پیاز یک گیاه پر مصرف در همه جای جهان است که برای تهیه انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. لذا باغداران و کشاورزان می توانند با کاشت و پرورش پیاز، سود خوبی را به جیب بزنند. معمولا پیاز را بایستی در زمین‌هایی کاشت که خاک آن غنی از مواد مغذی باشد تا با بهترین کیفیت به بار بنشیند. برای مثال کود کامل  10Xshock برای پیاز بسیار مناسب است. چرا که همه مواد غذایی و آلی مورد نیاز گیاه پیاز را دارا است. پیاز گیاهی حساس است؛ لذا لازم است تا کشاورزان از کودی استفاده کنند که برای آن هیچ زیانی نداشته باشد و هیچ آسیبی را متوجه آن نسازد. خوشبختانه کود کامل  10Xshock برای پیاز، هیچ گونه خطری ندارد و سرشار از مواد معدنی بسیار مفید است.

کودهای شیمیایی علی رغم فایده ای که می توانند برای گیاهان داشته باشند می توانند به آن‌ها آسیب نیز برسانند. کودهای شیمیایی حاوی کلر و سدیم هستند که این مواد در صورت زیاد بودن می تواند شوری خاک را در پی داشته باشد. اما کود کامل ده ایکس شوک یک کود آمریکایی است و با روش‌های نوین از جمله فناوری نانو ساخته شده است و می تواند شوری خاک را به حد اعتدال برساند. این کود باعث اصلاح خاک می شود و خاک را غنی از مواد مغذی می کند. همچنین با استفاده از این کود مقوی، جلوی رشد علف‌های هرز گرفته می شود. زیرا علف‌های هرز تمام مواد مفید خاک را جذب می کنند و نمی گذارند که خاک مواد  غذایی را به گیاهان برساند. با استفاده از این کود پس از مدت کوتاهی شاهد نتایج بسیار عالی خواهید بود. اما لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا بتوانید به بهترین نتایج برسید. لازم است تا با یک برنامه مدون، این کود را به گیاه بدهید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید. برنامه ریزی بسیار دقیق برای کود دادن به گیاهان بسیار ضروری است. این کود سبب می شود تا قدرت دفاعی گیاه در برابر همه عوامل بد بیرونی به خوبی تقویت شود و اثرات بد بیرونی هیچ ضرری به گیاه وارد نسازند.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای گیاهان آپارتمانی

چگونگی بهره گیری از کود کامل  10Xshock برای پیاز

 باغداران برای حصول به بهترین نتیجه لازم است تا با نحوه استفاده از کود ده ایکس شوک آشنا شوند. این کود به شکل مایع است و از غلظت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین حتما باید برای استفاده آن را با مقدار مناسبی از آب مخلوط نمایید. زیرا اگر کود غلیظ شده را به پای گیاه بریزید این می تواند به رشد گیاه صدمه برساند. این کود انحلال پذیری صد در صدی را دارا است. بنابراین می توانید از دو روش محلول پاشی و آبیاری برای کود دادن به گیاهان استفاده کنید. بعد از آغشتن کود با آب می توانید آن را به پای گیاه بریزید تا مواد غذایی و عنصرهای مفید بتوانند از راه ریشه به همه بخش‌های گیاه برسد.

در روش محلول پاشی نیز لازم است مقداری از کود را با مقدار مناسبی از آب میکس نمایید تا به غلظت مناسبی برسد. سپس می توانید این مخلوط را با کمک یک آب پاش و یا تانکر به بخش‌های گوناگون پیاز بپاشید و مواد معدنی و مغذی و همه عنصرهای مورد نیاز گیاه پیاز را به همه قسمت‌های برگ و ساقه گیاه برسانید و بدین ترتیب گیاه را تقویت نمایید.

کود کامل 10Xshock برای پیاز

 مزایای استفاده از کود کامل  10Xshock برای پیاز

کود کامل ده ایکس شوک برای گیاه پیاز سبب بالا بردن عملکرد گیاه می شود و از این گیاه در مقابل استرس و تنش‌های بیرونی حفاظت می کند. فولیک اسید موجود در این کود سبب می شود تا کار منتقل شدن و جذب مواد غذایی به داخل ریشه گیاه بهتر انجام پذیرد تا با راحتی بیشتری تمام مواد مغذی لازم در دسترس گیاه قرار بگیرد. همچنین اسید فولیک باعث می شود تا تقسیمات سلولی و رشد بهتر گیاه صورت بگیرد.

 استفاده از این کود باعث می شود تا گیاهانی که در انبار نگهداری می شوند، ماندگاری بیشتری پیدا کنند و مرغوبیت آن‌ها کم نشود.

این کود کامل به علت دارا بودن عصاره جلبک دریایی سبب می شود تا هورمون‌های محرک برای رشد در اختیار گیاه پیاز قرار بگیرد و در نهایت منجر به درشت شدن و رشد انفجاری محصول شود.

نیتروژن موجود در کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا پروسه فتوسنتز بهتر انجام گیرد و رشد رویشی گیاه پیاز بالا رود. همچنین نیتروژن سبب می شود تا تولید پروتئین در گیاه انجام پذیرد.

بیشتر بخوانید: کود جلبک دریایی برای نهال میوه

 پتاسیم موجود در کود کامل ده ایکس شوک نیز سبب می شود تا رنگ آوری پیاز بهتر شود و محصولات به صورت یکنواهت رشد کنند. همچنین این ماده در درشت شدن محصول و بهبود طعم گیاه و بالا بردن سیستم دفاعی آن نقش بسیار حیاتی را بازی می کند.

فسفر موجود در کود کامل ده ایکس شوک نیز سبب می شود تا ریشه زایی در گیاه پیاز بهتر صورت گیرد. همچنین ترغیب گیاه به گلدهی و بلوغ محصولات و تشکیل پروتئین و افزایش مرغوبیت محصولات از دیگر مزایای وجود فسفر در این کود مغذی است.

 کلسیم موجود در کود ده ایکس شوک نیز سبب مستحکم شدن ساقه، ریشه و برگ می شود. همچنین وجود این ماده حیاتی به خوش طعم شدن و تردی محصولات کمک شایانی می نماید.

آهن موجود در کود ده ایکس شوک نیز نقش بسیار مهمی در ساختن کلروفیل و سبزینگی گیاه بر عهده دارد. این ماده سبب می شود تا طعم محصولات بهتر شود.

کود کامل  10Xshock برای پیاز  کود بسیار کاملی است که می تواند محصولات را به سرعت با باردهی عالی مواجه کند.  استفاده از این کود هیچ ضرری برای گیاهان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *