کاکتوس از گیاهان زینتی و زیبایی است که در همه نوع شرایط آب و هوایی به خوبی رشد می کند. این گیاه بسیار دوست داشتنی و جذاب برای ادمه رشد به مواد غذایی کاملی نیاز دارد و اگر این گیاه را به خوبی تغذیه نکنید به زودی طراوت و شادابی خود را از دست می دهد. بنابراین انتخاب یک کود کامل غذایی برای پرورش این گیاه ضروری به نظر می رسد. کود کامل 10Xshock برای کاکتوس بهترین کود است. شما می توانید این کود را جایگزین کودهای شیمیایی موجود در بازار کنید. همچنین این کود قیمت مناسب تری نسبت به کودهای شیمیایی دارا است.

کود ده ایکس شوک کامل محصول کشور آمریکا است و یک کود وارداتی است. این کود بسیار سالم و مقوی است و هیچ ضرری را متوجه گیاهان نمی سازد. این کود از غلظت بسیار بالایی برخوردار است. لذا لازم است تا این کود را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کنید تا رقیق شود. سپس مورد استفاده قرار دهید. لازم است تا از این کود به صورت اصولی و بر طبق برنامه ریزی مدون بهره بگیرید تا بهترین نتیجه را عاید خود سازید. حتما به خاطر داشته باشید که این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا خیالتان از بابت اصل بودن کالا مطمئن شود.

 چگونگی استفاده ازکود کامل 10Xshock برای کاکتوس

کود کامل 10Xshock برای کاکتوس را می توان با استفاده از روش‌‌‌‌‌های آبیاری و محلول پاشی به سادگی استفاده کنید. برای استفاده از این کود نیازی به گذراندن مراحل دشوار و پیچیده ندارید و هر فردی می تواند در زمان کوتاهی این کار را انجام دهد. بنابراین ابتدا کود ده ایکس شوک را با آب میکس نمایید تا غلیظی آن کم شود و به گیاه صدمه وارد نشود. بعد از این که کود را آماده کردید با استفاده از یک سم پاش یا تانکر کود را به تمام بخش‌‌‌‌‌های کاکتوس اسپری نمایید تا گیاه تمام مواد غذایی لازم را دریافت نماید. به این روش محلول پاشی می گویند.

 در روش آبیاری نیز بایستی کود آماده شده را مستقیما در خاک پای ریشه گیاه بریزید. هر دو روش مذکور مزیت‌‌‌‌‌های بی شماری برای کاکتوس دارند. ولی اگر تمایل دارید که نتایج بهتری بگیرید می توانید تا از روش کود دادن به روش آبیاری بیشتر بهره ببرید. چون در این روش کود بهتر جذب ریشه گیاه می شود؛ بنابراین تاثیر بهتری دارد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای زنجبیل

 بهترین زمان استفاده از کود کامل  10Xshockبرای کاکتوس

 معمولا نمی توان زمان مشخصی را برای استفاده از این کود مقوی در نظر گرفت و شما لازم است تا با توجه به احتیاجات و کمبودهایی که گیاه دارد عمل کود دادن را انجام دهید. لازم است تا در نظر داشته باشید که این کود را می توانید در همه  فصل رشد گیاه به آن بدهید. هر موقع که احساس کردید گیاه کمبود مواد غذایی دارد این کود را به آن بدهید تا به بهترین نتیجه دست یازید.  توجه داشته باشید که کاکتوس‌‌‌‌‌هایی که به تازگی در خاک قرار داده اید، کاکتوس‌‌‌‌‌های بیمار، کاکتوس‌‌‌‌‌های در خواب را نباید کود ده ایکس شوک بدهید. چون ممکن است نتایج خوبی نشان ندهند.

کود کامل 10Xshock برای کاکتوس

نکته‌‌‌‌‌های مهمی در رابطه با کود کامل  10Xshockبرای کاکتوس

  • در هنگام رشد کاکتوس‌‌‌‌‌ها کار کوددهی به آن‌‌‌‌‌ها را شروع کنید. این زمان مصادف است با رویش برگ‌‌‌‌‌ها و به وجود آمدن تیغ‌‌‌‌‌های جدید بر روی گیاه. این جاست که اگر کار کوددهی با ده ایکس شوک را انجام دهید می توانید نتایج بسیار عالی و حیرت انگیزی بگیرید.
  • لازم است تا پیش از کار کود دادن به گیاه کاکتوس، کود را تنها با آب بدون کلر مخلوط نمایید تا به ریشه گیاه آسیبی وارد نیاید و دچار سوختگی نشود.
  • در فصول پاییز و زمستان از استفاده از این کود پر خاصیت برای گیاه کاکتوس جدا خودداری کنید. چون در این هنگام کاکتوس احتیاجی به تغذیه ندارد.
  • کود آماده شده برای گیاه کاکتوس را ظرف مدت معینی استفاده کنید. در غیر این صورت امکان دارد تا خاصیت خود را از دست بدهد و بازدهی عالی از خود نشان ندهد.
  • کود کامل 10Xshock برای کاکتوس را موقع عوض کردن گلدان استفاده نکنید. چون در این شرایط امکان دارد که گیاه در گلدان جدید عادت نکند و واکنش منفی را از خود نشان دهد.
  • چنانچه کاکتوس‌‌‌‌‌های شما در فصل زمستان گل دهی خود را آغاز کردند، بایستی در زمستان کار تغذیه به آن‌‌‌‌‌ها را به انجام رسانید و فرصت دهید تا در فصل تابستان و بهار استراحت کنند.

بیشتر بخوانید: انواع کاکتوس بدون تیغ

مزیت‌‌‌‌‌های کود کامل  10Xshockبرای کاکتوس

کود کامل 10Xshock برای کاکتوس از مواد معدنی و املاح مفید تشکیل شده است. این مواد مفید شامل آهن، روی، اسید فولیک، جلبک دریایی، آمینو اسید، پتاسیم، نیتروژن، بور، فسفرو غیره هستند. تمامی این مواد برای رشد و سلامت گیاه کاکتوس بسیار ضروری و لازم هستند. استفاده از این کود با این مزایا می تواند ضامن سلامتی و بقا در گیاهان کاکتوس باشد.

 این کود می تواند همه مواد معدنی که گیاه کاکتوس نیاز دارد را در اختیار آن قرار دهد و فرصت ندهد تا رشد ریشه این گیاه با اختلال یا مشکل مواجه شود. این کود به علت مواد بسیار مفیدی که دارد سبب می شود تا رشد ریشه‌‌‌‌‌ها چند برابر شود و بسیار مقاوم گردند. این کود کمک می کند تا گیاه کاکتوس به ریشه دهی بهتر ترغیب شود و در نتیجه منجر به گسترش ریشه‌‌‌‌‌ها در خاک می شود. هر چه ریشه قوی تر باشد بهتر می تواند در مقابل عوامل بد بیرونی از خود مقاومت نشان دهد و هیچ نوع مریضی و آفات آن را تهدید نکند.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
کود آهن یا کود کلات آهن
آموزشی

کود آهن یا کود کلات آهن

آهن از جمله مهم ترین عناصر مورد نیاز در روند رشد گیاهان است. فرقی ندارد که برای درختی بزرگ استفاده شود یا  گلدانی کوچک از

بهترین زمان کود مرغ برای پسته
آموزشی

بهترین زمان کود مرغ برای پسته

پسته نمونه ای از درخت های مقاوم است که در خاک های کشور ایران، سوریه، ترکمنستان و افغانستان رشد می کند. این خشکبار خوش طعم،

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی
آموزشی

تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی

پیش از پرداختن به مبحث تاثیر فروت ست بر روی گوجه فرنگی باید بگوییم که گوجه فرنگی میوه ای بسیار کاربردی است به عنوان مثال