کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز

کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز

آخرین مقالات

در این مقاله به معرفی بهترین کود برای فلفل سبز می پردازیم. امروزه باغداران به دنبال کود کاملی هستند که بتواند تمام احتیاجات گیاه را به خوبی برطرف نماید و غنی و کامل باشد. کود  کامل 10Xshock  برای فلفل سبز از بهترین کودها است.

این کود سرشار از مواد مغذی و آلی است که می تواند جایگزین کودهای شیمیایی شود. کودهای شیمیایی گران هستند و دارای برخی مواد مضر برای رشد گیاه هستند. این کود ساخت کشور آمریکا است و وارداتی است و با جدیرترین متدها ساخته شده است و دارای حداقل 10 نوع ماده مغذی است که همگی برای رشد فلفل سبز مفید هستند. این کود سبب می شود تا خاک نیز غنی شود و حاصلخیزی خود را حفظ نماید. حاصلخیزی خاک منجر به طراوت و شادابی در گیاهان می شود. این کود سرشار از کلسیم، پتاسیم، فسفر، روی، بور، اسید هیومیک، اسید فولیک و عصاره جلبک دریایی است که تمامی این مواد برای رشد گیاهان لازم و ضروری هستند. کود ده ایکس شوک کامل دارای سدیم و کلر نیست. بنابراین استفاده از آن هیچ ضرری برای خاک و گیاه به دنبال ندارد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای گیلاس

 مزیت‌های استفاده از کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز

کود کامل 10Xshock  برای فلفل سبز بسیار مفید است و چنانچه از آن به صورت اصولی و صحیح استفاده کنید، گیاهان شما دچار صدمه و آسیب نخواهند شد. این کود معجزه گر و بی نظیر سبب می شود تا سبزینگی گیاه بسیار افزایش پیدا کند و از پیر شدن زودرس و یا نابود شدن آن ممانعت به عمل می آورد.

 با استفاده از این کود می توانید محصولات بسیار با کیفیت و مرغوب تولید کنید و از بد شکل شدن محصولات خود پیشگیری نمایید. این کود مقوی سبب می شود تا ریشه گیاه بسیار حجیم و درشت شود و بتواند آب را برای مدت زمان بسیار بیشتری در خود نگهداری کند. بنابراین می تواند در مصرف آب جلوگیری نماید. با استفاده از این کود، گیاهان رشد قابل توجهی خواهند کرد و هیچ گاه رشدشان متوقف نخواهد شد. کود ده ایکس شوک در گل دادن گیاه فلفل سبز بسیار اثر گذار است و کمک می کند تا گل‌ها به هیچ وجه دچار ریزش نشوند و لذا محصولات بسیار پربار تر شوند. همچنین به علت آهن موجود در این کود کامل، محصولات مزه بهتری پیدا می کنند. بنابراین بازار بهتری برای فروش پیدا می کنند. لذا کشاورزان می توانند از فروش آن‌ها سود بسیار خوبی را به دست آورند.

 این کود به علت وجود پتاسیم سبب می شود تا قدرت دفاعی گیاهان در برابر همه آفات بد بیرونی به خوبی حفظ شود. بنابراین گیاهان در مقابل شرایط بد بیرونی، به هیچ وجه دچار آسیب و صدمات نخواهند شد. همچنین رنگ آوری محصولات و رشد رویشی گیاه بهبود می یابد و اندازه محصولات یکنواخت می شود.

این کود کمک می کند تا ماندگاری محصولات پس از برداشت بسیار بهتر شود و در مقابل کم آبی و خشکسالی بتوانند بسیار مقاومت نشان دهند. همچنین استفاده از این کود موجب می شود تا جلوی رشد علف‌های هرز به طرز قابل توجهی گرفته شود. بنابراین این علف‌ها  مواد غذایی مفید خاک را تغذیه نمی کنند. لذا درختان می توانند از خاک تغذیه کافی داشته باشند.

کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز

راه کود دادن به فلفل سبز با استفاده از کود کامل 10Xshock

کود  کامل 10Xshock برای فلفل سبز از روش‌های آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده است. چون این کود به شکل مایع است و انحلال پذیری کاملی دارد. غلظت این کود بسیار بالاست و لازم است تا قبل از استفاده آن را با مقدار مناسبی از آب مخلوط نمایید. کود دادن به فلفل سبز با استفاده از این روش‌ها بسیار راحت است و هر باغداری می تواند این کار را با کمی تلاش  انجام دهد.

 در کود دادن با روش محلول پاشی نیاز است تا کود ده ایکس شوک کامل را با میزان مناسبی از آب میکس نمایید تا محلول رقیقی بسازید که دارای غلظت مناسبی باشد. سپس این محلول را به همه بخش‌های گیاه با استفاده از یک آب پاش یا تانکر اسپری نمایید تا همه قسمت‌های گیاه به خوبی سیراب شود.

کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز در روش آبیاری نیز بایستی پیش از استفاده با مقدار مناسبی آب ترکیب شود و سپس محلول به دست آمده به طور مستقیم به ریشه گیاه داده شود تا تمام مواد غذایی مفید از راه ریشه به خوبی جذب شود و تاثیرات خود را بر روی دیگر بخش‌های گیاه و محصولات بر جای گذارد.

بیشتر بخوانید: زمان کاشت فلفل سبز

بهترین زمان مصرف کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز

چنانچه می خواهید نتایج بسیار عالی از کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز به دست آورید لازم است تا این کود را در دوره‌های مناسبی به گیاه دهید. لذا دانستن بهترین زمان کود دادن از اهمیت زیادی برخوردار است.

 معمولا فلفل سبز از زمان کاشت تا برداشت بایستی به طور اصولی و با برنامه ریزی درست تغذیه شود تا باردهی آن زیاد شود و محصولات بسیار مرغوب و با کیفیتی ایجاد نماید. لذا سعی نمایید تا پیش از کاشت فلفل سبز حتما یک آزمایش خاک را انجام دهید و با توجه به آن عمل کود دادن را شروع کنید تا احتیاجات گیاهی را رفع نمایید و یک فضای فوق العاده خوب برای گیاه فلفل سبز فراهم کنید.

 لازم به ذکر است که کود کامل ده ایکس شوک را باید تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا بتوانید به اثرات بسیار شگفت آن دست یابید. برای خرید کود اصل و با کیفیت با ما تماس بگیرید. برای چگونگی مصرف این کود می توانید از کارشناسان راهنمایی بگیرید.

اشتراک گذاری
مطالب مهم

کود فسفر 90 درصد بمب

کود فسفر 90 درصد بمب فسفر یک ماده مغذی ضروری در گیاه است که برای تولید بهینه محصول مورد نیاز می باشد. کمبود فسفر را

مطالب مهم

کود پتاس 90 درصد بمب

کود پتاس 90 درصد بمب پتاس یکی از مواد مغذی که برای رشد گیاه ضروری است. مانند نیتروژن و فسفر یک عنصر درشت مغذی است

آموزشی

کود فسفیت پتاسیم بمب

کود فسفیت پتاسیم بمب کود فسفیت پتاسیم بمب از جمله کودهای ارگانیک و طبیعی برند بمب است که مانند سایر کودهای آن خاصیت فوق العاده

مطالب مهم

کود 10-52-10 بمب

کود 10-52-10 بمب کود 10-52-10 بمب یک کود کاملا محلول در آب که به طور گسترده در محصولات  کشاورزی و باغبانی استفاده می شود. با