کود کامل 10Xshock برای پنبه

کود کامل 10Xshock برای پنبه

آخرین مقالات

پنبه از جمله گیاهانی است که کاربردهای فراوانی دارد و جهت بسیاری مصارف به کار می رود. باغداران همیشه به دنبال کود مناسبی برای این گیاه بودند تا رشد و باروری آن را به حداکثر برسانند. امروزه استفاده از کودهای شیمیایی بسیار رایج شده است. استفاده از این کودها علی رغم تمام مزیت‌هایی که می تواند داشته باشد باشد ضرر هم دارد. اگر میزان کلر و سدیم در این کودها بالا باشد می تواند منجر به شوری خاک شود. همچنین شوری خاک می تواند ریشه گیاهان را بسوزاند و موجبات خشک شدن آن‌ها را فراهم آورد. از طرفی کودهای شیمیایی بسیار گران هستند. کود کامل 10Xshock برای پنبه بسیار مناسب است و قیمت پایین تری نیز دارد. این کود، آمریکایی است و با استفاده از جدیدترین روش‌های نوین ساخته شده است. تکنولوژی نانو در فرایند ساخت این کود به کار رفته است. بنابراین تکنولوژی‌های روز توانسته تا این کود را از سایر کودها به خوبی متمایز سازد. با استفاده از کود ده ایکس شوک، دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی نخواهید داشت. زیرا این کود تمام مواد مفید و حیاتی کورد نیاز گیاه چنبه را در خود دارد. کود ده ایکس شوک حاوی دست کم ده نوع ماده مفید و حیاتی است که می تواند در رشد و بالا بردن کیفیت گیاهان بسیار تاثیرگذار باشد. اما لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا بتوانید به نتایج شگفت آن دست یابید. زیرا بسیاری از کودهای تقلبی هستند که به اسم کود ده ایکس شوک در بازار موجود هستند. در صورت استفاده از کودهای بدون کیفیت، هیچ نتیجه ای عاید شما نمی شود بلکه می تواند آسیب‌های جدی نیز به گیاه پنبه برساند.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای بادمجان

چگونگی بهره گیری از کود کامل 10Xshock برای پنبه

استفاده از این کود مقوی سبب می شود تا گیاه پنبه به خوبی رشد کند و کیفیت بالایی داشته باشد. لازم است تا برای رسیدن به بهترین نتیجه، با چگونگی استفاده از این کود به خوبی آشنا شوید. این کود به صورت مایع تولید شده است و غلیظ است. لذا می توانید آن را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کنید تا به بهترین نتیجه برسید. استفاده از کود با غلظت بالا می تواند به گیاه صدمه بزند و آن را با مشکلات جدی مواجه کند. برای کود دادن به گیاه پنبه لازم است تا با چیدن یک برنامه غذایی مدون، عمل کود دادن را به انجام برسانید تا حداکثر نتیجه را از آن خود سازید. این کود را به دو صورت محلول پاشی و آب پاشی به گیاه می دهند.

 روش محلول پاشی را می توان از بهترین روش‌ها برای کود دادن به گیاه پنبه به شمار آورد. بنابراین باغداران می توانند با کمک این روش بهترین ثمردهی را در گیاهان از آن خود کنند. پس از مخلوز کردن کود با مقدار مناسبی آب و ساختن یک محلول یکنواخت، با استفاده از یک آب پاش یا تانکر، بخش‌های گوناگون گیاه را اسپری می کنید تا بتوانید همه مواد مغذی را به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری کنید.

 در روش آبیاری که یکی از راه‌های کود دادن به گیاه پنبه است می توانید از کود کامل ده ایکس شوک است که در این روش بعد از ترکیب کود با آب و درست کردن یک محلول رقیق، آن در قسمت سایه انداز گیاه اضافه می کنید تا تمام مواد غذایی و مواد معدنی در کود کامل ده ایکس شوک از راه ریشه به همه بخش‌های گیاه پنبه برسد.

همچنین یک نکته مهمی که بایستی حتما در نظر داشته باشید این است که قبل از انجام کود دادن بایستی آزمایش خاک را انجام دهید تا بتوانید دقیقا از کمبودهای تغذیه ای در خاک مطلع شوید. سپس با توجه به نواع کمبودها کار کود دادن را انجام دهید.

کود کامل 10Xshock برای پنبه

برخی مواد مفید در کود کامل 10Xshock برای پنبه

 از جمله مواد مفیدی که در این کود وجود دارد پتاسیم است. این ماده حیاتی نقش بسیار مهمی را در تقویت سیستم ایمنی گیاه پنبه ایفا می کند. چنانچه گیاه از کمبود این ماده غذایی رنج ببرد، نشانه‌های آن پس از مدتی ظاهر خواهد شد. مثلا برگ‌های گیاه کوچکتر می شود و رشد شاخه‌ها کم می شود. همچنین سربرگ-های گیاه و کناره‌های آن نکروز می کند و به سمت بالا خم می گردد.

عنصرهای بور و روی نیز از اساسی ترین عناصر برای رشد گیاه پنبه هستند. روی باعث می شود تا مرغوبیت محصول بالا برود و نقش بسیار مهمی را در یکنواخت شدن محصولات ایفا می کند. بور برای متابولیسم و سوخت و ساز گیاه بسیار ضروری به نظر می رسد. این عنصر مهم سبب می شود تا جوانه زنی و رشد لوله گرده در گیاه بهتر صورت پذیرد. اگر گیاه دچار کمبود بور باشد، گل‌ها دچار ریزش می شوند. اگر بور به گیاه نرسد، تولید صمغ در گیاهان جوان با اشکال روبرو می شود.

جلبک دریایی یکی از مواد آلی موجود در کود ده ایکس شوک است که از عناصر بسیار حیاتی و مهم در رشد و باروری گیاه پنبه به حساب می آید. جلبک دریایی به علت در اختیار قرار دادن هورمون‌های رشد سبب می شود تا محصولات درشت تر شوند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با یوکا تنه دار

 نیتروژن از دیگر مواد مفید و حیاتی در این کود مفید است که در رشد و نمو گیاه پنبه نقش بسیار مهمی را بازی می کند. اگر نیتروژن به مقدار کافی به گیاه نرسد می تواند سبب شود تا برگ‌های گیاه کوچک و رنگ پریده شود. بعد از آن به تدریج شاخسار گیاه رو به افول می گدارد و کوچکتر می شود و خشک می گردند. بنابراین حتما لازم است تا با سنجش خاک میزان عناصر کم را در خاک اندازه گیری کنید.

کود کامل 10Xshock برای پنبه از کامل ترین کودها به حساب می آید. برای تهیه این کود می توانید با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی
کود ارگانیک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک

خرید کود مایع گیاهان آپارتمانی شوک اگر عاشق گیاهان آپارتمانی هستید، دوست دارید گیاهان شما سرسبز باشند،  برای سالم نگه داشتن هر گیاه  به یک

بهترین کود جلبک دریایی
کود ارگانیک

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی همونطور که می‌دانیم برای رشد و نمو گیاهان عوامل مختلفی نیاز است، یکی از این عوامل که تاثیر زیادی بر کیفیت و

خرید خرید کود فروت ست
کود ارگانیک

خرید کود فروت ست

خرید کود فروت ست (کود بهاره) برای گیاهان یکی از کودهای فوق العاده‌ای که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تناژ محصول داشته کود فروت ست

قیمت خرید کود آهن
کود ارگانیک

قیمت کود آهن

قیمت کود آهن آمریکایی شوک کود آهن در برخی از حیاتی ترین عملکردهای گیاهان مصرف می شود، مانند: تولید کلروفیل و آنزیم  های تثبیت نیتروژن