کود کامل 10Xshock برای گندم : در این مقاله از سایت ایران کود همراه شما گندمکاران و کشاورزان عزیز هستیم تا با راه حل بسیار ساده و با هزینه کم، بالاترین درصد برداشت گندم را در سطح هکتار شاهد باشید. با توجه به کاهش میانگین تولید گندم در کشور و رسیدن این مقدار به 2.2 تن در هر هکتار از کشت زراعی، زنگ خطر عملکرد بسیار پایین کشت گندم به صدا در آمده و بایستی به دنبال راهکار افزایش تناژ مجدد این محصول بود.

یکی از دلایل کاهش تولید این محصول زراعی، ضعف عمومی خاک و کاهش قدرت گیاه در تولید خوشه های پربار گندم است. اما خبر خوش این است با استفاده از محصول وارداتی بی نظیر کود کامل 10Xshock برای گندم و استفاده از آن، شاهد تولید گندم پر بار به همراه ساقه های قوی با تعداد دانه های فراوان به همراه سطح کیفی عالی خواهید بود.

ضرورت استفاده از کود کامل برای گندم

اما اینکه چگونهکود کامل 10Xshock برای گندم منجر به چنین اثرات شگفت انگیز شده و مزرعه گندم شما را به عنوان بستر کشت نمونه در کشور در می آورد، در این مقاله مطالب خواندنی پیرامون آن ارائه شده است. با خواندن این مطالب مختصر و کاربردی پی خواهید برد با چه ماده تقویتی برای گندم طرف هستید و چگونه خواهید توانست به بهترین نتیجه بدون دردسر و با استفاده از کامل ترین کود برای کشاورزی دست پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : کامل ترین کود کشاورزی

ضرورت استفاده از کود کامل برای گندم

در سال های اخیر کشت گندم به دلایل مختلفی همچون کاهش مواد آلی و حاصلخیزی خاک، عدم وجود کودهای مناسب تقویتی، مصرف مداوم کود اوره و شیمیایی، کشور ما در تولید این محصول با افت مواجه بوده است و چنانچه به دنبال راه حل کاهش تولید نباشیم، با یک آمار فاجعه بار روبرو خواهیم بود.

از آنجا که بسیاری از مشکلات کشاورزی از روش های علمی در اثر بررسی شرایط خاک، گیاه و  …حل می شود، با عنایت به تجربه کارشناسان خبره و استفاده از محصولات توصیه شده، نه تنها میتوان به رفع مشکل اقدام نمود، بلکه روز به روز شاهد پیشرفت در عرصه تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم خواهیم بود.

کود کامل 10Xshock برای گندم، نتیجه چندین سال زحمات تیم مهندسین شرکت شوک آمریکایی است که با بالاترین عملکردی که پس از استفاده در مزارع کشت گندم دارد، منجر به افزایش بازده تولید این محصول پر فروش و پر مصرف خواهد شد. پس ادامه این مطلب مهم را از دست ندهید.

برای مطالعه : اسید هیومیک برای گندم

ترکیبات تشکیل دهنده کود 10X shock

مواد تشکیل دهنده این محصول شگفت انگیز بسیار قابل توجه می باشد. این کود به عنوان کاملترین ماده تقویتی گیاهان زراعی مانند گندم، افزون بر عناصر ضروری npk، عصاره جلبک دریایی به عنوان محرک رشد گندم و سرشار از هورمون های گیاهی، فولویک اسید جهت انتقال عناصر کلات شده در دل خاک به ریشه، هیومیک اسید برای تبدیل درشت مولکول های غیر قابل جذب به عناصر ریز مولکول و اصلاح و افزایش حاصلخیزی خاک، آمینو اسید جهت جلوگیری از تنش تغییرات دمایی به گیاه و همچنین عناصر ریز مغذی آهن، کلسیم و بور را در خود جای داده و همین آنالیز خود دلیلی بر فوق العاده بودن این محصول وارداتی دارد.

مطلب مرتبط : کود کامل برای گندم

کود گندم

وظایف عناصر غذایی در پروسه رشد گندم

نیتروژن

اولین عنصری که گندم در ابتدای کشت بدان نیاز مبرم دارد،ازت است که در سال های اخیر مقدار این عنصر نیز در خاک اکثر مناطق کشور کاهش یافته است. کود ده ایکس شوک مقدار کافی از این عنصر را در اختیار دارد که در نتیجه مصرف کود کامل 10Xshock برای گندم، عملکرد گیاه از ابتدا تقویت خواهد شد. تغذیه گندم با کود کامل 10X shock و تامین نیتروژن مورد نیاز، منجر به رشد عالی ریشه، تولید گندم نرم با تعداد خوشه های پربار،‌ افزایش رشد دانه ها و بالا رفتن درصد پروتئین دانه گندم می گردد.

در اصل کمبود نیتروژن، برگ های گندم خیلی زود ظاهر رنگ پریده و زرد رنگی به خود خواهد گرفت و در صورت عدم تامین این عنصر پر مصرف، مزرعه شادابی خود را از دست داده و زرد رنگ خواهد شد.

تاثیر اسید هیومیک بر گندم

پتاسیم

این عنصر چنان در پروسه کشت گندم اهمیت دارد که کمبود آن این گیاه را با مشکلات جدی مواجه می نماید. وجود پتاسیم کافی، مقاومت گندم در برابر آفات و بیماری ها را افزایش داده، قدرت و استحکام ساقه را بالا برده و از ورس یا خوابیدگی این محصول اقتصادی جلوگیری می نماید. دیگر نقش های پررنگ این عنصر، افزایش درصد پر شدن خوشه گندم از دانه، کیفیت و طعم خوب دانه گندم و انجام بهتر فرآیند فتوسنتز توسط گیاه می گردد.

کود کامل 10X shock برای گندم این عنصر پر مصرف را در مقدار مناسب تامین خواهد نمود.

لذا با محلول پاشی یا آبیاری این کود بی نظیر، از تشکیل خال هایی که نشان دهنده کمبود پتاسیم هستند و به صورت خوابیدگی بروز می کند، از خسارت برای این گیاه زراعی جلوگیری نمایید.

کود پتاس بالا برای گندم

فسفر

فسفر مورد نیاز گندم با مصرف کود کامل 10Xshock برای گندم از طریق درصد فسفر موجود در این محصول و هم چنین هیومیک اسید تامین می گردد. معمولا فسفر زودتر از عناصر نیتروژن و پتاسیم از دسترس خاک خارج می گردد اما با ترکیباتی که در  کود کامل 10X shock برای گندم وجود دارد، به جذب هر چه بیشتر فسفر و جلوگیری از آبشویی آن منجر شده است.

فسفر در پروسه کشت گندم منجر به ریشه زایی و استقرار گیاه در خاک، افزایش توانایی ریشه در جذب عناصر غذایی، بهبود پنجه زنی گندم، رشد عالی دانه ها و بهبود عملکرد گیاه می گردد.

در اثر کمبود فسفر، برگ گندم سبز تیره شده و سطح برگ دارای بخش های تیره و روشن خواهد شد.

عناصر مغذی آهن، کلسیم و بور

آهن، بور و کلسیم دیگر عناصر مغذی بسیار مهم برای گندم به شمار می آیند که از بین آنها آهن منجر به افزایش کلروفیل در گیاه گندم و طعم بهتر دانه ها، کلسیم سبب استقامت گیاه و تشکیل دیواره سلولی در گندم و بور نیز در کیفیت و کمیت دانه های گندم تاثیر دارند.

قویترین کود مایع برای گندم

بهترین کود برای رشد گندم

خرید موثرترین ماده تقویتی برای گندم

همانطور که در این مقاله از سایت ایران کود به بررسی ویژگی ها و عملکرد کود کامل 10Xshock برای گندم پرداخته شد، اگر به دنبال ماده تقویتی با عملکرد حیرت انگیز و تضمینی هستید، با کارشناسان ایران کود جهت سفارش این محصول در ارتباط باشید.

2 پاسخ

  1. سلام آیا استفاده از کود کامل شوک به نسبت ۵ در هزار برای محلول پاشی گندم سبب ایجاد گیاه سوزی می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *