کود کامل 10Xshock برای رشد کدو

کود کامل 10Xshock برای رشد کدو

آخرین مقالات

 کدو از جمله سبزیجاتی است که بسیاری از افراد در فصل تابستان استفاده می کنند. کدو در انواع مختلفی موجود است و مزیت‌‌‌های بی‌‌‌شماری دارد. انواع کدو شامل کدو سبز، کدو تنبل، کدو حلوایی، کدو مسمای زرد و کدو تخم کاغذی می شود. بهترین کود برای پرورش کدو، کودی است که سرشار از مواد معدنی و املاح ضروری مورد نیاز گیاه باشد. کود کامل 10Xshock  برای رشد کدو بسیار مناسب است. همچنین اسید هیومیک نیز یک گزینه آلی برای رشد این گیاه محسوب می شود. اما نکته جالب این جاست که اسیدهیومیک به مقدار کافی در کود ده ایکس شوک وجود دارد. شما می توانید پیش از کاشت کدو، کمی از کود مفید را با خاک آغشته نمایید و یا این که پس از رشد گیاه کدو، ماهیانه عمل کود دادن را انجام دهید. البته لازم است در نظر داشته باشید که پتاسیم برای رشد کدو بسیار ضروری است. زیرا ممکن است کدو رشد کافی نداشته باشد. همچنین نیتروژن نیز از جمله موادی است که برای رشد گیاه کدو بسیار ضروری و مهم است. این ماده به وفور در کود ده ایکس شوک کامل موجود است. اما حتما در نظر داشته باشید که تنها این کود را از مراکز معتبر تهیه نمایید. زیرا کودهای تقلبی زیادی در بازار وجود دارد. برای نحوه مصرف کود ده ایکس شوک می توانید از نظر کارشناسان کشاورزی مجرب در این امر بهره بگیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت انار

روش‌‌‌های استفاده از کود کامل 10Xshock  برای رشد کدو

کود ده ایکس شوک به صورت مایع است و بسیار غلیظ است. بنابراین لازم است تا هنگام استفاده، آن را با مقدار مناسبی آب مخلوط نمایید تا به غلظت مورد نظر برسد. سپس می توانید با استفاده از دو روش آبیاری و محلول پاشی، این کود را به درخت بدهید. در زیر لازم است تا این دو روش را شرح دهیم.

 روش آبیاری

شما می توانید از بهترین کود برای رشد کدو که همان ده ایکس شوک کامل است به روش آبیاری استفاده نمایید. جهت بهره گیری از این کود به روش آبیاری، لازم است تا کمی کود ده ایکس شوک را با میزان مناسب از آب میکس نمایید. معمولا بهتر است از آبی استفاده کنید که کلر نداشته باشد. پس از میکس نمودن کود ده ایکس شوک بایستی آن را به خاک اضافه نمایید تا به خوبی جذب ریشه‌‌‌ها گردد و تاثیر خود را بر جای بگذارد. کود ده ایکس شوک یک کود آمریکایی است که با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی‌‌‌های روز ساخته شده است. فناوری نانو در ساخت این کود کامل به کار رفته است. بنابراین بعد از هر تغذیه، ریشه گیاه می تواند به سرعت مواد مغذی را جذب کند و با طراوت و شاداب گردد. استفاده از این کود هیچ ضرری را متوجه گیاه نمی کند و به علت داشتن مواد بی نظیر برای رشد کدو بسیار مفید است.

کود کامل 10Xshock برای رشد کدو

روش محلول پاشی

 در این روش لازم است تا مقداری از کود کامل ده ایکس شوک را با مقداری آب میکس کنید تا محلول یکنواختی به دست آید. سپس با استفاده از یک اسپری، کود را به تمام بخش‌‌‌های مختلف گیاه اسپری نمایید. روش محلول پاشی یک روش مناسب و ایده آل است که برای سلامتی گیاه بسیار مفید است. البته بایستی در نظر داشته باشید که این کار با احتیاط کامل انجام دهید. نکته مهم دیگر که لازم است بر روی آن تاکید کنیم این است که امکان دارد تا ریشه، برگ‌‌‌ها و محصولات در صورت غلیظ بودن کود ده ایکس شوک دچار صدمه شوند. بنابراین حتما باید قبل از استفاده به خاطر داشته باشید که کود را رقیق نمایید.

بیشتر بخوانید: کود کدو

مزایای استفاده از کود ده ایکس شوک کامل برای رشد کدو

 این کود حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی است که می تواند تمام املاح و مواد معدنی مورد نیاز را به گیاه برساند. هر یک از مواد موجود در این کود برای رشد کدو بسیار حیاتی است. با استفاده از این کود دیگر گیاه احساس کمبود مواد غذایی نخواهد کرد و همیشه شاداب و با نشاط خواهد ماند. این کود شامل مواد ریز مغذی شامل فسفر، پتاسیم، آهن، نیتروژن، بور، اسید هیومیک، اسید فولیک ، جلبک دریایی و بسیار مواد مفید دیگر است.

 این کود سبب می شود تا گیاهان در مقابل شوری خاک به خوبی مقاومت کنند. چون ممکن است خاک به دلیل استفاده از کودهای شیمیایی تقلبی که حاوی مقادیر زیادی کلر و سدیم است شور شده باشد. این کود همچنین به اصلاح خاک کمک شایان توجهی می کند و خاک را از نظر مواد مغذی غنی می کند و شوری آن را از بین می برد. لذا با مصرف این کود ریشه گیاهان سوزانده نمی شود. همچنین این کود جلوی رشد علف های هرز را می گیرد و به آن‌‌‌ها اجازه نمی دهد که از مواد مغذی که در خاک هست استفاده کنند و این می تواند برای رشد گیاهان بسیار مفید باشد.

در صورتی که علف‌‌‌های هرز در خاک زیاد باشند سبب می شوند تا خاک از لحاظ مواد غذایی با فقر روبرو شود. زیرا تمام مواد مفید خاک را جذب می کنند. بنابراین از بین بردن علف‌‌‌های هرز بسیار لازم و ضروری است.

 زمانی که گیاه شما بیمار شد و یا هر گونه تغییر بدی در ظاهرش پیدا شد لازم است تا مرتب از این کود استفاده کنید تا بتوانید همه علائم بد را در گیاه از بین ببرید و گیاه بتواند دوباره سلامت خود را بازیابی نماید. پتاسیم موجود در این کود سبب می شود تا قدرت دفاعی گیاه تا حد قابل قبولی بالا رود و در برابر هر گونه آفات بیرونی مقاوم گردد.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن