کاکتوس از گیاهان زینتی و زیبایی است که در همه نوع شرایط آب و هوایی به خوبی رشد می کند. این گیاه بسیار دوست داشتنی و جذاب برای ادمه رشد به مواد غذایی کاملی نیاز دارد و اگر این گیاه را به خوبی تغذیه نکنید به زودی طراوت و شادابی خود را از دست می دهد. بنابراین انتخاب یک کود کامل غذایی برای پرورش این گیاه ضروری به نظر می رسد. کود کامل 10Xshock برای کاکتوس بهترین کود است. شما می توانید این کود را جایگزین کودهای شیمیایی موجود در بازار کنید. همچنین این کود قیمت مناسب تری نسبت به کودهای شیمیایی دارا است.

کود ده ایکس شوک کامل محصول کشور آمریکا است و یک کود وارداتی است. این کود بسیار سالم و مقوی است و هیچ ضرری را متوجه گیاهان نمی سازد. این کود از غلظت بسیار بالایی برخوردار است. لذا لازم است تا این کود را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کنید تا رقیق شود. سپس مورد استفاده قرار دهید. لازم است تا از این کود به صورت اصولی و بر طبق برنامه ریزی مدون بهره بگیرید تا بهترین نتیجه را عاید خود سازید. حتما به خاطر داشته باشید که این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید تا خیالتان از بابت اصل بودن کالا مطمئن شود.

 چگونگی استفاده ازکود کامل 10Xshock برای کاکتوس

کود کامل 10Xshock برای کاکتوس را می توان با استفاده از روش‌‌‌‌‌های آبیاری و محلول پاشی به سادگی استفاده کنید. برای استفاده از این کود نیازی به گذراندن مراحل دشوار و پیچیده ندارید و هر فردی می تواند در زمان کوتاهی این کار را انجام دهد. بنابراین ابتدا کود ده ایکس شوک را با آب میکس نمایید تا غلیظی آن کم شود و به گیاه صدمه وارد نشود. بعد از این که کود را آماده کردید با استفاده از یک سم پاش یا تانکر کود را به تمام بخش‌‌‌‌‌های کاکتوس اسپری نمایید تا گیاه تمام مواد غذایی لازم را دریافت نماید. به این روش محلول پاشی می گویند.

 در روش آبیاری نیز بایستی کود آماده شده را مستقیما در خاک پای ریشه گیاه بریزید. هر دو روش مذکور مزیت‌‌‌‌‌های بی شماری برای کاکتوس دارند. ولی اگر تمایل دارید که نتایج بهتری بگیرید می توانید تا از روش کود دادن به روش آبیاری بیشتر بهره ببرید. چون در این روش کود بهتر جذب ریشه گیاه می شود؛ بنابراین تاثیر بهتری دارد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای زنجبیل

 بهترین زمان استفاده از کود کامل  10Xshockبرای کاکتوس

 معمولا نمی توان زمان مشخصی را برای استفاده از این کود مقوی در نظر گرفت و شما لازم است تا با توجه به احتیاجات و کمبودهایی که گیاه دارد عمل کود دادن را انجام دهید. لازم است تا در نظر داشته باشید که این کود را می توانید در همه  فصل رشد گیاه به آن بدهید. هر موقع که احساس کردید گیاه کمبود مواد غذایی دارد این کود را به آن بدهید تا به بهترین نتیجه دست یازید.  توجه داشته باشید که کاکتوس‌‌‌‌‌هایی که به تازگی در خاک قرار داده اید، کاکتوس‌‌‌‌‌های بیمار، کاکتوس‌‌‌‌‌های در خواب را نباید کود ده ایکس شوک بدهید. چون ممکن است نتایج خوبی نشان ندهند.

کود کامل 10Xshock برای کاکتوس

نکته‌‌‌‌‌های مهمی در رابطه با کود کامل  10Xshockبرای کاکتوس

بیشتر بخوانید: انواع کاکتوس بدون تیغ

مزیت‌‌‌‌‌های کود کامل  10Xshockبرای کاکتوس

کود کامل 10Xshock برای کاکتوس از مواد معدنی و املاح مفید تشکیل شده است. این مواد مفید شامل آهن، روی، اسید فولیک، جلبک دریایی، آمینو اسید، پتاسیم، نیتروژن، بور، فسفرو غیره هستند. تمامی این مواد برای رشد و سلامت گیاه کاکتوس بسیار ضروری و لازم هستند. استفاده از این کود با این مزایا می تواند ضامن سلامتی و بقا در گیاهان کاکتوس باشد.

 این کود می تواند همه مواد معدنی که گیاه کاکتوس نیاز دارد را در اختیار آن قرار دهد و فرصت ندهد تا رشد ریشه این گیاه با اختلال یا مشکل مواجه شود. این کود به علت مواد بسیار مفیدی که دارد سبب می شود تا رشد ریشه‌‌‌‌‌ها چند برابر شود و بسیار مقاوم گردند. این کود کمک می کند تا گیاه کاکتوس به ریشه دهی بهتر ترغیب شود و در نتیجه منجر به گسترش ریشه‌‌‌‌‌ها در خاک می شود. هر چه ریشه قوی تر باشد بهتر می تواند در مقابل عوامل بد بیرونی از خود مقاومت نشان دهد و هیچ نوع مریضی و آفات آن را تهدید نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *