پرتقال از انواع میوه‌های بسیار پرخاصیت است که فواید بی شماری را می توان برای آن برشمرد. این میوه طرفداران بسیار زیادی در تمام نقاط دنیا دارد. پرتقال از جمله میوه‌هایی است که در صورت مراقبت‌های درست و اصولی می توانید محصولات با کیفیتی تولید کنید که بازار پسند باشد و از فروش آن‌ها بتوانید به نتایج عالی برسید. به همین دلیل است که باغداران به دنبال راهی هستند تا بر کیفیت محصولات خود بیفزایند. یکی از این راه‌ها بهره گیری از کود مناسب و مغذی است. کود کامل 10Xshock برای پرتقال بهترین نوع کود است. زیرا این کود تمام مواد غذایی لازم را برای پرورش درختان پرتقال در خود دارد. این کود محصول کشور آمریکا است و با بهره گیری از جدیدترین متدها تولید شده است. برای مثال متد نانو در ساخت این کود به کار رفته است. کود کامل10Xshock  برای پرتقال را بایستی تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید.

با مصرف این کود دیگر نیازی به مصرف کودهای شیمیایی مضر و گران قیمت ندارید. کودهای شیمیایی می توانند در مواردی نیز مضر باشند. زیرا حاوی کلر و سدیم هستند که این مواد در صورت زیاد بودن شوری خاک را در پی دارد. شوری خاک سبب می شود تا ریشه گیاهان بسوزد و درختان نابود شوند. کود کامل ده ایکس شوک هیچ مواد مضری ندارد و عاری از سدیم و کلر است. این کود هیچ ضرری برای درختان ندارد. این کود را می توانید در همه فصول رشد درختان به آن‌ها بدهید و نتایج حیرت انگیز آن را مشاهده نمایید. این کود همچنین می تواند به بهترین نحو، خاک را اصلاح نماید و سبب حاصلخیزی آن شود. حاصلخیزی خاک می تواند درختان با نشاط تری را به بار بنشاند.این کود همه علف‌های هرز خاک را از بین می برد و مانع از این می شود که مواد مغذی را جذب کنند.

بیشتر بخوانید: پلت مرغی برای مرکبات

 بهترین زمان بهره گیری از کود کامل10Xshock برای پرتقال

کشاورزان برای حصول به بهترین نتیجه از کود کامل 10Xshock برای پرتقال بایستی با مناسب ترین و بهترین زمان انجام پروسه کود دادن به درختان پرتقال آشنا بشوند تا بتوانند کار کوددهی را به بهترین نحو ممکن انجام بدهند.

 یکی از بهترین زمان‌ها برای استفاده از کود کامل 10Xshock برای پرتقال در ابتدای فصل بهار و پیش از شکوفه دادن درختان است. زیرا استفاده از کود ده ایکس شوک در این زمان‌ها سبب می شود تا مقاومت درختان پرتقال در مقابل شرایط بد محیطی مانند انواع بیماری‌ها، آفات، خشکسالی، حشرات موذی تا حد بسیار بالایی بالا برود. لازم است تا باغداران  از کود دادن به درختان پرتقال در فصل زمستان جدا خودداری نمایند. زیرا در صورتی که درختان پرتقال را در فصل زمستان با کود ده ایکس شوک تغذیه کنید تنها وقت خود را هدر داده اید و هزینه زیادی خرج کرده اید. از دیگر زمان‌های مناسب کوددهی برای درختان مرکبات پیش از بلوغ و برداشت میوه‌های پرتقال است. زیرا بهره گیری از کود کامل ده ایکس شوک در این زمان می تواند سبب افزایش رشد و نمو و مرغوبیت پرتقال شود و از این راه سود خوبی نصیب کشاورزان شود. ذکر این نکته الزامی است که کود کامل ده ایکس شوک این خاصیت را دارد که در همه دوره‌های رشد درختان می تواند مورد مصرف قرار بگیرد. هر زمان که باغداران علائم کمبود مواد غذایی را در ظاهر درختان مشاهده کردند لازم است تا درخت را با ا ین کود تغذیه کنند و پس از مدت کوتاهی نتایج فوق العاده آن را مشاهده کنند.

کود کامل 10Xshock برای پرتقال

چگونگی استفاده از کود کامل10Xshock  برای پرتقال

کود کامل ده ایکس شوک به صورت مایع موجود است و دارای غلظت بالایی است. بنابراین حتما لازم است تا آن را با مقدار مناسبی آب ترکیب کنید و سپس مورد مصرف قرار دهید. زیرا غلظت زیاد این کود می تواند به درختان صدمه بزند و آن‌ها را از بین ببرد. این کود را می توان به دو روش محلول پاشی و آبیاری به درخت بدهید. ذکر این نکته الزامی است که این کود انحلال پذیری کاملی دارد. در این بخش قصد داریم تا دو روش مذکور را شرح دهیم.

 برای استفاده کود به روش آبیاری نیاز دارید تا کود را به غلظت مورد نظر برسانید. سپس بعد از اینکه محلول رقیق یکنواختی درست کردید، آن را به پای درخت یا بخش سایه انداز گیاه اضافه نمایید تا همه مواد غذایی و عنصرهای لازم کود از راه ریشه به خوبی جذب درخت پرتقال گردد.

 روش محلول پاشی از دیگر روش‌های مورد استفاده از کود کامل ده ایکس شوک است. در این روش نیز بایستی کود غلیط را با مقدار مناسبی از آب مخلوط نمایید و با بهره گیری از یک تانکر یا سم پاش آن را به درخت بدهید و از این راه می توانید همه مواد مغذی مورد نیاز گیاه را به آن برسانید و سبب سرسبزی و طراوت و کیفیت درختان پرتقال شوید.

بیشتر بخوانید: کود درخت پرتقال

مزیت‌های استفاده از کود کامل10Xshock  برای پرتقال

در ساختمان این کود مواد آلی بی نظیری همچون اسید هیومیک به کار رفته است که سبب اصلاح و بهبود خاک می شود. همچنین این ماده آلی سبب می شود تا عنصرهای غذایی از راه ریشه به خوبی جذب شوند و کشاورزان بتوانند با بهره گیری از این کود جذب و انتقال راحت تر مواد ریز مغذی را برای درختان فراهم آورند.

 باغداران با بهره گیری از کود کامل ده ایکس شوک سبب می شوند تا همه مواد مورد نیاز برای رشد گیاهان در اختیار آن‌ها قرار بگیرد و هیچ مشکلی در پروسه رشد درختان به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *