فسفر، ازت و سایر عنصرهای کمیاب اشاره نمود.

حاصلخیزی خاک برای رشد ذرت علوفه ای

مهم ترین وسیله برای مشخص کردن بهترین کود برای ذرت علوفه ای، خاک شما است. آزمایش خاک، قبل از کود دادن بسیار ضروری است. زیرا این امکان را به شما می دهد تا سطح مواد مغذی در خاک را به خوبی مشخص کنید و بدانید خاک به چه املاحی نیاز دارد و با توجه به کمبودهایی که دارد کار کود دهی را شروع نمایید. تجزیه و تحلیل گیاه ذرت علوفه ای و همچنین تجزیه و تحلیل آب نیز از دیگر ابزارهای مهمی است که لازم است تا برای تنظیم کود استفاده کنید.

کود کامل 10Xshock برای ذرت علوفه ای

مزایای استفاده از کود کامل 10Xshock برای ذرت علوفه ای

 در این میان استفاده از کود کامل   10Xshock برای ذرت علوفه ای توصیه می شود. به این دلیل که این کود بسیار کامل است و حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی در خود است که هریک از این مواد می تواند به نوبه خود خاک را بسیار غنی نماید و همچنین به اصلاح خاک نیز بپردازد و شوری خاک را به حد اعتدال برساند. همچنین این کود می تواند علف‌‌‌‌های هرز موجود در خاک را از بین ببرد. این کار سبب می شود تا مواد مغذی تنها به گیاه برسد و هدر نرود. زیرا علف‌‌‌‌های هرز بیشتر مواد مغذی داخل خاک را تغذیه می کنند؛ بنابراین گیاه با کمبود مواد غذایی و املاح معدنی مواجه می شود که این می تواند باعث ضرر و زیان هم برای گیاهان و هم برای کشاورزان شود. همچنین این کود سبب می شود تا قدرت دفاعی ذرت علوفه ای بالا رود و در برابر هر گونه آسیب محیطی در امان بماند. مثلا حشرات موذی و آفات نتوانند به آن صدمه ای برسانند. کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا ساختار خاک حفظ شود و مواد مفید آب شویی نشود و از بین نرود.

 این کود سبب می شود تا فعالیت باکتری‌‌‌‌های مفیدی که در درون خاک هستند بیشتر شود. لذا این امر می تواند مواد مورد نیاز ذرت علوفه ای را تامین نماید. استفاده از کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا ساختمان خاک تقویت شود و در برابر هر گونه فرسودگی بسیار مقاوم گردد. همچنین استفاده از این کود سبب می شود تا میزان سمی بودن خاک تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

 همچنین مصرف این کود سبب می شود تا کشاورزان دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی گران قیمت را نداشته باشند. بنابراین از این لحاظ می تواند بسیار با صرفه باشد. همچنین کودهای شیمیایی موجود در بازار اگر تقلبی باشند دارای مقادیر زیادی کلر و سدیم هستند که برای گیاهان بسیار مضر هستند و می تواند منجر به سوختگی ریشه آن‌‌‌‌ها شود. اما کود کامل ده ایکس شوک این مواد را ندارد؛ بنابراین به خاک ضرری نمی رساند بلکه می تواند خاک را به علت مواد بسیار مفیدی که دارد تقویت نیز نماید.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای رشد کدو

 روش‌‌‌‌های استفاده از کود کامل 10Xshock برای ذرت علوفه ای

 کود ده ایکس شوک کامل به شکل مایع موجود است. این کود آمریکایی است و با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی‌‌‌‌ها ساخته شده است. فناوری نانو در این کود به کار برده شده است و این خود سبب می شود که این کود مزایای بیشتری را نسبت به دیگر کودها از آن خود نماید. با مصرف این کود در کوتاه مدت متوجه خواهید شد که بهره گیری از این کود چه اثرات شگفتی می تواند داشته باشد. از آن جا که این کود غلظت بسیار بالایی دارد حتما لازم است تا با مقدار مناسبی آب مخلوط شود تا به غلظت مورد نظر برسد. زیرا غلظت زیاد این کود سبب می شود تا به گیاهان آسیب جدی وارد شود. این کود را به دو روش محلول پاشی  و آبیاری می توان به گیاه داد. انحلال پذیری این کود بسیار بالا است.

روش آبیاری

برای استفاده این کود به روش آبیاری نیاز است تا مقداری از این کود را با آب مخلوط نمایید. معمولا بهتر از آبی استفاده کنید که کلر نداشته باشد. پس از مخلوط کردن کود با آب، بایستی آن را به خاک اضافه کنید تا به خوبی جذب ریشه گیاه شود و تاثیر خود را به خوبی بر جای گذارد.

روش محلول پاشی

 در روش محلول پاشی نیاز است تا مقداری از کود ده ایکس شوک کامل را با میزان مناسبی از آب مخلوط نمایید تا محلول یکنواختی به دست بیاید. پس از آن می توانید با بهره گیری از آب پاش، بخش‌‌‌‌های مختلف گیاه را اسپری نمایید. روش محلول پاشی یک راه ایده آل برای سلامت گیاه است. البته لازم است تا این کار را محتاطانه انجام دهید تا همه قسمت‌‌‌‌های گیاه از جمله ریشه، برگ‌‌‌‌ها و محصولات از کود سیراب شوند.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن